Od kolika jedí kousky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 28.09.10 10:56
Od kolika jedí kousky?

ahoj
kluci neumí jíst kousky, oni vlastně zvládají skleničkové příkrmy, ale jak dostanou vařené brambory, cuketu, mrkev, tak koukaji, ze je chci otravit. Kousek ovoce nezvladnou snist, jeden se dusi, druhy to plive. Nesnášejí banán. Jogurt ma rad jeden :/
Proto se chci zeptat, co jineho jim nabidnout a jak je naucit jist vetsi kousky, nebo spis kousky :)

Reakce:
momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 28.09.10 11:01
jizvíková píše:
ahoj
kluci neumí jíst kousky, oni vlastně zvládají skleničkové příkrmy, ale jak dostanou vařené brambory, cuketu, mrkev, tak koukaji, ze je chci otravit. Kousek ovoce nezvladnou snist, jeden se dusi, druhy to plive. Nesnášejí banán. Jogurt ma rad jeden :/
Proto se chci zeptat, co jineho jim nabidnout a jak je naucit jist vetsi kousky, nebo spis kousky :)

Ahoj,malýmu se snažím dávat kousky tak od 9-ti měsíců,taky jíme skleničkové příkrmy,několikrát týdně mu dám uvařenou polívku,a doma ovařený příkrm.Má už cca 6 zubů,chutná mu nahrubo namačkaný banán s jogurtem,ovo­ce,ale musí tam být trochu přesnídávky,jinak dělá ofuky.Včera si poprvé vzal z talířku sušenku,a pomalinku jí rozkousal :dance: je fakt,je je líný kousat,asi jen to,co mu chutná :cert: asi bych mu měla ty kousky dávat víc :oops: je mu 12,5 m.

della
Závislačka 2547 příspěvků 28.09.10 11:16

ahoj, mozno to suvisi s poctom zubov…neviem, maly jedol kusky strasne skoro a bez problemov…naopak on nechcel sklenicky :-? ale mal pomerne brzo zuby..
oni sa to naucia, nehrotila by som to..mnozno pomoze ak im to nebudes mixovat ale nasekas velkym nozom na minikusocky a vlozis do stavy a tak postupne budes pridavat..

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.10 11:17

Nelámej to přes koleno, začni postupně. Nejdřív stačí třeba rýže nebo pohanka, aby si zvykli, že v tom něco je. Já třeba vařím, tak jsem nemixovala do hladka, ale do mixovaného třeba jen namačkala brambor víc na hrubo. Vysloveně krájet jídlo na kousky jsem začala až okolo 10m.
Ovoce mi už hlodal hodně brzo - banán sám skoro od začátku, a od 8-9tim i ostatní. Neměla jsem nervy to ale vydržet, takže jsem nechala hlodat 10 min a zbytek nastrouhala, namačkala a dala lžičkou.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 28.09.10 11:23

kazdej jinak, nekteri rovnou, jinejm musis mixovat do 15m (co jsem vycetla). Neresit, mixovat, na vejsce uz bude kousat urcite, neboj :-)

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 28.09.10 11:40

Nám je 10,5 a teprve si na kousky zvyká, navalovalo ho to a blinkal všechno ven. Teďka jsem začala do mixovaného oběda (vařím domácí) dávat tak 1/4 mačkaného (brambor, mrkev, dýně) a celkem to zvládá, občas ho navalí, ale polkne to. Postupně budu měnit poměr ve prospěch mačkaného. Jinak ovoce do ruky ani omylem, jenom kupované přesnídávky. Jí křupky, ale to snad ani nejsou kousky, hned se to rozpustí. Dál jsem zkusila pidikostičky chleba a to si vezme, rozžvýká, nebo spíš rozžmoulá a někdy polkne a někdy mu to padá z pusy rozžvýkané (koberec začíná získávat zajímavé vzory…). Sušenky, piškoty, rohlík a pod. ho dusí. Z rohlíku spolkne malé drobky z prostředka, které mu dám do pusy. Malou do měkoučka uvařenou mrkev ukousne, požmoulá a pak vyplivne. Má 4 přední zuby nahoře, dva dole a další dva dolní teď rostou.
Takže my taky nejsme kouskoví a pomaličku ho to chci učit, vlastně jsem trochu začala a věřím, že kolem toho roku už budu jen mačkat nebo sekat :-) No, ale to si povíme ;-)

jizvíková
Extra třída :D 12681 příspěvků 28.09.10 11:48

No jeden ma 4 zuby a druhy ma dva.
takze obcas zkusim dat kousek rozmackany brambory do sklenockovyho a jinak je necham, casem se to stejne nauci, mate pravdu :)
a k stedrovecerni veceri dostanou asi sklenicku, fujik :)

Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 28.09.10 12:04

Já myslím, že to zubama tolik nebude. Filip nemá ani jeden a kousky zvládá v pohodě. Rýži dávám celou, nemixuju a zbytek zeleniny mačkám vidličkou a baští to v pohodě :wink: Ale ze začátku taky frfňal, ale zvykl si rychle. Ale jak poradit netuším. Taky bych je nechala, oni se to naučí :palec:

fufiiina
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 28.09.10 12:25

tak dcera asi tak od 9.měsíců a jak co, ráno si kouše chleba s máslem, banán si taky kouše ( nesnášela když jsem ho škrábala lžičkou), broskve nektarinky, plátkový sýr jí dám celý do ruky a taky kouše, jen co se týše oběda musí mít vše rozmixované, neřeším to,kousat doopravdy umí,holt jí ty obědy chutnají víc na kaši

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 28.09.10 12:28

co tak ctu tak kazdej to ma fakt jinak…me mala nesnese zase to rozmixovany…a uz dlouho..myslim od pul roku..par prikrmu snedla rozmixovanych…pak sem zkusla namacka a byla v sedmym nebi…ted ji muzu dat do ruky treba okurek nebo jabko…a ona si to uzuzlava sama…proste cim vetsi kus..tim lip :-) obed ma nakrajeny na kousky.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 28.09.10 12:30

jo a zuby nam vyrostly dva teprve pred 14 dny…takze u nas to tim rozhodne neni :-)

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 28.09.10 12:31

Každé dítě jinak, starší měl zuby od půl roku, velmi brzy měl kompletní mléčný chrup, přesto začal pořádně kousat až v 18 měsících. Do té doby jsem mu dávala skleničky, protože mě nebavilo vařit a mixovat. Kousky se dávil, pořádně se nenajedl, potom měl hlad. Nutit mu kousky by nebylo řešení.

Mladší jsem taky začala přikrmovat v půlroce,skleničky jedla jen prvních pár týdnů, přesnídávky a kaše nechtěla nikdy, ovoce okolo 8.měsíce jedla čerstvé oloupané v kouscích, v té době už zvládla namazané pečivo,jídlo rozmačkané nahrubo, maso sekané,rýži parboiled celou..Největší potěšení pro ni bylo, když jsem jí dala cokoliv celého.
První zub měla až okolo 10 měsíců.

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 28.09.10 12:58

Já jen ještě dodám,že jsem tak v 11m začala dávat chleba s Gervais-přírodní,okrájela jsem kůrku,a nakrájela na kostky,a to mu docela jelo,sice to honil v puse sem tam,ale snědl i celej chleba.

vendu
Nováček 6 příspěvků 28.09.10 20:23

Ahoj holky,tak konečně jsem našla tu zprávnou stránku kde si přečtu rady.Naše malá má za pár dnů rok a kousky ve stravě nám dělají už dlouho problém.Rohlík,piš­kot,křupky tak do toho kouše,sice po drobečkách,ale pak pěkně žvýká,ale to co jí dám na lžičku,tak hned polkne a pak se mi tady dáví a někdy i pozvrací.Jako by zapoměla kousat,tak jestli máte radu tak předem děkuji :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >