Očkování novorozenců.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bresa
Nováček 3 příspěvky 30.10.02 20:29
Očkování novorozenců.

Ahoj maminky a tatínkové!

Máte někdo zkušenost se zvětšenými uzlinami v podpaží u Vašeho robátka?

My ano a není to nic příjemného, po počáteční hysterii způsobené nálezem zvětšené uzlinky v levém podpaží našeho synka 3 měsíce starého jsme tento problém konzultovali s naším pediatrem. Diagnoza zněla reakce na očkování TBC - BCG lymfadenitida. Ale co s tím, návštěva plicního odd. - bez úspěchu, to znamenalo řešit to s naším pediatrem, plicní od problému dalo ruce pryč. Měsíc s námi nic nedělali, pouze kontrolovali a sledovali stav miminka a uzlinky. Ta se měnila, rostla a zase se zmenšovala a zase rostla, nakonec červenala a vypadala zánětlivě, v konečném stádiu byla velká asi jako větší fazole. Byli jsme zneklidněni zánětlivým vzhledem. Nakonec to dopadlo tak, že po 6 týdnech od objevení uzlinky byla synkovi provedena punkce uzlinky velkou jehlou na chir.odd., to bylo dnes. Lékaři- chirurg a pediatr, velmi milí, ochotní a plni účasti, konstatovali, že teď by měl nastat obrat k lepšímu i když hojení může být velmi zdlouhavé. Proto Vás prosím, máte-li podobné zkušenosti, podělte se o ně s námi. Máte-li nějaké dotazy a já Vám budu schopna pomoci, pomůžu, tuto problematiku mám očima laika celkem zvládnutou. Můj mail: " .{target:_new>bre­sa@seznam.cz Ahoj.

31.10.2002 Ještě jsem chtěla dodat, že v našem případě je podezření na nežádoucí účinek očkovací látky.

Pro úplnost, syn byl očkován vakcínou BCG 7 dní po narození, z komplikací po očkování vyplývá, že má velké množství protilátek a v budoucnosti již nebude očkován. A údajně v podstatě nemusel být očkován vůbec.

Ahoj.

[ Tuto zprávu upravil: bresa - 31.10.2002 12:03 ]}":[mailto:bre­sa@seznam.cz]

Reklama

Reklama

Reakce:

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 16.11.02 23:16
Očkování novorozenců.

Ahoj, máme dceru Leničku, které budou příští týden tři měsíce. Dneska jsem si všimla že má bulku pod levou pažičkou. Je načervenalá a je asi jako fazole. Moc nás to vyděsilo, pak jsem si vzpomněla na tvůj příspěvek. Chtěla bych se zeptat jak to všechno dopadlo? Bylo to pro syna bolestivé? Hrozí tam i jiná diagnóza než reakce na očkování?Děkuju moc za odpověď.

Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 03.02.03 17:45
Očkování novorozenců.

Ahoj, už jsem chtěla založil diskuzi na téma očkování, ale koukám, že je tu něco podobného. Mám dotaz na všechny, kteří by mi mohli poslat nějaké informace o očkování miminek. Jaká jsou pro a proti, zkušenosti atd. nebo dostupná literatura a nejlíp nějaké stránky na netu. Sestra má totiž měsíční miminko a všemožně se očkování brání, takže Adámek zatím nebyl očkován, ale i přesto by byla vděčná za jakékoliv další informace. Díkec Alenka

Anonymni  04.02.03 23:43
Očkování novorozenců.

Ahoj, chci se připojit k diskusi o očkování.

Je mi moc líto miminka stak velkou reakcí po očkování TBC.Byla to prostě smůla, bohužel se to velmi vyjíměčně může stát. Doufám ale, že to nevyděsilo vás všechny ostatní, protože si myslím, že nechat očkovat své děti je velmi důležité,a ten kdo to neudělá,tak trochu hazarduje se zdravím svého dítěte(doufám,že mě teď neukamenujete).

Naše republika měla vždy ve světě výbornou pověst co se týká očkování dětí - mnohé země nám náš očkovací systém dodnes závidí.Uvědomme si také, že v zemích na západ od nás si rodíče musí očkování pro svoje děti platit - my to máme zatím zadarmo. Bohužel se poslední dobou objevují v médiích různé články o škodlivosti očkování a část rodičů se očkování bojí. Samozřejmě má každý právo sám se rozhodnout a ani já nechci nikomu nic vnucovat nebo radit.

Zeptejte se svých babiček, určitě si ještě pamatují, jak umíraly děti na záškrt, černý kašel,tuberkulózu atd. Vaši rodiče si zase možná vzpomenou, jak vypadaly děti postižené dětskou obrnou. Teď to možná vypadá, že zbytečně straším, a že to přeháním. Jenže s migrací obyvatel, a také díky tomu, že některé děti očkované nebudou, se klidně může stát, že se

některé nemoci objeví i u nás - v posledních letech se v Rumunsku vyskytlo několik případů dětské obrny a například tuberkulóza není n naší zemi až tak vzácná.

Reakce po očkování se u některých dětí určitě vyskytnou, jestli to zrovna bude to vaše dítě vám bohužel dopředu nikdo nepoví.Přesto tak veliká reakce, jaká zde byla popsána není běžná - většinou se objeví např. vysoká teplota, bolestivost v místě vpichu, celkový neklid dítěte atd.(záleží vždy na druhu očk. látky).

Očkovací kalendář máte všechny popsaný ve zdavotním průkazu dítěte. Není sice moc přehledný, ale je tam. Důležité je na všechno se důkladně vyptat pediatra: jaká může být reakce, za jak dlouho se může projevit, co máme dělat když už nějaký problém nastane. Před očkováním sami upozorněte pediatra, pokud se vám na dítěti něco nezdá v pořádku, skoro vždy se dá očkování o malinko odložit, pokud je to nutné. Učte své děti, proč je očkování nutné, snažte se k samotnému „aktu“ přistupovat pozitivně - rozhodně není dobrý přístup typu:„chudáčku můj malý,oni ti chtějí zase ubližovat!“

Moc vám všem přeji, abyste se určitě rozhodli pro očkování, aby vše proběhlo hladce a bez vážných problémů, a hlavně ať sou vaše děti zdravé!!!

Stáňa Š.

" .{target:_new>Sta­nasek@seznam.cz}":[ma­ilto:Stanasek@sez­nam.cz]

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když udeří mrtvice, jde o čas. Jak ji poznáte?

Na mozku jsme závislí. To on rozhodne, zda si přečtete tento článek a... číst dále >

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Reklama