Oblečení pro novorozence - dotaz k výbavičce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 22:31
Obleceni pro novorozence-dotaz k vybavicce

Zdravim, jsem prvotodicka a bohuzel nemam nikoho, kdo by mi poradil nebo pomohl, kamaradky jeste deti nemaji. Otehotnela jsem a ted jsem ve fazi, ze se zacinam porozhlizet po obleccich pro dite, jde mi predevsim o prvni tri mesice, pak uz treba sama poznam co a jak… masla jsem moc hezkych kompletu, kde je treba bodycko a k tomu kalhoty ( pripadne cepicka), zda se mi to vsechno strasne moc malicke, hlavne ty teplacky, pouzivali jste ve skutecnost pro novorozence do tretiho mesice kalhoty (nemyslim dziny ale latkove)? Budeme mit holku, ma vubec smysl ji kupovat nejake saticky do 3. Mesice? Prijde mi, ze to snad ani nepujde oblect :-D predpokladam, ze nejvice vyuziju dupacky a body, ale chtela bych i neco pekneho na navstevy nebo foceni, tak jak to pak v realu je prakticke? Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 22:34

Jo a ma smysl kupovat opravdu veci do 3 mesice? Nemam radeji kupovat veci na 3-6 mesic? Tezko rict jak bude dite velke.. dekuji za doporuceni

Veru1987
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 18.12.18 22:38

Já měla ve skříni šatičky, sukýnky… a nesmysly. Dcera se mi narodila tedy v červnu. A uplně nej bylo body a legínky. Byla šik a bylo to praktické. A pak nějaké mikinky. Bundy a tak jsem začla používat až u chodící. Já moc v zimě, kdy měla půl rok nenavlíkala, dala jsem punčochy, kalhoty, body, mikinu hrubší, čepičku a šup do zimního fusáku, případně přes ni deku a nánožník. Zimní kombinezu, bundu jsem neměla až potom v roce a pul, když už chodila venku. Šatičky, sukýnky nenosila ani moc letos v létě, kdy ji byli dva. Prostě legíny, kraťaský a trička. Já jsem spíše taková praktická (noo praktická…zase toho máme všeho moooooc), ale začínám tušit že ona už bude chtít sukýnky a tak příští rok.

Russet
Extra třída :D 13337 příspěvků 18.12.18 22:38
@Anonymní píše:
Zdravim, jsem prvotodicka a bohuzel nemam nikoho, kdo by mi poradil nebo pomohl, kamaradky jeste deti nemaji. Otehotnela jsem a ted jsem ve fazi, ze se zacinam porozhlizet po obleccich pro dite, jde mi predevsim o prvni tri mesice, pak uz treba sama poznam co a jak… masla jsem moc hezkych kompletu, kde je treba bodycko a k tomu kalhoty ( pripadne cepicka), zda se mi to vsechno strasne moc malicke, hlavne ty teplacky, pouzivali jste ve skutecnost pro novorozence do tretiho mesice kalhoty (nemyslim dziny ale latkove)? Budeme mit holku, ma vubec smysl ji kupovat nejake saticky do 3. Mesice? Prijde mi, ze to snad ani nepujde oblect :-D predpokladam, ze nejvice vyuziju dupacky a body, ale chtela bych i neco pekneho na navstevy nebo foceni, tak jak to pak v realu je prakticke? Dekuji

Na první tři měsíce fakt stačí body s dlouhým rukávem a dupačky či polodupačky. Ne rifle. Ač to může vypadat roztomile. Šatičky bych si na focení půjčila, pokud by to bylo zimní mimino.

Martassek
Kecalka 293 příspěvků 18.12.18 22:38

V období, kdy se hojí pupík, jsou opravdu nejlepší bodyčka a dupačky na ramínka. Co se týče šatiček, tak to jsou u tak maličkých dětí vyhozené peníze…

Denina01
Kecalka 482 příspěvků 18.12.18 22:39

Ahoj, mám dvě děti - holčičky a doma spoooustu krásných oblečků :mrgreen: pokud jsi normální maminka a ne taková ta dáma, co musí mít sama.doma pomalu oblek a dítě dokonale sladěné, tak na první 3 měsíce se mi osvědčily nejvíce overaly. Pak také několik bodynek s dlouhým rukávem a dupačky. Tepláčků máme také pár, ale s takovým tím pásem, ne s gumou, bývají dost těsné. A nevim jak ostatní děti, ale ty moje jsou takové tlustší miminka, takže je ponožky škrtěj, případně zas sjíždějí z nožiček, takže dávám jen občas. No šatičky máme asi čtvery, využila jsem jedny a to jednou - na vítání občánků. Čepiček máme neskutečně moc, třeba dvacet (babičkám a kamarádům hráblo), ale točím asi 3 čepičky :mrgreen:

Aduš8
Závislačka 3047 příspěvků 18.12.18 22:39

Mně řekli, kupovat věci ve velikosti 56 a 62,50 jen pár kousků. Malý měl tedy jen 3080g a je prcek, takže my jsme unosili nejvíc velikost 62-68. 50 a 56 opravdu jen prolítl. Na malé miminko jsou nepraktické džíny, stejně tak si myslím šaty. Oblečení by mělo být z co nejlehčích materiálů, protože se může stát, že bude mít pod zády sklad a bude ho tlačit. Já nejraději dávala klasiku, body a dupačky. Měla jsem dvě kombinézy na zimu. Sety tepláky +mikinu a podobně využíváme až teď, když chodí.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1627 příspěvků 4 inzeráty 18.12.18 22:43

Razím heslo, že čerstvé miminko je nejhezčí (na fotkách i na návštěvách) právě v tom miminkovském oblečení. ;-)

Mám prvorozenou holčičku, od kamarádky jsme podědili hromadu šatů, na sobě měla jednou jediné z nich. Ještě před narozením jsem sama koupila šatičky na vítání občánků, ty jí nechávám (stejně jako soupravu na cestu z porodnice) do doby, než bude velká, ať se pak může pokochat. :-)

K velikostem - kalkuluj s tím, jak velcí jste vy, rodiče. Pokud jste vyšší, tak novorozenecké velikosti ani nekupuj. Mně se obě děti narodily s váhou 4 kg, dcera 53 cm, syn 52 cm, oba jsem hned ze startu oblékala do 62 a výš. Hlavně v těch prvních týdnech mimča skokově rostou, takže to, čemu jeden den ohrneš rukávky či nohavice, tak to druhý den bude sedět akorát.

Co se týče typu oblečení, tak každému sedne něco jiného - u nás frčela výhradně body a k tomu tepláčky + ponožky. Bylo pro mě pohodlnější stáhnout/natáhnout tepláčky, než rozepínat hromadu cvočků u dupaček a overalků. Overaly jsme měli jen na noc. Body jsou praktická v tom, že se nevyhrnují.

Denina01
Kecalka 482 příspěvků 18.12.18 22:44

Jinak s velikostmi nevim a netuším. První dcera měla necelé 3kg a nosila první měsíc velikost 47 a 50. Další dva měsíce 56. Teď druhá 3.5 kg a od narození 50/56, po měsíci 62 a teď ve třech měsících 68

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 18.12.18 22:44

Tak kazdej ma jinak velke dite.. Podivej se na sebe a manzela a uvidis nejaky predpoklad.. Oznaceni oblecku podle mesicu (u nas tedy) vubec nesedi. Lepsi koukat na cislo. Zacina se obvykle velikosti 50. Protože valna vetsina novorozenat se rodi s delkou kolem 50 centimetru. Neporizovala bych toho ale prilis. Za chviličku z toho vyroste. Jestli chces delat zasoby, tak bych vic veci urcite poridila 56 - 62. Ale tu 50ku taky, at ti v body v porodnici neplave… To se ti zda, ze je to male. Novorozene miminko je male :D

Martha03
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 18.12.18 22:44

Ahoj. Mám dvou měsíční holčičku, porodní váha 3kg. Koupila jsem si tři sety do porodnice. Tričko dl rukáv, polodupacky, čepička, rukavičky, dupačky nebo co tam bylo. Malá měla velikost 52 po porodu s délkou porodní 48cm. Pak to jde poměrně rychle. Malá má 2 měsíce má 5,5kg a 55cm. Takže jsem kupovala 56tku a pak 62jku teď už i to je malé takže začnu s 68mickou. Tepláčky s tričkem dl rukáv, ponozecky má na denni nošení, dupačky na noc. Ono pak zjistíš, že třeba s těmi tepláčky přes den je jednoduší prebalovat. Dupačky jsou pak různé druhy zapínání, je lepší mít zip nebo knoflíčky ze předu, ne ty přes hlavu a tak, když se ti v noci poblije, pokaka tak je to blbý na prevlikani úplně si ji probudís. Ono to pak poznáš co ti bude víc vyhovovat. Naše malá třeba nesnáší věci přes hlavu oblékat ale už si pomalu zvyká. Taky jsem byla prvorodicka a nevěděla. Radim moc toho nekupovat, vzít jen ten základ na první měsíc. A pak dokoupit uvidíš jak rychle poroste a co se ti bude víc hodit, případně zaukoluj rodinu aby ti do toho začátku koupili nějakou sadu. Já si pak v 6ti neděli kupovala věci přes net třeba web mamitati.cz až jsem zjistila co mi víc vyhovuje. Šatičky ano ale s leginkami a taky záleží kdy budeš rodit, já v zime vůbec neuziji… Ale taky ani neplánuji žádné profi fotky… Měj se

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6871 příspěvků 18.12.18 22:45

Kupovala jsem velikosti od 56. Smysl to má. 3-6 je už velký a mimčo v tom bude plavat. Dneska nakoupíš po bazárcích oblečení jako nový za pár korun. Nemá smysl na tom šetřit. Šatičky zatím nekupuj, jsou naprosto zbytečný a nepraktický. Mě se nejvíc osvědčilo body + legínky, na těch je super, že je můžeš koupit i ve velikosti 68-74. Nejdřív to bude mít mimčo jako tepláčky a pak jako legínky. Může je nosit i půl roku :palec: . Kupování oblečení na parádu, jako jsou šatičky apod, nech na později. Taky jsem neodolala a pár kousků pořídila pro radost. Sice to holky měly jen dvakrát na sobě, ale mě to udělalo radost. Jen si ty nákupy nech až bude holčička na světě a ty uvidíš, co ti bude vyhovovat.

beruna11
Kecalka 369 příspěvků 98 inzerátů 18.12.18 22:51
@Anonymní píše:
Zdravim, jsem prvotodicka a bohuzel nemam nikoho, kdo by mi poradil nebo pomohl, kamaradky jeste deti nemaji. Otehotnela jsem a ted jsem ve fazi, ze se zacinam porozhlizet po obleccich pro dite, jde mi predevsim o prvni tri mesice, pak uz treba sama poznam co a jak… masla jsem moc hezkych kompletu, kde je treba bodycko a k tomu kalhoty ( pripadne cepicka), zda se mi to vsechno strasne moc malicke, hlavne ty teplacky, pouzivali jste ve skutecnost pro novorozence do tretiho mesice kalhoty (nemyslim dziny ale latkove)? Budeme mit holku, ma vubec smysl ji kupovat nejake saticky do 3. Mesice? Prijde mi, ze to snad ani nepujde oblect :-D predpokladam, ze nejvice vyuziju dupacky a body, ale chtela bych i neco pekneho na navstevy nebo foceni, tak jak to pak v realu je prakticke? Dekuji

Asi bych ani nekupovala nové, je to jen na chvíli a je zbytečné to kupovat v obchodech. Na bazárku seženeš plno krásných věcí, miminka to nezničí.
Nejvíce body, overaly, dupačky, polodupačky, punčocháčky. Nějakou mikinku, čepičku. Šatičky sem měla jedny parádní na focení, vítání občánků, atd., další bavlněné ani nepoužiju. Naše je drobná, takže u nás vel. 50/56 byla do téměř třetího měsíce, teď to fotím a vkládám na bazárek. Kvalitní je H&M, Lindex, a samozřejmě české výrobky. To jsem používala já.

alialiali
Kecalka 260 příspěvků 18.12.18 22:58

Za mě jsou na cerstve mimco nejlepší overaly, neprevlikam na noc protože je stejně celý den v zavinovacce takže v čistém. Pokud čekáš holku tak bych měla velikost i 56 , 50 bych asi nekupovala pokud nepodedis po někom…no a pak 62 a 68 a to myslím na první 3 měsíce stačí…, Čepičky jsou lepší na zavazovani aby se neshrnovaly. Dobre jsou i polodupacky (nemusíš řešit ponožky) hlavně v pase vždy na širokou gumu aby to netahlo, s normální gumou už ani nedávám, sama to nesnáším ;). Fajn jsou látkové bryndacky napr z tesca když se poblinka a stece to pod krk tak jen vymenis bryndak. Svetříky nebo mikiny hlavně bez kapuce spíš s menším stojáčkem ke krku a celorozepinaci (ne přes hlavu).

marka123
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 18.12.18 23:27

Dcery mely obe kolem 3,5kg, 50cm takze prumerne decka, vel. 50-56 vydrzela cca mesic, 62 do tretiho mesice. Nejvice se osvedcily overaly s dlouhym rukavem, bodycka, leginky. Mely i satecky, ale pro mimino jsou saty tak neprakticke, ze je to opravdu na chvilku a sundat. Radeji nejake pekne tricka, leginky, pripadne puncosky a sukynku. Saty se jenom vyhrnuji, ty maji smysl az jak decko chodi. Jestli budete mit mimco v lete, tak pak overaly s kratkym rukavem a nohavickama, vzdy je jednodudi oblekat neco co je cele rozepinaci a v jednom kuse.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >