Očkování tetanus, černý kašel, záškrt

505
5.3.13 09:27

Očkování tetan, černý kašel, záškrt

Ahoj,

včera jsem se ptala na očkování spalničky a ještě se chci připtat na očkování pětiletého tetan, řerný kašel, záškrt. Bývají nějaké reakce, může zítra do školky? Už měsíc trochu pokašlává a má slaboučkou rýmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4373
5.3.13 09:28

A ty jsi nechala nachlazené dítě očkovat? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13781
5.3.13 09:31

Nenechala bych očkovat nachlazené dítě. Reakce bývají. Jako, že chceš dát najednou obě očkování?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
5.3.13 09:36

Toto očkování nemusí být v pěti letech, ale tušim že lze odsunout do šestého. Takže v klidu počkej až bude dítko zdravé :)
Dcera neměla reakci žádnou, neteři opuchla a zčervenala celá ruka :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
5.3.13 09:48

Nechci očkovat nachlazené dítě. Jsem v tom až moc opatrná. Všechny očkování máme vždy později, jelikož to vždy oddaluju a čekám až budou úplně zdravé. Ale dětská vždy spěchá a tak se ptám a chci slyšet i názory jiných mamínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
5.3.13 09:54

Ať už je můj názor jakýkoliv, tak ale pokud se už očkuje, tak by se mělo očkovat NAPROSTO ZDRAVÉ dítě!!! Tomu, kdo naočkuje nemocné dítě bych sebrala diplom…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
5.3.13 09:55

@Andrejka1, dětská nemá kam spěchat, má čas. Naše taky spěchala, pak teda řekla, že by měla problém s pojišťovnou :roll: Což teda mě nezajímalo, přišla jsem kdy jsem uznala za vhodné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
medvidek
5.3.13 09:57

Ahojky, nejstarší dcera očko v 5letech asi měla a na žádnou negativní reakci si nepamatuju. Čerstvá 6letá přeočkování podstoupí„až“v 11letech. Přála jsem si to takto a s Dr se „domluvila“.

• Nahlásit
  • Citovat
nepř. Marie
5.3.13 10:19
@Andrejka1 píše:
Nechci očkovat nachlazené dítě. Jsem v tom až moc opatrná. Všechny očkování máme vždy později, jelikož to vždy oddaluju a čekám až budou úplně zdravé. Ale dětská vždy spěchá a tak se ptám a chci slyšet i názory jiných mamínek.

Ahoj, tak určitě počkat, očkuje se mezi 5-tým a 6-tým rokem, až bude dítě zdravé (cca 1. měsíc, takže to bude stejně, až přes prázdniny :lol: - obecně bych očkovala kolem září ;) ). A určitě si pozjišťuj něco o očkovacích látkách (běžně se očkuje Infanrixem, ale pro takto staré děti, 5-6 let, je lepší Boostrix nebo Adacel, je lépe snášen)

• Nahlásit
  • Citovat
505
5.3.13 11:51

Holky, díky.

Říkala jsem doktorce, že jsme všichni po chřipce asi už dva týdny a něco a že prý to nevadí. No já se ještě necítím dobře, manžela ještě doteď trápí kašel. Děti jsou na tom teď podstatně líp než my, ale chci počkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
5.3.13 11:53

Ona by očkovala i týden po chřipce, kdyby byly zdravé, ale přece imunita ještě musí být oslabená ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
5.3.13 12:45

Holčička mojí kamarádky po přeočkování v pěti letech zkolabovala. Tuším, že měla febrilní křeče z horečky a něco jako epileptický záchvat. Odvezla ji rychlá na JIPku. Tam připustili, že je to z očkování, ale prý to byla chyba maminky, že ji pustila s horečkou do školy. Jenže ráno byla holčička zdravá, pouze ji bolela ruka po vpichu. Naštěstí by neměla mít žádné následky do budoucna :dance: Takže bych možná nechala druhý den po očkování vždycky doma :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
5.3.13 13:18

Jj, určitě nechat doma i naše dr. to doporučuje :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16368
17.4.14 14:26

@trancess Některé otázky jsou divné. Navíc tam není možnost u dotazu na očkování pneumokok/meningokok vybrat jen jeden z nich

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 07:48
@Nadji píše:
Holčička mojí kamarádky po přeočkování v pěti letech zkolabovala. Tuším, že měla febrilní křeče z horečky a něco jako epileptický záchvat. Odvezla ji rychlá na JIPku. Tam připustili, že je to z očkování, ale prý to byla chyba maminky, že ji pustila s horečkou do školy. Jenže ráno byla holčička zdravá, pouze ji bolela ruka po vpichu. Naštěstí by neměla mít žádné následky do budoucna :dance: Takže bych možná nechala druhý den po očkování vždycky doma :think:

Ono to nebylo tim, ze ji pustila do skoly. To se proste nekdy stava, ze deti maji spatnou reakci na ockovani. A nekdy dokonce trvale nasledky. Vzdy jsem nasi malou nechala ockovaf. Az v 5 letech jsem to ukoncila. Takze tetanuss, zaskrt a kasel nema. Neco si o techto nemocech prectete. Kdyz se dite nakazi, daji se lecit. A to ze se nakazi je velmi mala pravdepodobnost. A u malyho si taky vybiram co dam naockovat. Hlavne ty vakciny je potreba volit dle sveho a nenechat do ditete pichnout cokoliv. Vakciny jsou jeden obrovkskej biznys. A lekari od farm firem dostavaji tucne odmeny, kdyz ockuji jejich latku.
Takze tak. To je muj nazor. Kazdeho vec jak naklada se svym ditetem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama