Od kdy kravské mléko?

43
3.11.05 09:14

Od kdy kravské mléko?

ahoj všem maminkám,
potřebovala bych poradit s mléčnou stravou. Do vánoc bych chtěla přestat kojit (mám téměř ročního syna) a nevím jakou zvolit náhradu za mateřské mléko. Ani nevím kolik mléka by mělo roční dítko vypít (u kojení jsem to nikdy neměřila, kolik vypil, tolik vypil). Mám možnost kupování mléka přímo od krávy, ale to prý není v syrovém stavu do dvou let vůbec vhodné.
Teď jsem vařila kaše z kukuřičné nebo pohankové mouky a vody, někdy jsem tam přidala svoje mlíko, většinou spíš čerstvé ovoce. Můžu to kravské mlého používat alespoň na vaření kašiček, nebo je nevhodné i převařené?
Jsem bezradná, tak vás prosím o vaše názory a rady.
Díky moc.
Klarisa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
3.11.05 09:23

Myslím, že se tu dočteš, že ho použít můžeš i nesmíš. Záleží taky, jestli nemáte alergie.
Malá má AE, ale řešila jsem to s kožařkou a podle ní, protože jsem si vysledovala v době kojení, že to nemá z jídla, můžem kravské mléko zkusit. Já jsem si to rozhodla tak, že na pití jí tak do 2 let budu dávat UM (nedáváme ani HA), možná skončíme dřív. Ale např. na kaši (bramborovou, jinak kaše dělam mléčné do vody) nebo puding apod zkusim to kravské.
A někdo tu psal, že prckovi dával kravské mléko do čaje, postupně a bylo to v poho už po roce. Pokud nemáte problémy a do UM se ti nechce a nic proti tomu nemá ani dr, tak někdo z koja přechází rovnou na kravské.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
3.11.05 09:28

Ahojky,

my dáváme na pití UM (Hamilon) a na vaření kravské mléko (třeba do bramborové kaše). Ale jak píše Gabča, dočteš se tady obě varianty - dávat i nedávat.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
3.11.05 09:44

Ahoj, myslim ze bys mela davat i kravsky mliko i UM-aspon do 3l, v UM je spousta vitaminu ale v kupovanem mlece uz ne protoze ho upravuji(kolikrat si pripadam ze piji obarvenou vodu), ja s jednou davkou UM/denne vydrzim do tech 3l ale od 10m zacnu davat kravsky mliko nejdriv tak 2dl denne a od 1r uz to resit nebudu. Co sem kde cetla tak by ditko melo vypit 0,5l mlika denne. Mliko primo od kravy bych cenila nejvic, je tucne ale dle me zdravejsi nez to kupovane. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.11.05 10:24

Ahoj, já tento problém budu taky řešit. Mám tu stejnou možnost - domácí kravské nebo kozí. Názory se liší, tak taky nevím. Mlíko prý zahleňuje. :( Ale je to zase přirozený zdroj vápníku ( zvlášť domácí ).Kozí je lépe stravitelné, obsahuje více bílkovin. Já osobně kravské piju - zvlášť v podobě pudingů a kaší. Je to úplně něco jiného než ta bílá voda z obchodu, hlavně je bez chemie. Kozí moc nemusím ale v těch kaších ho taky zvládnu. Tak potom napiš, jak jsi to vyřešila a jak to dítko zvládlo. :D

• Nahlásit
  • Citovat
43
3.11.05 11:31

Pokud vím, tak na žádné alergie u nás v rodině nikdo netrpí, takže budu používat kravské mléko na vaření kaší a až přestanu kojit, tak zkusíme nějaké UM. Vůbec teda netuším jak si mám vybrat ze široké nabídky výrobců UM. Poradíte mi, prosím?

Díky moc za aše odpovědi.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
3.11.05 12:15

U nas obe deti vyrostly(vyrusta) na Nutrilonu. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
3.11.05 14:00

Ahoj.

taky jsme byli na Nutrilonu (vyzkoušen Premium, Forta, Omneo … )- prdíky a zácpa. Problémky vyřešila Beba Bifidus (do doby než nám v půl roce zjistili hraniční hodnoty alergie na bílkovinu kravského mléka).

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
409
20.8.13 12:59

Můžu se zeptat, když začnu synovi dávat nemléčnou kaši a budu ji zalívat mlíkem, myslíte, že je lepší PLNOtučný, než POLOTUČNÝ?
Děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
20.8.13 20:03

A kolik synovi je? já dávala malému nemléčnou kaši v 5 m, od půl roka je na mléčné, mléko jako takové zatím nepil a je mu deset měsíců..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
409
20.8.13 22:30

Jj, já myslela právě do nemléčné kaše. Synovi je 10 měsíců…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
20.8.13 22:36

Tak jestli malou odstavíš asi bych začla nějakým umělým mlékem jako je Sunar, Nutrilon nebo cokoliv a pak začlenila i kravské…vím že se řiká že od roka mužou kravské mléko ale když jsem zavedla příkrmy tak ještě než byl malé rok jsem jí dávala třeba bramborovou kaši z normálního mléka, jogurty, pudinky takže tak…ale třeba kakao jsem jí udělala až po tom roce…ale když není alergie neviděla bych v tom problém asi ani dřív… :kytka: a jinak já nedám dopustit na klasiku Sunar…většina z nás jsme na něm vyrostli mám tři dětičky a všechny ho po kojení baštili… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
20.8.13 22:40
@Siisule píše:
Jj, já myslela právě do nemléčné kaše. Synovi je 10 měsíců…

do nemléčné bych udělala buď umělé které dáváš a nebo rozhodně plnotučné! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama