O co jde tchyni?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  31.03.18 16:45
O co jde tchyni?... :-(

Ahoj holky. Jsem s manzelem 7 let. Vzdy, kdyz jsme jeli k tchyni a zustaly jsme o samote, zacala mi vypravet, jak by se ji libila jina slecna, jak je hezka…a zamerne me hlidala, jak na to reaguji…ja i manzel ji zname. Bylo mi vzdy hrozne a nerekla jsem nic. Manzel od ni odesel a porad mi vnucovala, jak byl hrozny a ze ten muj bude taky takovy. Dite at si s nim neporizuji a dalsi reci, ze ma dite s jinou a tak dal a dal. A mne doslo, ze to vse dela zamerne, aby jsme se rozesli. Mam pravdu? A ted hlavni problem, mame miminko a ja ji tak nenavidim a vycitam si, ze jsem byla ticho a nic nerekla. Protoze ji ted naseho prcka nechci pujcovat. Vim, ze je to jeho babicka, ale vubec nevim co s tim. Urcite to ma a melo tak vice maminek, tak mi prosim poradte, jak jste takovou situaci resily. Muzu si za to sama, vim. Byla jsem ticho a ted uz je asi pozde, nevim. Jen jsem nechtela delat problemy, ale ted by jsem ji nejradeji poslala do haje…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  31.03.18 16:52

Určitě nejsi sama, také nechci rodičům partnera naše dítě půjčovat. Hodně se kvůli tomu hádáme, ale prostě s tím v sobě nemůžu nic udělat. Nevím, co poradit, asi bych radila psychologa, ale sama nevěřím, že pomůže.

nostress
Extra třída :D 12614 příspěvků 31.03.18 16:52
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Jsem s manzelem 7 let. Vzdy, kdyz jsme jeli k tchyni a zustaly jsme o samote, zacala mi vypravet, jak by se ji libila jina slecna, jak je hezka…a zamerne me hlidala, jak na to reaguji…ja i manzel ji zname. Bylo mi vzdy hrozne a nerekla jsem nic. Manzel od ni odesel a porad mi vnucovala, jak byl hrozny a ze ten muj bude taky takovy. Dite at si s nim neporizuji a dalsi reci, ze ma dite s jinou a tak dal a dal. A mne doslo, ze to vse dela zamerne, aby jsme se rozesli. Mam pravdu? A ted hlavni problem, mame miminko a ja ji tak nenavidim a vycitam si, ze jsem byla ticho a nic nerekla. Protoze ji ted naseho prcka nechci pujcovat. Vim, ze je to jeho babicka, ale vubec nevim co s tim. Urcite to ma a melo tak vice maminek, tak mi prosim poradte, jak jste takovou situaci resily. Muzu si za to sama, vim. Byla jsem ticho a ted uz je asi pozde, nevim. Jen jsem nechtela delat problemy, ale ted by jsem ji nejradeji poslala do haje…

A manžel to ví, že tchýně s tebou takto potupně jednala? Škoda, že jste to neřešili už dříve. Taky si myslím, že chtěla, aby jste se rozešli. Já bych jí na to řekla, milá paní, já bych si zase představovala úplně jinou tchýni, ale v životě musíme pracovat s tím materiálem, kteý jsme vyfasovali, a ne to, co by jsme chtěli. Takže máme dvě možnosti, buď se budeme navzájem respektovat, a v zájmu našeho dítěte a vašeho vnoučete spolu vycházet, nebo se přestaneme stýkat. Já jsem za tu první variantu, takže je to na vás. A nechala bych ji, ať si to přebere. ;)

Příspěvek upraven 31.03.18 v 17:13

Niky2
Kecalka 473 příspěvků 55 inzerátů 31.03.18 16:54

A co na to manzel, rekla jsi mu to? To bych si nedokazala nechat pro sebe a delat jakoby nic.Tak jiste, ze tim sledovala, ze vas dva rozdeli.Ale tohle by si se svoji mamou mel manzel vyresit, byt i dodatecne.Jsou jisty meze, ktery by nemela porusovat.

Terrinka93
Ukecaná baba ;) 2126 příspěvků 31.03.18 16:55

No.. Máš to na houven.. Ale zase.. Nejsem člověk, kterej si to nechá líbit. To snad ani nejde. Teď nevím, co bys měla dělat. Kazdopadne jsi to měla řešit hned. A taky co na to chlap? Nikdy se nezastal? Neposlal maminku do háje s těmahle kecama? To by mi vadilo nejvíc. S takovým bych nebyla.. Hodně štěstí do budoucna a uz se sebu nenech vorat :pankac: :kytka:

Niky2
Kecalka 473 příspěvků 55 inzerátů 31.03.18 16:55

@nostress
Jee, tos napsala skvele! :palec:

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 31.03.18 16:55

Chapu. Tak uz ji konecne do haje posli. Je potreba si ujasnit vztahy a stanovit pravidla. A to nejde, kdyz jedna strana mlci. Je to sice starsi pani nez ty, navic matka tveho manzela, ale mate byt rovnocenne zeny v zivote spolecneho muze (syna a manzela), nejaka nadrazenost a pidrazenost zde neni na miste.

Zbytecne bych to neoddalovala a vse vyrikala co nejdrive. Moje tchyne mi nekolik let nemohla prijit na jmeno nez pochopila, ze s ni odmitam bojovat. Pak se to jakz takz ustalilo a tak nejak jsme se tolerovaly. Chtela jsem jen klid a korektni vztahy v rodine bez podrazu a suskandy za zady.

Terrinka93
Ukecaná baba ;) 2126 příspěvků 31.03.18 16:57

@nostress :pankac: :potlesk: kez by to řekla, ten xicht její bych chtěla vidět :lol:

Anonymní  31.03.18 16:58
@nostress píše:
A manžel to ví, že tchýně s tebou takto potupně jednala? Škoda, že jste to neřešili už dříve. Taky si myslím, že chtěla, aby jste se rozršli. Já bych jí na to řekla, milá paní, já bych si zase představovala úplně jinou tchýni, ale v životě musíme pracovat s tím materiálem, kteý jsme vyfasovali, a ne to, co by jsme chtěli. Takže máme dvě možnosti, buď se budeme navzájem respektovat, a v zájmu našeho dítěte a vašeho vnoučete spolu vycházet, nebo se přestaneme stýkat. Já jsem za tu první variantu, takže je to na vás. A nchala bych ji, ať si to přebere. ;)

Ano vi a rekl ji at prestane. Je to s ni tezky. Jenze kdyz jsme zustaly opet samy, tak opet zacala a pak zamerne rekla, nojo vlastne…ja ti nic nesmim rikat, aby jsem ti neublizila. A takova ona byla a je.

Anonymní  31.03.18 17:08

Ano, manzel o tom vi a narovinu ji rekl, at s tim prestane. Ale bylo to jeste horsi. :( Mela a ma jizlive reci, ze me to fakt vytaci!!!

Cherybery
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 31.03.18 17:09

Tak s takovou paňi bych se nemela potrebu stykat. Proc jako? A prestala s tema recma, kdyz se vam narodilo maly? Pokud ne tak bych asi nevidela duvod proc ji nejak vychazet vstric.

Anonymní  31.03.18 17:11

Ahoj, znám to - od obou tchánovců. Měli pro muže vybraných několik partnerek, s žádnou nich ani nic neměl, ta hlavní ale byla dokonce má kamarádka. Pořád mě s ní srovnávali, úplně si ji vysnili, přisuzovali jí všechny možné kladné vlastnosti, tak by se k sobě s jejich synem hodili a já potvora jí ho přebrala a oblbla ho. Od tchána jsem jednou dokonce vyslechla, že „od doby, co přičichl k mojí p. če to s ním jde z kopce“. Snažili se nás různě rozeštvat, přesně jak popisuješ, ale klidně to dělali před ním, jemu to připadalo spíš směšné a nechápal, co mi na tom vadí, že je přece se mnou a můžou si rýpat, jak chtějí, nic to u něj nezmění. Do dneška se se mnou nesmířili, ale byla to pro mě parádní škola asertivity (byla jsem vychovávaná jako poslušná hodná holka, takže ohradit se bylo pro mě strašně dlouho nemyslitelné a dle nich potom drzé a neslušné). Myslím, že je prostě štvalo, že jejich syn má vlastní hlavu a ve spoustě věcech, včetně výběru partnerky, je neposlechl a tím zklamal. Za sebe ti tedy doporučuji, pokud se nechceš nějak vymezit, to dál nechat být a miminko „nepůjčovat“ - co je to vlastně za terminologii? Rodiči jste vy a vy rozhodnete, komu věříte a komu ne, není žádná povinnost malé miminko dávat na hlídání jen z pocitu, že „byste měli“ nebo že to tchyně chce. Časem uvidíš, jak se situace vyvrbí, rádi se s tchyní mít vzájemně moc nemusíte, ale když bude schopná fungovat jako babička, tak starší batole nebo předškoláka k ní nakonec třeba dáš, to dítě už se o sebe trošku postará, bude aspoň v určitých ohledech samostatné a pro tebe to nebude tak stresující. Prosím o zachování anonymity, chodí sem švagrová. D.

Anonymní  31.03.18 17:16
@Cherybery píše:
Tak s takovou paňi bych se nemela potrebu stykat. Proc jako? A prestala s tema recma, kdyz se vam narodilo maly? Pokud ne tak bych asi nevidela duvod proc ji nejak vychazet vstric.

Neprestala… naopak. Dela naschvaly pres mrnouska a ja to nevydrzela a rekla ji co si myslim. Mimi ji davat nechci a ona si stoji za tim, ze ma na sve vnouce pravo. Ano ma, ale ne takto. Vyrikat si uz nic nechce, chce jen vnouce. :,(

Henrietusa
Nováček 8 příspěvků 31.03.18 17:17

Já bych ji miminko nepůjčila. Společná návštěva ano, ale na hlídání bych ji ho nedávala. No třeba ani nemá zájem o vnouče to nevím :roll: Bydlí od vás alespoň daleko? Já mám super tchýni, ale přítelkyně tchána mě občas taky vytáčí. Bydlí ale dál tak se to dá vydržet. :)

nostress
Extra třída :D 12614 příspěvků 31.03.18 17:21
@Anonymní píše:
Ano vi a rekl ji at prestane. Je to s ni tezky. Jenze kdyz jsme zustaly opet samy, tak opet zacala a pak zamerne rekla, nojo vlastne…ja ti nic nesmim rikat, aby jsem ti neublizila. A takova ona byla a je.
Řekla bych jí na to, jsem ráda, že jste si to uvědomila. A změnila bych téma. Nauč se jednat asertivně, a nenech se sebou vorat. Každý si vůči tobě dovolí jenom tolik, kolik mu dovolíš ty sama. Na hrubý pytel, hrubá záplata. Šanci bych jí dala, a vymezila jasná pravidla. Pokud by je porušila, tak by přišel postih. Předpokládám, že manžel je na tvojí straně. Měl by ji srovnat do latě.
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Dítě přejel vláček na rodinném festivalu. Přes snahy záchranářů nehodu nepřežilo

Pětiletého chlapce přejel vláček, který vozí děti. Ačkoliv se ho záchranáři... číst dále >

Jaromír Bosák je youtuber! Komentátor nemusí konce fotbalu na ČT litovat

Dlouhé roky byl Jaromír Bosák (53) považován za nejlepšího sportovního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama