Reklama

Očkování: Infanrix hexa vs. Hexacima

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deneriss
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 06.01.17 16:12
očkování: Infanrix hexa vs. Hexacima

Ahoj maminky,

zachvili nas ceka prvni ockovani hexa vakcíny a doktorka mi dala letáky ohledně vakcín jak už napovídá název diskuze, prosím jaké máte zkušenostti, kterou jste si vakcínu vybraly a jak to pak miminko snášelo?
 Děkuji

Přečtěte si článek: Očkování dětí: Kalendář, popis a informace

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

horicka
Stálice 54 příspěvků 112 inzerátů 06.01.17 16:16

Ahojky, já jsem oběma dcerám dala hexu. U první jsem si ještě vybrat nemohla, ale u druhé jsem dala přednost té co je na trhu déle, takže jsou s ní větší zkušenosti. Ale zase infanrix by měl obsahovat méně hliníku. Jinak obě dcery po očkování vždy zvýšená teplota a první dceři se rozjel ekzém. ale je to individuální.. je pravda, že druhou dceru jsem nechala očkovat až kolem pul roka, takže to snáší ještě trochu lépe než dcera první. Asi jsem ti moc nepomohla, lae aspn moje zkušenosti a rozhodnutí :)

Deneriss
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 06.01.17 16:21

@horicka ja se prave take priklanim k te Infanrix, jelikoz je na trhu dele… chcou ji ockovat uz v 9 tydnu… rikam si, ze je to brzy, ale zase kamaradky dcera mela cerny kasel jeste pred ockovanim, nechci to podcenit, kdyz je ted ta epidemie chripky nebo co… ale bojim se reakce no, snad to bude dobre zvladat.

PS: dekuji za tvou odpoved

tezi
Hvězda diskuse 49397 příspěvků 1 inzerát 06.01.17 16:25

3 děti mám naočkované infanrix hexa. Holčička po očkování vždy téměř v pohodě akorát trošku mrzutější, kluci skončili jeden s teplotou a mladší už s horečkou, takže reakce se u dalších dětí stupňovali. U nejmladšího jsem zkusila hexacimu a určitě ji dostane i miminko co se teprve narodí.

PavlaHr
Kelišová 6721 příspěvků 06.01.17 16:31

@Deneriss my hexu, ze stejného důvodu, protože je na trhu déle. ted dostane zase hexu, ale určitě bych nenechala očkovat už v devíti týdnech. prostě v klidu ve třech měsících, jestli bude úplně zcela zdráv a nebude poslední dny v kontaktu s někým prokazatelně nemocným. obzvlášt ted, jak je právě chřipka a různá nachlazení, bych si dala pozor a raději počkala. ale já zase do prvního očkování s prvním pokdu možno nechodila mezi lidi, do obchodu, mezi děti a k nám mohli jen ti z draví a to striktně. jiank po hexe ten první ok (tuk tuk tuk). i bez teplot.

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 16:38

Malý má za sebou tři dávky Hexacima vakcíny, bez reakcí, bez problémů.

Litta
Extra třída :D 13409 příspěvků 06.01.17 16:40

@Deneriss 9 týdnů je zbytečně brzy, klidně to odkládej. S tou chřipkou bych to vnímala naopak - očkování nejdřív oslabuje než že bys tím nějak pomohla, takže bych to nechala na později.

AjaW
Stálice 53 příspěvků 06.01.17 16:45

Zdravím, šli jsme ve třech měsících a dala jsem Hexacimu. Malá to snášela bezvadně, možná jen o neco spavejsi. Na 2.davku jdeme příští tyden.

horicka
Stálice 54 příspěvků 112 inzerátů 06.01.17 16:49

@Deneriss
jj já se také bála černého kašle, riziko tam je, ale pokavaď vyloženě nenavštěvujete veřejná místa jako nákupní centra na celé dny a dětské koutky a prcek je v kočárku, tak to riziko je minimální.. počkala bych aspon do 3-4 měsíce.. opravdu v devíti týdnech je to strašná zátež… at případné očkování zvládnete co nejlíp.. jo a jen pro info.. ochrana proti černému kašli a ostatním nastává až po druhé dávce očkování.. jedna dávka nestačí.. jo a naopak 3+1 jsou zbytečné stačí 2+1… stačí se na to informovat u doktorky.. zase jen zbytečná zátěž pro dítě ta vakcína navíc… jo a ještě info..první dávka se většinou zvládne dobře.. hůř se zvládají případně ty další… ale nemusí..

Avrun
Extra třída :D 12086 příspěvků 06.01.17 16:59

Malému budou zítra 4 měsíce a zatím jsem si odklad k velké nelibosti naší dr. vydupala. Další termín navržený pediatričkou spadá na 16.1. a říkám si právě, že je období chřipek, tak jestli je to vůbec dobrý nápad. navíc bych chtěla očkovat systémem 2+1. nevíte, kdy se v takovém případě začíná?

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2423 příspěvků 06.01.17 16:59

Infarix Hexa ve 14 mesicich a reakce hrozne. Pak uz bylo dite ockovano vyhradne Hib a monovakcinami, vzdy bez reakci.

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 06.01.17 17:04

Syn je infanrixem hexa - už má 4 dávky a teda byl protivný, mírně zvýšená teplota a zarudnutí místa vpichu. Poprvé jsem očkovala ve 3 měsících. V 9 týdnech byl totiž nemocný, ale asi bych u druhého dítěte taky počkala na 3 měsíce, teda pokud nechodíte moc mezi moc lidí, nemá staršího sourozence ve školce…

Saffiraa
Závislačka 3715 příspěvků 11 inzerátů 06.01.17 17:04

Ahoj, syn dostal Infarix Hexa ve schématu 3+1, vše bez reakce - ťuky, ťuky. Dcera letos dostala Hexacimu 2+1 (na tu jednu ještě půjdeme) a také bez reakce - ťuky, ťuk. Ta Hexacima je prý šetrnější a neobsahuje tolik laktózy. Dcera má ABKM. :mavam:

Chumchalice
Kecalka 146 příspěvků 06.01.17 17:17

Ja dala synovi v pul roce hexu, bez reakci :palec:
Sousedka davala v trictvrte roce hexacimu a mala mela velke bolesti briska :nevim:

horicka
Stálice 54 příspěvků 112 inzerátů 06.01.17 17:23

@Avrun je to podle mě jedno kdy se začíná.. jen se vše musí stihnout do 18měsíce myslím, ale to i u 3+1.. mám také dceru očkovanou 2+1. začali jsme v 6 měsíci. druhá dávka po 8 měsíci a poslední nás čeká po 15 měsíci..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama