Obnova důvěry

Anonymní
5.1.21 09:12

Obnova duvery

Ahoj všem. Jdu si pro radu od zkušených. Procházeli jsme s partnerem krizovým obdobím. Před Vánoci jsem zjistila, že někoho má… Během rozmluv jsem si došla k tomu, že jsem dělala spousty chyb a partner se cítil nemilovan, osamělý a i přes upozorňování jsem to brala na lehkou váhu. Došlo jsme k tomu, že chceme být spolu, pracovat na novém začátku, protože máslo na hlavě máme oba s tím, že slecnu na druhé straně utne. Evidentně spolu nespali, ale došlo k intimním dotekum apod. Už to jen píšu a je mi hrozně. Ale řekli jsme si, že uděláme caru a budeme pracovat i na obnově důvěry… Jdu si sem asi pro řadu k těm, kteří překonali, co jim pomohlo, jak pracovat s myšlenkami, jestli si píšou, prostě, jak to zlomit… Mám velkou chuť, aby to bylo zase super ale něco mi dýchá na zátylku… :roll: moc. Všem děkuji a poprosím o anonym…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.1.21 09:31

Nebudeš věřit už nikdy. Už jen to, že si dáváš máslo na hlavu místo něho… On ma máslo na hlavě, ne ty, protože zahýbat neni řešení. Měl si s tebou sednou a říct jasně, co se děje, když byl nešťastný. Většinou tady ty fráze o neštěstí a nemilování přijdou jen proto, aby si nevěrník umyl ruce. :cert: Vlastní zkušenost, bohužel. Též jsem moc chtěla začít znovu. Ale časem ti dojde, že tě prostě jen sprostě podvedl, protože měl příležitost a žaludek to udělat.

• Citovat
  • Nahlásit
5.1.21 09:41

Nemyslím si, že se dá znova uvěřit. S důvěrou je to stejné třeba jako s úctou a láskou, buď jsou anebo ne. Nedají se ani vynutit, ani uprosit, ani uplatit. Pochybnosti zůstanou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
5.1.21 09:53
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
5.1.21 09:54

Vím že tě asi nepotěším ale podle mě už to nikdy nebude stoprocentní důvěra jako dřív. Vím že tu se mnou asi bude plno lidí nesouhlasit ale podle mě takové ty řeči o tom že byl nešťastný a cítil se nemilovaný je podle mě jen alibismus. Podvedl tě protože prostě tě podvést chtěl a měl na to žaludek a jen na tobě bude jestli dokážeš odpustit. Je to jen můj názor a netvrdím že je jediný správný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 09:58

Můžeš mu odpustit, ale nikdy nezapomeneš…
Jestli to chcete urovnat, tak se bude muset hodně hodně snažit a ty mu to nikdy nepredhazovat a věř, že je to strašně moc těžké. Jen málo lidí tohle dokáže Já mezi ně nepatřím.
Pokoušela jsem se o to hodně dlouho a stejně nás to dohnalo. Nemohla jsem mu vůbec věřit. Když šel s kámošem jen na pivo, už mě to uziralo jestli náhodou není s ní a neužívá si..V rodině příbuzná to tak má se svým ženatým milencem už 6 let. Vždy řekne manželce, že jede do města s klukama na pár piv a vždy jede k nám si s ní užít. Kolikrát si vezme v práci půl dne dovolený (pracují spolu) a jedou se vyřadit buď v autě nebo u nás…(bydlíme spolu)
Vždy si ten čas udělá a manželka nic netuší. Celé vánoce ji psal na tajnačku, jak po ní touží, když jim manželka chystala hezké vánoce, obalovala řízky a chystala slavnostně stůl. Je mi z toho na nic.

• Citovat
  • Nahlásit
5592
5.1.21 09:58

Já bych to nedokázala. Pokud toho člověka miluješ, a není ti úplně jedno, tak to podle mě prostě nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 10:03

Obnovit důvěra jde, ale trvá to hodně dlouho. Kdysi, ještě před svatbou jsme si něčím podobným prošli, chlap se zakoukal jinde, ale výhodou bylo, že dotyčnou potkal jednou, nic nebylo a ona byla z jiného města, dostatečně vzdáleného od nás. Prostě mu zamotala hlavu a uvažoval, jestli za ní nejít. Naštěstí mi řekl o tom, co mu v hlavě probíhá, takže jsem mu řekla, že jestli to tak cítí, ať jde, ale že ať počítá, že zpátky ho už nikdy nevezmu. Rozhodl se zůstat, asi tři měsíce to bylo hodně náročné, než se mu dostala z hlavy a začal zase fungovat jako partner. A dalšího půl roku trvalo, než jsem mu začala věřit natolik, že jsme spolu začali znovu spát. Teď jsme spolu už 14 let z čehož jsme 7 let manželé a 5 let i rodiče a za tu dobu se mi už mnohokrát potvrdilo, že bylo dobře na vztahu zapracovat. Hrozně důležité je aby jste si dokázala v hlavě srovnat, jestli je, byť malá, šance, že mu budete věřit. Ženy bude totiž potkávat neustále a pokud by jste ho měla pokaždé, když s nějakou prohodí slovo, přemýšlet jestli s ní něco nechce mít, tak to by asi bylo trápení pro oba.

Nám nejvíc pomohlo spolu mluvit, ale takovým způsobem, že jsme si říkali všechno, hlavně i drobnosti, které nás trápí, nebo které nás těší. A víme, že oba máme stránky, které toho druhého štvou (třeba že manžel má potřebu mít vytaženou hromadu sklenic na pití, zatímco já mu nechám jednu, občas ani to ne, když jsou opatlané, a zbytek hned uklízím do myčky), ale které jsou spíš zdrojem pro vtipy, než pro rozvíjející se problém. A jednou za čas si sedneme a probereme jak vidíme budoucnost. Naštěstí jsme se zatím v těch nejdůležitějších bodech shodli a největší náš aktuální rozbroj je, jaké rasy bude náš třetí pes :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
108
5.1.21 10:09

Obnova důvěry je těžká a složitá a je to běh na dlouhou trať a bude tě stát velké sebezapření, zároveň ale také nezapomeň sama na sebe. Vina je vždy na obou stranách, nikdy pouze na jedné. Nevěra určitě není řešení a tvůj partner si důvěru bude muset získat. Určitě se nenech vmanipulovat do role, že to celé byla tvoje vina. Kdyby se zachoval jako chlap, tak by se sbalil a odešel od tebe a hledal to, co mu chybělo někde jinde. Zůstat ve vztahu, kde nejsem spokojený a rovnou si začít někde něco jinde, to je sprosťárna. Určitě se zamysli nad tím, co ti partner řekl, že mu vadí, klidně si to napiš na papír, zda je to opodstatněné nebo je to jen nesmysl. Mám na mysli to, že někteří chlapi se nedokáží smířit s tím, že je neustále neobletuješ a děláš všechno pro jejich naprostou spokojenost a pletou si partnerku se služkou a milenkou v jednom. Nepíšeš konkrétně, co mu vadilo, takže se můžu jen domýšlet. Každopádně určitě se nenech dotlačit k tomu, že budeš dělat všechno, co mu na očích uvidíš, to není řešení. Chce to rozumný kompromis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 10:12

Já měla milence „jen“ půl roku a prasklo to…Můj v té době současný přítel to bral hodně špatně, ale chtěl vztah zachránit za každou cenu a tím se v mých očích ponižoval. Vsechno mi odpustil a vzdal se práce díky které se vracel domů jen na víkend. Najednou si mě chtěl vzít a dělal takové psí kusy až to hezké nebylo. 8 let neměl extra snahu něco ve vztahu zlepšit a moc dobře věděl, že já se snažila a pak nastalo totální divadlo jen abych s ním zůstala :lol: Začal si mě kupovat. Zůstala jsem s ním přestože jsem byla zamilovaná do milence a byla to ta největší chyba.
Zůstala jsem s ním protože mi ho bylo líto a hodně se tím trápil. Ovšem já byla Jako tělo bez duše. Po čase, když cítil, že mě má jistou a milenec už je zadanej, tak na mě zase kašlal a začalo mi doma Peklo! Předhazoval a zkoušel mi zakazovat chodít ven :D
Vydržela jsem to takto rok :(
Pak mě začal podvádět on aby mi to vrátil. Nejsme spolu téměř 5 let.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 10:16

Podle mě naprosto nemožné. Mohla bych s ním možná žít, ale sex už nikdy. Pokaždé by mi to vyskočilo v hlavě, při každém dotyku, cokoli by udělal, hned bych si řekla „tohle jí dělal taky“? :poblion:
Přeji ti, ať to ustojíš, ale já bych to neslepila ani náhodou.

• Citovat
  • Nahlásit
3525
5.1.21 10:17

A on ti říkal, že mu něco vadí nebo prostě mlčel, začal si něco s jinou a ex post si to prostě omluvil s tím, že to MUSEL udělat, protože jsi se nechovala tak, jak by on potřeboval?
Jinak ano, zůstala jsem, kvůli zachování rodiny, ale u nás to bylo takové specifičtější. Nemít s ním děti, tak už jsme rozvedeni. Důvěra i po téměř třech letech není na 100 %, ale přestala jsem některé věci řešit, protože to nikam nevedlo (věrnost se totiž dokázat nedá a nač hledat zbytečně něco, co by zase ublížilo jen a jen mně) a dýchá se mi lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
5.1.21 10:18
@Anonymní píše:
Nebudeš věřit už nikdy. Už jen to, že si dáváš máslo na hlavu místo něho… On ma máslo na hlavě, ne ty, protože zahýbat neni řešení. **Měl si s tebou sednou a říct jasně, co se děje, když byl nešťastný. **Většinou tady ty fráze o neštěstí a nemilování přijdou jen proto, aby si nevěrník umyl ruce. :cert: Vlastní zkušenost, bohužel. Též jsem moc chtěla začít znovu. Ale časem ti dojde, že tě prostě jen sprostě podvedl, protože měl příležitost a žaludek to udělat.

Precti si ten jeji prispevek jeste jednou. Sama pise, ze ji na nespokojenost opakovane upozornoval a ona na to hazela bobek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3525
5.1.21 10:20
@Cenarius píše:
Precti si ten jeji prispevek jeste jednou. Sama pise, ze ji na nespokojenost opakovane upozornoval a ona na to hazela bobek.

Otázka je, jestli bylo v jejích silách tu jeho nespokojenost vyřešit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
5.1.21 10:34

Podle mého nespokojenost může být důvod k rozchodu, zvláště když nejsou manželé, ale není to důvod k nevěře a přitom setrvávání v tom vztahu. To už je jen jeho vyčůranost a je to svinstvo.
A ta důvěra je v háji, už nikdy nebude taková jako před odhalením jeho avantýry. Jsi svobodná, děti nemáte, zvaž, zda takový vztah má cenu. Od něho to jsou jen kecy v kleci.
Místo nevěry, pokud ti něco říkal a ty jsi neslyšela, měl velmi důrazně říci, co ho tíží a naznačit, že od tebe kvůli tomu chce odejít a né se otlapkávat s nějakou jinou slečnou. Kdybys na to nepřišla, tak by z otlapkání přešli ke kukání. Když tohle chlap udělá, nečekej, že se změní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat