Očkovat při zahlenění?

Anonymní
26.9.21 08:46

Očkovat při zahlenění?

Syn 5 let má jít zítra na přeočkování Adacelem (tetanus, záškrt, černý kašel).
Po prvních pár dnech ve školce dostal rýmu, týden byl doma. Pak mi přišlo, že už je v pohodě, ale po dalších několika dnech začal být zahleněný. Má volný nos, nekašle, ale je slyšet, že mluví přes nos a v noci chrápe. Určitě to není akutní infekce, ale stejně váhám, jestli dát to očkování nebo ne. Navíc se mu teď poslední dobou zhoršil atopický ekzém, přes léto to nebylo ani vidět, teď to zase zarudlo.

S doktorkou to nemá moc cenu konzultovat, je hodně proočkovací a určitě by naočkovala. Může se to očkovat prý mezi 5. a 6. rokem, takže odložit to můžeme. Ale pak zase podzim, zima, virózy.

Máte někdo zkušenost?
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1356
26.9.21 08:49

Neockovala bych. Dceru nám teď při stejném problémů nenaockovala, nakonec z toho měla pěknou virózu, tak jsem byla ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 08:50

@Mediula Jakože byla zahleněná, bez teploty, rýmy, kašle a potom se to teprve rozjelo ve virózu?

• Citovat
  • Nahlásit
1979
26.9.21 09:14

Neockovala vych, doktori strasne tlaci na to, aby se ockovalo co nejdriv. Ja bych to nechala az tak na kveten. U svych deti jsem idkladala vse a udelala jsem jenom dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2006
26.9.21 09:27

Odložila bych. Teď to všude řádí. Starší už taky byla týden doma teď to chytla ta mladší. Dcera tohle očkování dostala až měsíc před 6 narozeninama. Odkládali jsme kvůli operaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
26.9.21 09:31

Rozhodně ne, případné následky za to fakt nestojí  :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1356
26.9.21 09:53
@Anonymní píše:
@Mediula Jakože byla zahleněná, bez teploty, rýmy, kašle a potom se to teprve rozjelo ve virózu?

Ano, rozjelo se to během dne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25497
26.9.21 10:02

Za mě určitě neočkovat, ale počkat až bude 100% OK. Nikdy nevíš co z toho vyleze a je zbytečné pak mít zatížené tělo ještě očkováním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35748
26.9.21 10:17

Nemocné dítě jsem nikdy neočkovala. Naše doktorka se ještě před očkováním ptá, zda je zdravý. Jestli to může dostat až do šesti let, stači počkat na začátek léta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 15:56

Přítel mi říká, že to moc řeším a ať naočkujeme. Akorát se mi tady potvrdilo to, co jsem si myslela. Když to jde, tak to odložíme. Všem moc děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat