Oblečení do/z porodnice

2165
14.10.20 20:18

Oblečení do/z porodnice

Ahoj, příští týden jdu na plánovaného císaře. Kufr sebou mám zabalený a teď řeším, jak s oblečením pro sebe. Berete si věci pro sebe na převlečení na cestu z porodnice? Mám obr břicho, nic moc mi není, takže do porodnice půjdu v těhotenském oblečení. Ale na cestu domů to asi není. Nebo se mám do něčeho normalniho narvat, abych v tom mohla jít i z porodnice? :think:
Jak jste to měli vy? A ještě dotaz. Jak velkou tašku nebo kufr jste měli do porodnice. Když budu brát věci na převlečení, tak si musím vzít větší kufr, ale zase nechci vypadat jako že se do porodnice stěhuji :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4727
14.10.20 20:20

Měla jsem malou cestovku, a odjela jsem v tom v čem jsem přijela.. Ale já těhotenský hadry nemám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5224
14.10.20 20:21

Ono ti to bricho jeste chvilu zůstane větší než se deloha zavine. Já jsem jela dom v tom v čem sem jela rodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2101
14.10.20 20:21

Ja sem mela tehotensky kalhoty, svetr, bundu…rodila sem v prosinci. Ver, ze jeste po porodu se do normalnich rifli nenasoukas… Jeste budes mit vetsi brisko po porodu, vsechno ma svuj cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3672
14.10.20 20:23

Oblečení na cestu z porodnice jsem měla nachystané doma a manžel mi ho přivezl, když mě jel vyzvednout.
Ono ale břicho hned po porodu určitě nebudeš mít úolně jako před těhotenstvím a navíc budeš mít jizvu. Tak si nachystej něco pohodlného. Klidně něco menšího těhotenského. Já vždycky nosila těhotenské věci ještě celé šestinedělí. Rvát se do těsných džín je blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5792
14.10.20 20:23

Pri obou porodech jsem sla do porodnice v tehotenskem a zpatky ve svem beznem obleceni, co jsem nosila pred otehotnenim, jednou jsem pribrala 5 kg, podruhe 2 kg.
Kdybych nabrala vyrazne vice, sla bych i z porodnice v tehotenskem.
Mela jsem sebou vzdy maly kufrik na koleckach, nastupni obleceni vzal muz domu a k propusteni dovezl z domu jine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24425
14.10.20 20:25

@jary1 vzhledem k tomu, že jsem v obou případech byla přijatá víceméně akutně, tak jsem šla domů v tom, v čem jsem přijela, tedy těhotenské oblečení. Do normálního bych se stejně nevešla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16928
14.10.20 20:27

Po prvním porodu jsem šla po týdnu domů v těhotenských džínách a byla jsem ráda, že je mám. Jednak jsem pořád měla pupek a pak mě aspoň netlačily na jizvu. U druhýho jsem odcházela po měsíci a nechala jsem si přivézt šaty. Tam jsem nemusela řešit, jestli je dopnu nebo ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9592
14.10.20 20:29

Já po císaři šla v těhotenském oblečení i domů. Za prvé to břicho po císaři se vrací zpět pomaleji za druhé fakt ta jizva. Mě bolela, tak tak jsem se i nasoukala do auta. Takže doporučuji fakt měkké legíny a na to třeba šaty. Prostě pohodlně. Určitě ne džíny. Jo co teda já nosila dlouho po císaři byli i vysoké kalhotky. Nebo pojedeš v těch síťovaných to je fuk, ale klasické se mi akorát zařezávali do jizvy a i jak byla ta oblast podbřišku necitlivá tak mi to děsně vadilo. Takže se kdyžtak příprav i na výměnu spodního prádla na chvíli, ale to může být jako vše individuální ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9095
14.10.20 20:31

Já jela domů v těhotenském oblečení, břicho jsem měla ještě jak v 7.měsíci. A hlavně, ty kalhoty s těhotenským pasem netlačí na jizvu. Do porodnice jsem měla dvě noční kojící košile a jeden těhotenský set kojotriko s legínami. Župan jsem ani v jednom případě neměla. Až půjdeš domů, budeš ráda, že jsi co nejrychleji doma v klidu. Ta cesta autem byla snad nejhorší z toho všeho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19158
14.10.20 20:32

Tak kvuli zakazu navstev mam take sbaleny kufr jak na dovolenou. Ono uz jen ty plenky a porodnicke vlozky zaberou pul kufru a kdyz neni vidina, ze to muz bude doplnovat, tak beru vse ted. U sveho obleceni pocitam, ze pojedu v tom, v cem prijedu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7949
14.10.20 20:40
@jary1 píše:
Ahoj, příští týden jdu na plánovaného císaře. Kufr sebou mám zabalený a teď řeším, jak s oblečením pro sebe. Berete si věci pro sebe na převlečení na cestu z porodnice? Mám obr břicho, nic moc mi není, takže do porodnice půjdu v těhotenském oblečení. Ale na cestu domů to asi není. Nebo se mám do něčeho normalniho narvat, abych v tom mohla jít i z porodnice? :think:
Jak jste to měli vy? A ještě dotaz. Jak velkou tašku nebo kufr jste měli do porodnice. Když budu brát věci na převlečení, tak si musím vzít větší kufr, ale zase nechci vypadat jako že se do porodnice stěhuji :mrgreen:.

V těhotenském oblečení do i z porodnice. Břicho zůstane větší a pak ta jizva.
Stejně půjdeš do auta/z auta, ne? Vůbec bych to neřešila.

A věci přímo do porodnice na převlečení - budeš potřebovat akorát noční košile a to co nejvíc na výměnu (nebo zjisti, jestli dávají erární, někde jo). Žádné další oblečení netřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13585
14.10.20 20:44

Mela jsem sportovní tašku na všechn, věci. Sice jsem nepribrala moc, ale byla jsem hodně šitá, rifle bych na sobe nesnesla. Těhotenské leginy, svetr a bundu. Rodila jsem na konci listopadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
14.10.20 20:44

Šla jsem do porodnice v šatech, netehotenskych, z porodnice také v nich. Saty mi obecne přijdou jako idealni kus obleceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9592
14.10.20 20:46

Já třeba košile vůbec nepotřebovala, nosila jsem jejich. Bylo to lepší ;) takže sebou jen síťované kalhotky, vložky a kojící podprsenka. Kosmetika stačí v malých balení. Župan jsem nepoužila, bylo mi teplo. Pro miminko nepotřebuješ prakticky nic, jen oblečení domů. Koukni na stránky nemocnice co máš mít sebou. Může se to lišit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama