Očkovat na žloutenku A a Medingokoka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Penelop
Kecalka 201 příspěvků 24.09.14 13:50
očkovat na žloutenku A a Medingokoka?

Zdravím všechny Maminky,
mám syna je mu 3 roky a začal chodit do školky. Včera jsem byla u doktorky a doporučila mi očkovat na žloutenku a když jsem se jí zeptala, jeslti je dobré i na meningokoka, tak odpověděla že Ano. Mám z toho teď dilema, jelikož nechci svoje dítě zatěžovat přílišném očkováním. Doposuď má jen povinné očkování a na víc jen Prevenar13. Nejsem zrovna velkým zastáncem očkování, jelikož jsem kolikrát četla, že to oslabuje imunitní systém a dětí hodně očkovaný jsou více nemocné snad i dřív umírají uvádějí statistiky, není to přirozené, ale zase se bojím těchto nemocí a chtěla bych se rozhodnou správně? Nechali jste toto očkování?
Děkuji moc za rady

Reakce:
Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 24.09.14 13:53

Ne, žloutenka je otravná nemoc, ale celkem snadno léčitelná. A meningokok je sice strašná nemoc co může skončit blbě, ale nedám.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 24.09.14 13:53

@Penelop ne, nenechala a nenechám ani u mladšího :think:

hofka
Neúnavná pisatelka 15044 příspěvků 24.09.14 14:16

Žloutenku ano, dala jsem. Meningokoka jsem zvažovovala, ale zatím nedala. Ono asi nejde rozhodnout se správně, protože vždy je nějaké pro a proti:-)

Crystal87
Generální žvanilka 23943 příspěvků 24.09.14 14:26

Mame obe a obe bez problemu.

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 24.09.14 14:41

@Penelop Mladší má meningokoka, u staršího jsem to zatím z jistého důvodu odložila. A i sama dr mi říkala, že meningokokem jsou nejohroženější batolata do toho druhého/třetího roku, pak až puberťáci. Takže pokud chceš dát jen jedno, asi bych v tuto chvíli volila žloutenku.
Mmch jaké statistiky prosím mluví o tom, že očkované děti dříve umírají? Předpokládám, že naše generace byla očkovaná povinně, tak jak se to dá zjistit?

mari1912
Vesmírná mluvilka 31744 příspěvků 24.09.14 14:50

Souhlasím s @Sibyla0 žloutenka A je léčitelná, takže nevidím moc důvodů. Meningokok je velmi zákeřné onemocnění, ale taky velmi vzácné, když mrkneš na statistiky. To bych řekla, že riziko NÚ je daleko vyšší než to, že tu nemoc dostane :think:

Penelop
Kecalka 201 příspěvků 24.09.14 14:53
AliTAd

To jsem slyšela od jedné doktorky v dokumentu o očkování, už si nepamatuji její jméno, ale nemyslela tím povinné očkování, spíše to očkování, jako na chřipku atd. prostě nadměrné očkování není přirozené.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 47047 příspěvků 24.09.14 15:14

Zloutenka A se da lecit, ockovala bych jedine pozdeji, kdyby pracoval v nemocnici nebo tak. A meningokok je vzacny. Na tyhle nepovinna ockovani se mi zda moc maly.

BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 24.09.14 15:29

Zloutenka A se leci pouze klidem, symptomaticky… tedy zadne, ze je snadno lecitelna.
Spis tim bylo mineno, ze u malych deti je v 90% prubeh inaparentni.
HepA jsem nedavala, meningokoky intenzivne zvazuju a davat budu, jeste nevim kdy presne…

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 24.09.14 17:59

Tak zloutenka pochrouma jatra na cely zivot. Nejsem extra priznivec ockovani, ale ted zrovna ji maji dve deti u nas na zakladce a jsem docela rada, ze jsou nase deti naockovany.

Penelop
Kecalka 201 příspěvků 25.09.14 08:44
Kačka25

Můžu se zeptat z jaké oblasti pocházíte, jen kde řádí žloutenka?
 Děkuji

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >