Odběr krve pediatr a 4leté dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kassor
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 07.04.19 10:19
Odber krve pediatr 4lete dite

Ahoj mamky, zitra rano mam jit s dcerou (4roky) na odber krve, mate nekdo zkusenost u tak maleho ditete? Odebira se klasicky, jako u dospeleho? Ona rozhodne spolupracovat nebude a ja ji asi ani neudrzim :nevim:

Reakce:
FenekUsaty
Závislačka 4708 příspěvků 07.04.19 10:23

Pokud se bere jen na crp, tak z prstu. Ze zily stejne jak u dospeleho, jen si vezmes dite na klin, poradne ho drzis, sestra drzi ruku ze ktere se bere a doktorka nabere. Jsou k tomu potreba tri lidi, ale v pohode to zvladnete, neboj :kytka:

nozu
Extra třída :D 12314 příspěvků 07.04.19 10:23

odevírá se klasicky , dítě si posadíš na klín a sestřička odebere krev ze žíly. pokud se obáváš scén, zkus se s dcerou domluvit na nějaké odměně za statečnost. Jinak dceři jsme poprvé odebírali krev v 5 letech a držela jsem ji já a dvě sestry a zvládlo se to.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 07.04.19 10:43

mám asi nějaké zázračné dítě, ale ve 4 letech jsem už ho nemusela ani držet.. jen se koukal jinam a mluvila jsem na něj.. a to mu to kapalo po kapkach do te zkumavky…
neboj!!!

safl
Povídálka 47 příspěvků 07.04.19 10:44

Ahoj, dcera byla poprvé na odběru krve v necelých třech letech a úplně v pohodě. Měla jsem ji na klíně a brekla jen, když se napichla žila pak odběr sledovala. Asi i hodně pomohlo, že jsme si doma hrály na často doktora a i na odběr krve- věděla, jak to bude probihat, i že to bude trochu bolet.

nozu
Extra třída :D 12314 příspěvků 07.04.19 10:47

Jojo, chce to natrénovat nanečisto a dítě připravit. A ještě mu dej hodně napít obyčejné vody, ať ta krev dobře teče.

Billi
Nadpozemská drbna 26039 příspěvků 07.04.19 11:11

Synovi poprvé brali krev v 8 měsících a už to bylo klasicky. Teď mu jsou 4 roky, krev mu brali aspoň 6× a čeká nás to znovu. Na začátku pobrekava, ale pak dobrý. Vždy ho připravím na to, co ho čeká, nikdy nelžu a slibuju odměnu - většinou nějaký Lipánek a pití typu Kubík. Někdy bereme hned s sebou. Kdyby nevěděl, co ho čeká tak mu to i ukážu. Plus s sebou bereme plyšáka.
Jinak jsem viděla, že máma a sestra držely a doktorka nabírala a šlo to taky.

Peta02
Kecalka 415 příspěvků 07.04.19 11:35

Každé dite je jiné, důležité je aby byla opravdu dobre napita vody aby krev tekla. Starší děla scény do teď, je cita. Takže tam chodí s manzelem, sedi mu na klíně, ten ji udrží. Mladší je oproti tomu pohodarka a ve dvou letech zvladla brani krve úplně v pohode. Vždycky mají obě slíbenou odměnu za statečnost a povidame si o tom dopředu, vědí co je čeká.

Kassor
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 07.04.19 12:52

Vsem vam dekuju… Tak jsem vytahla strikacku a Lidske telo od Albi a koukaly jsme spolu na odver krve a hraly jsme si na to. Rekla jsem ji, ze zitra rano to spolu pujdeme a ona na to, ze jo… Ale uvidime zitra… ;)

Váš příspěvek
Reklama