Reklama

Mám nechat naočkovat Priorix?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Smajlinka123
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 04.01.17 15:33
Mám nechat naočkovat Priorix?

Dobrý den,
mám problém. Zítra máme jít očkovat Priorix synovi 18 měs. Měl odloženo kvůli RHC, takže teď už neměl být problém. Ale stalo se, že o svátcích, přesně 27. 12., byl ve styku s bratrancem, kterému se dnes vysypaly neštovice. Ten byl už nakažený před Vánoci, protože to měli už ve školce, to je potvrzený. A teď mám dilema - mám očkovat Priorix nebo radši odložit, když by teoreticky můj malej nakažený být nemusel, když dle údajů lékařů jsou děti nejnakažlivější tak tři dny před výsevem? A od té doby se teda kluci neviděli. Četla jsem ale i názor lékaře, že nakažlivé můžou být děti hypoteticky celé inkubační období… :think: Můžete mi poradit? Já jsem teda připravená neočkovat, ale dr. mě bude určo přemlouvat, to si umím představit… :cert: Moc díky za rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 04.01.17 15:39

Neockovat,poc­kala.bych,ale. jsem zvedava.dcera­.bude.mit 15mesicu.na.jare , jak me bude tlacit, ze je.nova vyhlaska atd a ja to.chci posunout stejne jako jsem to posunula u starsi. dcery tzvaz po.druhem.roce­.Nevite. nekdo, budou s tim. problemy? :think:

angelivanka84 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 15:40
@Smajlinka123 píše:
Dobrý den,
mám problém. Zítra máme jít očkovat Priorix synovi 18 měs. Měl odloženo kvůli RHC, takže teď už neměl být problém. Ale stalo se, že o svátcích, přesně 27. 12., byl ve styku s bratrancem, kterému se dnes vysypaly neštovice. Ten byl už nakažený před Vánoci, protože to měli už ve školce, to je potvrzený. A teď mám dilema - mám očkovat Priorix nebo radši odložit, když by teoreticky můj malej nakažený být nemusel, když dle údajů lékařů jsou děti nejnakažlivější tak tři dny před výsevem? A od té doby se teda kluci neviděli. Četla jsem ale i názor lékaře, že nakažlivé můžou být děti hypoteticky celé inkubační období… :think: Můžete mi poradit? Já jsem teda připravená neočkovat, ale dr. mě bude určo přemlouvat, to si umím představit… :cert: Moc díky za rady.

A co zavolat své Dr. vylíčit vše a pak poradí ne?
Neznám Dr. co by mě přemlouval k očkování, hlavně když mám pochybnosti 8o

blumen
Hvězda diskuse 40370 příspěvků 04.01.17 15:41

@Smajlinka123 pockala bych mesic

lucenka
Vesmírná mluvilka 31634 příspěvků 04.01.17 15:44

Počkala bych. Ale ne až tak kvůli neštovicím, ale protože teď řádí hodně chřipky a jiné virózy. Tak bych dítě neoslabovala očkováním.

lokynka
Kelišová 5226 příspěvků 04.01.17 15:44

Neočkovat, určitě odložit, ono to očkování zas tak nespěchá, aby to nutně muselo být teď hned za každou cenu

Karleon
Kelišová 5278 příspěvků 04.01.17 15:45

Já bych nenechala. Mladší dostala priorix a 3 dny na to se mi vysypala neštovicema starší, takže jsem prožila dva týdny strachu, jaká bude nebo nebude reakce.. nakonec reakce na očkování 0 a neštovice velice slabý průběh, ale nemusí to tak být vždy. Na tohle očkování má ještě čas, spoustu času klidně i půl roku nebo víc, tak to neuspěchej.

terinka4444
Hvězda diskuse 66640 příspěvků 04.01.17 15:46

No, že by dostal neštovice od dítěte, se kterým byl ve styku 27.12. a to dítě se vysypalo dneska, to je dost nepravděpodobné.

K priorixu, neočkovala bych před druhým rokem, ale to nesouvisí s těmi případnými neštovicemi.

BellinkaX
Kelišová 6662 příspěvků 04.01.17 16:16

@Smajlinka123
Pokud byli v kontaktu 27.12. a osypal se dnes, tak muzes byt zcela v klidu.

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 04.01.17 16:52

Já bych neočkovala. Celkově je teď vysoká nemocnost, tak bych počkala, asi tak na kraj léta. Naše nejmladší je chytla, když jsme byly na kontrole na ORL - pravděpodobně. Jinde jsme nebyly a všechny děti, co jinak potkáváme, je už měly. Takže nikdy nevíš.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 04.01.17 17:00

@Smajlinka123 odložit… není kam spěchat.. :nevim: v době chřipkových epidemií bych odložila klidně až na jaro :nevim:

vjerunqa
Závislačka 3002 příspěvků 04.01.17 17:08

@Smajlinka123 Ahoj, odložila bych, nic Vám neuteče ;)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31611 příspěvků 04.01.17 17:12

Odložila byhc to na jaro. ale neštovice bych neočekávala, 27.12: ješt skoro určitě infekční nebyl.

vjerunqa
Závislačka 3002 příspěvků 04.01.17 17:13
@kterk píše:
Neockovat,poc­kala.bych,ale. jsem zvedava.dcera­.bude.mit 15mesicu.na.jare , jak me bude tlacit, ze je.nova vyhlaska atd a ja to.chci posunout stejne jako jsem to posunula u starsi. dcery tzvaz po.druhem.roce­.Nevite. nekdo, budou s tim. problemy? :think:

Vyhláška se ještě nezměnila, ne? Klidně odlož. Ani jedno z mých dětí nemá MMR a žádný problém ;)

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 04.01.17 18:49

@vjerunqa ja.myslela,ze.uz jo :think: doktorka to tak. podala…jako. stylem,ze.snad­.zase.nebudu delat problemy. :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama