Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj holky, rozhodli jsme se neočkovat naše dítě proti všem nemocem, ale jen proti některým (po dlouhé úvaze a ročním shánění všech možných informací). Jenže v ČR se nedají jednotlivé vakcíny sehnat. má s tím někdo zkušenost? lékaři tady asi nebudou ochotní očkovat vakcínami, které nejsou u nás registrované. je možné nechat dítě očkovat např. v Rakousku?
Neumím si představit jak lege artis seženeš někde očkovací látku a přivezeš ji do ČR nebo jak necháváš očkovat dítě bez ped. anamnézy a pojištěni v Rakousku.to nelze
My zijeme v Rakousku a to ockovani tu je velmi drahe, pokud bys ho chtela platit. A vakcina je vetsinou velmi narocna na uskladneni, takze s ni cestovat asi ne…
Nevim jestli to tak funguje treba i v Rakousku nebo Nemecku, ale napriklad v Britanii jsou soukrome kliniky, kde ti dite naockuji jednotlive. Taky jsme o tom, kdysi uvazovali ![]()