Oční migréna? Máte to taky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.11.21 09:26

Oční migréna? Máte to taky?

Dobrý den, zřejmě jsem začala trpět oční migrénou. Alespoň podle vysetreni, které jsrm podstoupila. A píšu sem, abych zjistila, zda zažívá někdo to samé. Poprvé se mi to stalo půl roku po porodu, kdy já byla totálně nevyspala a vyřízená. Pak se mi to běh roku stalo ještě tak dvakrát. Došla js si tedy na vyšetření. Nicméně po druhém porodu se mi to stalo opět, v den porodu dokonce dvakrát a nedávno znovu a jsrm z toho úplně vyřízená. Mám hrozný strach. Vypadá to u mne tak, že najednou přestanu vidět kus obrazu v zornym poli. Jakoby se mi tak udělalo slepé místo, slepý flicek. Pak se mi to tam začne mihotat a z toho fleku se stane jakoby vlnovka, takova ozubená, která se během půl hodiny přesune až ke kraji oka a zmizí. ☹️ Během tohoto času nemůžu číst, protože nevidím kus řádku, nebo nevidím kus obličeje, prostě jak kd, ybych měla v oku nějakou překážku… Prosím nemáte někdo něco podobného? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28207
4.11.21 09:37

Mamka to mívala, ještě říkala, že v tom výpadku vidění měla jakoby třpytící se mihotavý váleček - stávalo se jí to při velkém fyzickém nebo psychickém vyčerpání, po operaci šedého zákalu se jí to stávalo při zadívání se do něčeho lesklého - třeba odraz slunce na autě, teď už to prý nemívá - nikde s tím nebyla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1024
4.11.21 10:06

Mivala jsem to opravdu spoustu let. Jmenuje se to skotomy a skotomizace. Prirovnala bych to k dlouhemu koukani do svetla nebo slunicka…

Vyresila to uprava zivotniho stylu - v mem pripade pravidelny sport, zdrave jidlo a predevsim zadna laktoza, ta to u me provokovala nejvic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25233
4.11.21 10:21

Taky to mívám, myslím, že se tomu říká aura, migréna s aurou. Ta aura se objevuje těsně před bolestí, jakoby oznamuje, že se něco děje.

Já to měla roky, diagnostikovanou komplikovanou migrénu, ale klasické léky na migrénu mi moc nepomáhaly. Časem sem si vychytala, jak to nejrychleji odehnat.
Každému asi působí něco jiného. Mě pomáhala silná dávka kofeinu (malé opravdu hodně silné kafe, oslazené, aby se to dalo polknout), půllitr vody, ideálně s citronem, dva brufeny a na hodinu si zalézt do tmy a chladu a spát.
V nejhorším pomohlo i jen to silné kafe, pití a brufen, ale když si můžu lehnout, je to lepší.

Základ u mě byl, si to vzít hned jak sem si všimla, že se mi ten obraz míhá (já bych to přirovnala, jako když se leskne sluníčko na zmuchlaném alobalu, nebo zrnění televize s s odlesky), když to stihnu, tak bolest hlavy ani nedorazí. Když to nestihnu, přidá se bolest hlavy, necitlivost poloviny obličeje a brnění v ruce, kolikrát sem nebyla schopná ani souvisle promluvit, jak jsem měla „ochrnutý“ jazyk.

Příspěvek upraven 04.11.21 v 10:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2205
4.11.21 10:22

Já to mívala, když jsem brala HA a když jsem těhotná. V tomhle těhotenství zatím naštěstí jen dvakrát hned po sobě. Já k tomu mám ještě komplet příznaky mrtvice. V prvním těhotenství mi jednou i vypadla paměť a já vůbec nevedela, kde jsem, kdo jsem. To mě vzal i manžel na pohotovost. Jednou mi na to jedna známá dala sumatriptan, to hodně pomohlo od příznaků. Hlavně to chce hodně pít čistou vodu a magnézium. Jako prevence i při. To magnézium mi napíchli s paracetamolem i na té pohotovosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14629
4.11.21 10:26

Ahoj, taky mivam (asi) ocni migrenu. Zacne to tim, ze me zacne bolet oko uvnitr (takze mam pocit, ze je problem s okem), pak se to presune za oko a pk zacne bolet hlava. Mela jsem to hodne v dobe vetsiho psychickeho vycerpani, ale neni to podminkou ac casteji (2-3× do tydne) jsem to mela pouze pritom vycerpani.
Jestli je to ocni migrena netusim jelikoz jaem s tim zatim nikde nebyla, ale kdyby se to opet opakovalo (hodne se mi to delo pres leto, ale byla jsem hodne ve stresu) tak nekam zajdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4094
4.11.21 10:50

Taky mívám… naposledy v neděli, když jsem vezla tátu do nemocnice. Spouští se mi to při stresu. Začalo to v pubertě a teď po porodu se mi to objevuje častěji.
Pomáhá mi zavřít oči a být v klidu. Do půl hodiny oční aura zmizí a začne mě bolet hlava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1772
4.11.21 11:00

Mam. Poprve jsem se dost vydesila. Ale migrenu nemam, ani u tohohle me hlava neboli. Ma to zmizet do par hodin. Ja to mela 2 dny. Zarivy oblouk mi prekryje pul zorneho pole. Ruzne se to vlni a hybe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
4.11.21 11:23

Taky mivam, trva to i nekolik hodin, bolest hlavy na to pak ale nastesti nenavazuje… jedine co mi zabira je loknout alkoholu, on rozsiri cevy a je to behem chvilky pryc… pokud to ale samo behem pul hodky prejde, tak bych to nechala byt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1108
4.11.21 11:25

Mivam to roky. Neresim to, u me to byva naprosto nepravidelne, kdy to prijde. Mimochodem stres, nevyspani, a nepohoda tomu prispivaji, za me i bloknuta zada popr. zmeny, at uz nekdy pocasi, nekdy zivotni, nebo v tehotenstvi hsem to mivala co chvila. V puberte jsem to resila, eeg, ocni, a vselijaka vysetreni v poradku. Tudiz na nic neprisli a svedli to na hormony. Je pravda, ze se to cca v 16 letech zklidnilo. Od te doby to nekdy prijde, ale neresim to. Kdysi jsem mela poruchu videni s migrenou a zvracenim, pak bez zvraceni. Jinak jedine, co pro me doktori udelali, ze mi predepsali Rosemig. To jsou nosni kapky, ktera zkroti migrenu. Jelikoz nemam nosni mandle, vsechno mi to slo do pusy a ja pul dne pila a zrala sladke, at tu chut prebiju, tudiz ve finale pro me bylo lepsi se zdopovat valetolem a pretrpet migrenu nez mit hnusnou pachut v hube. :mrgreen: Tot me zkusenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1108
4.11.21 11:26
@llida píše:
Taky mivam, trva to i nekolik hodin, bolest hlavy na to pak ale nastesti nenavazuje… jedine co mi zabira je loknout alkoholu, on rozsiri cevy a je to behem chvilky pryc… pokud to ale samo behem pul hodky prejde, tak bych to nechala byt…

Jeee, to jsi mi pripomnela, ja vzdycky dala takovou vrazednou kombinaci v podobe prasku od bolesti a zapila ho pullitrem energetaku. :mrgreen: Toto zas pomahalo mi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5033
4.11.21 12:55
@Anonymní píše:
Dobrý den, zřejmě jsem začala trpět oční migrénou. Alespoň podle vysetreni, které jsrm podstoupila. A píšu sem, abych zjistila, zda zažívá někdo to samé. Poprvé se mi to stalo půl roku po porodu, kdy já byla totálně nevyspala a vyřízená. Pak se mi to běh roku stalo ještě tak dvakrát. Došla js si tedy na vyšetření. Nicméně po druhém porodu se mi to stalo opět, v den porodu dokonce dvakrát a nedávno znovu a jsrm z toho úplně vyřízená. Mám hrozný strach. Vypadá to u mne tak, že najednou přestanu vidět kus obrazu v zornym poli. Jakoby se mi tak udělalo slepé místo, slepý flicek. Pak se mi to tam začne mihotat a z toho fleku se stane jakoby vlnovka, takova ozubená, která se během půl hodiny přesune až ke kraji oka a zmizí. ☹️ Během tohoto času nemůžu číst, protože nevidím kus řádku, nebo nevidím kus obličeje, prostě jak kd, ybych měla v oku nějakou překážku… Prosím nemáte někdo něco podobného? Děkuji

to co popisuješ je aura k migréně. Ale ne každý má po tom tu bolest hlavy. Já to mám taky. Ale nějak jsem si na to zvykla a jsem s tím schopná i číst. Jen když to začíná, tak mi občas vypadávají písmenka. Celkem mi to trvá tak 20 minut. Měla jsem MR mozku, oční vyšetření a nikde nic. Hlava mě potom nebolí. Před těhotenstvím jsem mívala bolest hlavy bez té aury. A po porodu to mám naopak, jen ty oční příznaky a bolest hlavy nenásleduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
4.11.21 14:09

Já tím trpím, mám to tak 3 krát do roka. Začne to bublinou v zorném poli, která se vlní jako by voda. Přestanu vidět na to oko a začne mě bolet hlava. Trvá to asi 20-30 minut, ale stalo se mi, že se mi to ten den vrátilo i 3 krát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7642
4.11.21 14:21

Taky to mívám. Ne moc často, tak 2× do roka. Na migrény trpím docela dost, ale u tohohle mě hlava nebolí. Už vím, kdy to přijde, je mi „tak nějak divně“ :lol:, pak přijde to blbý vidění, já to vnímám asi jako diamant, co se třpytí. Postupně se to posouvá na kraj oka a pak to zmizí. Trvá to tak půl hodiny. U doktora jsem s tím nebyla, dočetla jsem se, že to nic neví, tak to neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat