Od kdy vajíčko a jogurt???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cyesis
Kecalka 220 příspěvků 18.11.08 13:24
Od kdy vajíčko a jogurt???

Maminky prosím o radu. Kdy můžu začít dávat vajíčko (tím myslím žloutek), jogurt (u toho prosím o radu jaký).
Moc děkuji za rady.

Reakce:

amy
Kecalka 135 příspěvků 18.11.08 13:29

Ahojky.
Naše dr. doporučovala žloutek 1× týdně od ukončeného 6. měsíce a jogurt od 8. měsíce.
Já jsem to trošku posunula a žloutek jsme dávali od 8.měsíce a jogurt od 9.měsíce.
Používáme bílý selský Hollandia. Je bez chemie, zraje v kelímku.

cmelda
Závislačka 2753 příspěvků 18.11.08 13:35

zloutek od ukonceneho 6. mesice a jogurt od 8., my zacli v 9. mesici. jak Hollandia, jak Jihocesky bily, ten je min kysely.

Evulin
Ukecaná baba ;) 1624 příspěvků 18.11.08 13:46

Ahojky, tak my jogurt začali dávat od 7 měsíce, dávali jsme buď hollandii nebo activii a žloutek jsem začli dávat od 8 měsíce 2 týdně, ale to by ti měla říct tvoje doktorka, nám to taky všechno řekla, od kdy co můžeme a tak

IvaV
Echt Kelišová 9224 příspěvků 18.11.08 14:02

žloutek ukončený 6. m
jogurt - 8. m

www.kojeni.net - super stránky o kojení i příkrmech s dobrým přehledem co kdy a kolik :wink: http://www.kojeni.net/prikrmy.php

Ať chutná, ahoj Iva

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 18.11.08 14:39

Ahoj,

my jsme na UM, s příkrmama jsme začli od 4,5 měs. a jogurt jsem začla malému dávat v od ukon. 6 a se žloutkem jsme začli po ukon. 6-tém měsíci :wink: :wink:

Anik
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 18.11.08 14:46

přesně jak píšou holky, akorát přidám naši zkušenost......... začala jsem dávat žloutek jednou týdně do polívky, jak poradila Dr., a holka mi to pokaždý vyzvracela......po druhém takovém případu jsem jako blázen letěla k Dr, jestli nemá alergii na vajíčka, no ztrapnila jsem se, prý existuje alergie na bílek, ale na žloutek nikoliv ...... vyšlo z toho, že asi ještě nemá holka dovyvinuté jakési bílkoviny, tak jsme žloutek stoply a začaly znova až někdy ve 13 měsících a už OK. A.

Murka
Ukecaná baba ;) 1511 příspěvků 18.11.08 16:44

Co se týká žloutku, na ten pozor, ani mi ho nemůžeme ještě jíst :roll: , Také se u nás objevilo zvracení, zkoušela jsem v 8. měsíci poprvé, podruhé v 10 měsících a pořád stejné. Doktorka říkala, že se nic neděje, že ho dávat nemám, a zkusit po prvních narozeninách.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.08 01:47

Souhlasím s posledními odpověďmi, žloutek radši později než dříve, tráví se určitě hůř než maso. V tomto hodně záleží na dítěti, kdy mu žloutek přestane dělat problém. Nicméně zkusit se podle oficiálních doporučení může od 6m, a to jen půlka žloutku.

Mimochodem, mixovaný žloutek se zeleninou je pěkný hnus, mně prošel ještě tak s bramborem a pórkem.

Jinak co já vím, existuje alergie na žloutek i bílek, na bílek je mnohem častější než na žloutek.

brre
Kecalka 329 příspěvků 19.11.08 07:26

tak me doktorka rekla kdaz jsme yli v peti mesicich na ockovani jestli davam jogurt a rekla to tak kajo ze uz ho mam davat davno.nejak ji obcas nechapu.nejdriv porad jak musi malej dostavat HA mliko i presto ze ho zvracel.stejne jsem mu ho nedavala :wink: a pak me div nevinadala ze jeste nedavam jogurt. :roll: zacala jsem ho davat nekdy pred 6.mesice. a zloutek nejak po 6.mesici ale jen obcas.Danny ho nezvraci ale moc mu nechtna.je to hroznej mlsoun :roll:

mofsa25
Povídálka 15 příspěvků 21.11.08 22:23

jogurt bílý i ovocný v polovině 6. měsíce (bez želatin a zhušťovadel - Hollandii, Activii) žloutek od ukonč. 6. měsíce
a od 8. měs. bílek i mléko, puding… bez problémů..

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.08 21:06
brre píše:
tak me doktorka rekla kdaz jsme yli v peti mesicich na ockovani jestli davam jogurt a rekla to tak kajo ze uz ho mam davat davno.nejak ji obcas nechapu.nejdriv porad jak musi malej dostavat HA mliko i presto ze ho zvracel.stejne jsem mu ho nedavala :wink: a pak me div nevinadala ze jeste nedavam jogurt. :roll: zacala jsem ho davat nekdy pred 6.mesice. a zloutek nejak po 6.mesici ale jen obcas.Danny ho nezvraci ale moc mu nechtna.je to hroznej mlsoun :roll:

No to jsi mě připomněla mojí doktorku! Když bylo malému 5 měsíců, tak sje mse ptala, jestli už můžu dávat příkrmy. Na to mě odpověděla, že by bylo nejlepší začít až na 7. měsících! Prý čím déle tím líp. Pak jsem se také ptala, do kdy budu muset kupovat Nutrilon HA - at prý vydržím aspon do toho roka! Minulý týden jsme byly na půlroční prohlídce a doktorka se strašně divila, že ještě nedávám ovoce a zeleninu! To jsem vážně nepochopila!

brre
Kecalka 329 příspěvků 24.11.08 21:19

no to me taky nejdriv presvedcovala ze mam davat malymu prikrmy az od pul roku a neverila mi ze uz mu mliko nestaci ze ma proste hlad.a pak na me o mesic pozdeji vybafla s tim jogurtem.oni ti doktori dost casto vubec nevedi co delaji.nechapu jak si muzou tak protirecit. :roll: asi meni nazory podle nalady

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.08 05:56
:-)

No to mě povídej! Včera jsem byla na pohotovosti. Malej celý den nejdedl, nepil a měl horečku 39st…Doktorka nám řekla, že je zdravej, at mu dál dávám Nutrilon a čaj! Já tam jdu, že nechce jíst a pít a pak mě řekne tohle! :roll: Ted spinká má teplotu 39,8, ale hlavně že je zdravej! :evil:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Daňoví poplatníci kritizují cestu Harryho a Meghan: Nejste sakra na líbánkách!

Roli národních miláčků plní opravdu dobře. Princ Harry (34) s Meghan Markle... číst dále >

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >