Očkování proti meningitidě?

405
16.6.05 23:06

Očkování proti meningitidě?

Ahoj holky, mám 19m a při každé návštěvě v poradně se mě doktorka ptá, jestli ho nechci nechat naočkovat proti meningitidě. Máte děti proti tomuto očkované? Mně to přijde docela zbytečně brzy… :o, i tak je těch očkování hodně.
Díky za vaše názory.
Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
16.6.05 23:16

Ahoj, já mám 22m dcerku a zatím ji proti tomuto očkovat nebudu. Ono to prý má i nevýhody, ale nevím přesně jaké … ?

Lisbeth

• Nahlásit
  • Citovat
1076
16.6.05 23:57

Ahojky,

já mám chlapečka (29měs.) naočkovaného, ale jenom proto, že už od 19 měsíců chodí do jesliček. Pokud bude ten Tvůj malej rošťák nadále s Tebou doma, tak bych to řešila až s nástupem do školky.

Hodně zdraví přeje Katka a kluci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.6.05 00:05

Já jsem přímo o toto očkování žádala u své dětské lékařky a ta mi řekla, že je to zbytečná zátěž pro organismus a nedoporučuje to. Samozřejmě kdyby doporučila, má z toho od výrobce provizi, ale mám skvělou lékařku, přesvědčila jsem se o tom, a pevně ji věřím. Takže bych do toho nešla. (Malý má 20měsíců)
Kača

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.6.05 07:46

Ahoj,

hlavní problém je v tom, že vakcína je pouze proti céčku a všechny ty smrtelné případy, které u nás byly a kterých se všechny tak šíleně bojíme, způsobil meningokok B, proti kterému žádné očkování bohužel není. Navíc souhlasím (a moje dr. taktéž) s tím, že v době, kdy se malé děti prakticky neustále proti něčemu očkují, je to další velká zátěž. Když už očkovat proti meningokokovi C, tak před pubertou - to je nejrizikovější období. Jinak je to prostě loterie - jako s rakovinou nebo autonehodou (teda pokud ji nezaviníte) - vyloučit se to prostě nedá a s tím strachem se nějak musíme naučit žít (já se o to snažím už sedmý rok a pořád mi to nějak nejde :roll: ). Takže shrnuto podtrženo - malinké děti očkovat proti meningokovi spíše NE. Mějte se a ať vás a nás to nepotká!

Zuzana s Pepínem (10m) od Letních miminek

• Nahlásit
  • Citovat
918
17.6.05 09:01

Nám doktorka taky říkala, že očkovat na meningokoka C malé dítě taky nemá až takový význam, ale současně nám řekla, že pokud plánujeme cestování do přímořských oblastí (např. Chorvatsko a pod.) tak má význam předtím naočkovat kombinovanou vakcínou proti AaC, protože A se tam často vyskytuje ( u nás vůbec není). Tahle kombinovaná se dá očkovat nejdřív ve dvou letech. Proti nebezpečnému B bohužel opravdu očkování není:(. Takže to zatím neřeším a až nám bude hrozit čas a finance na pořádnou dovolenou tak o tom pouvažuju. My jsme doočkovali žloutenku protože mrně občas ochotnává kdeco a klíšťovku a myslím, že to bohatě stačí.
Bludička + Kamča 24měs. + Škvrček 15+1tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2184
17.6.05 11:18

Ahojky,
já mám chlapečka 19 měsíců, informovala jsem se naší doktorky na očkování proti meningokokovi a také nám ho nedoporučila.

Zůza & Dáda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
17.6.05 12:49

Tak to naše doktorka nám očkování naopak doporučila. Domluvily jsme se, že počkáme až budeme mít za sebou základní očkovací schéma, tj. po prvním roce věku. Ano, sice neexistuje vakcína proti kmenu B, ale i kmen C je smrtelný. Pouze kmen A se u nás nevyskytuje, ale doporučuje se naočkovat třeba při cestě do zahraničí. V současné době se očkuje novou konjugovanou vakcínou, kterou mohou dostat i velmi malé děti a reakce na ni se neliší od běžného očkování. Kdyby bylo očkování proti rakovině, nechala bych malou očkovat stejně i za cenu dočasného zatížení organismu. Rakovinu ale téměř neovlivním, meningitídu ano.
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
17.6.05 13:43

Ahoj,
mě to zbytečné nepřijde, když tomu můžu aspoň napomoci, že se mému dítěti tato nemoc vyhne, tak mi to zbytečné nepřijde. Naše malá je očkovaná od 14 měsíců a dobrý. Navíc ta vakcína má účinek 10 až 15 let. Podle mě se to tedy určitě vyplatí a jednou u druhého mimi to udělám stejně. Kubinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
17.6.05 15:52

Ahoj,
Ja jsem se ptala nasi doktorky jestli to doporucuje..a ze jo ze to ucinkuje na hodne dlouho a urcite to doporucuje,takze co doktor to jinej nazor,pak si vyberte,ale ja se chystam,ze necham Mišu naockovat.P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
30.6.05 20:34

Ahoj!

My máme malého naočkovaného proti meningitidě, ale nevím,kdy je nutné přeočkování. Nevíte to některá
Dík ahoj P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
25.2.06 09:17

Ahojky

trošku oživím starší diskusi.
Byli jsme na roční prohlídce a ptala jsem se na dvě očkování… meningokok a encefalitida klíšťová… u klíšťové mi řekly že je to brzo u meningokoka se tvářily jako když to chci tak teda joooooo… ale názor.. to paní dr ani sestřička neměly…

Takže se ptám na Váš názor..... je nám rok , očkovaný byl infanrix hexa… takže už v půl roce měl všechna očkování, další nás čekají až v 15 měsících… takže v podstatě ted máme 3/4 roku bez očkování… to je dostatečná skulina ne?????

Prostě z těchto dvou nemocí mám docela strach (sama jsem už 2× měla od klíštěte boreliozu a veřte mi že 1,5 měsíční braní antibiotik a nejasný výhled co to v budoucnu udělá není příjemný… tak prostě když ty klíšťata můžou mít borelku tak… se bojím i encefalitidy…

tak co vy na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
25.2.06 09:37

Ahoj děvčata
Můj názor je, že by se mělo očkovat. Moje dcera je očkovaná proti A i C. Dnešní migrující svět přenáší mnoho nemocí a třeba dnes už vymícená tubera ajn. se díky přistěhovalcům objevují. Např. očkování proti meningitidě je povinné v Anglii. Je to zcela dobrovolné očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
25.2.06 10:29

My jsme se na to ptali taky kolem toho roku, a naše Dr. (mimochodem moc dobrá) nám to zatím nedoporučila, pokud nemá malé dítě oslabenou imunitu. Prý puberťákům to doporučuje, ale batolata očkuje nejdřív po ukončeném základním očkování, což je kolem dvou let. Ale to jen kdybychom na tom vysloveně trvali, jí samotné to přijde zbytečné, protože Šárinka je zdravá a hned tak něco nechytne (ťuk ťuk).
No a můj názor je ten, že po tom druhém roce jí to asi naočkovat necháme, protože máme oba s manželem strach. Asi je o zátěž na organismus, ale manžel říká, že když je ta možnost ji toho uchránit, tak to pro ni uděláme. No a já jako správná úzkostná matka :-) s ním souhlasím. A s tou klíšťovkou bych to viděla podobně. Prostě se příliš bojíme :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
25.2.06 18:19

Ahoj, teta je detska doktorka a rozhodne meningokoka doporucuje, my se rozhodne ockovat budeme :!

Simona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama