Odběr moči u 2měsíčního miminka

39
4.2.16 07:47

odběr moči u 2měsíčního miminka

Mám dotaz, nemáte nekdo typ jak odebrat moc u 2 m. miminka do zkumavky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58667
4.2.16 07:50
@nelifuk píše:
Mám dotaz, nemáte nekdo typ jak odebrat moc u 2 m. miminka do zkumavky?

normálně.. polož na podložku, vem zkumavku a čekej.. u holky přesný postup nevím, máme kluka, ale berem sterilní moč, takže omýt, ohrnout, co to jde a čekat, dokud nezačne - 1 zkumavka hned, druhá střední proud moči. POkud nemusíš mít moč sterilní, kup v lékárně pytlíček, nalep, dej přes to plínu, pak to jen do zkumavky vylej :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
4.2.16 07:59

@nelifuk - kluk nebo holka? Pro kluky prodavaj v lekarne odberove sacky, ktere nalepis okolo prirozeni. U holky nevim, ale zeptej se, urcite ti poradi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
942
4.2.16 07:59

Ano, v lékárně - většinou u nemocnice, v malých lékárnách to objednají leda tak po padesáti kusech, koupit pytlíček. Stojí asi 5 korun. Je v něm taková samolepící ploška a kulatý otvor. Chlapečci jsou v pohodě - prostrčíš a počkáš.
U holčičky jsem to řešila já - musíš odhrnout pysky, otřít a počkat až oschne a pak nalepit otvorem přímo na dírku. Potom otřít a namazat. Je to teda maso a pytlíčků si kup rovnou víc, asi se ti to napoprvé nepodaří. Moje dcera byla starší, tak se nám pak naštěstí povedlo odchytit do nočníku.
Jestli jsi v Praze 10 nebo 4, můžu ti pytlíčky poskytnout, ještě mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58667
4.2.16 08:01

@nelifuk je otázkou, jakou moč odebíráte, zda je třeba sterilní - tam sáček být nesmí, musíš to udělat jak jsem psala výše. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
942
4.2.16 08:02

@martina.se no, mně třeba v dětské nemocnici na karláku říkali, že u dětí se to obecně blbě chytá a že sterilita se tam moc neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
4.2.16 08:03
@kacikhanz píše:
@nelifuk - kluk nebo holka? Pro kluky prodavaj v lekarne odberove sacky, ktere nalepis okolo prirozeni. U holky nevim, ale zeptej se, urcite ti poradi.

na holky se ten pytlík používá taky:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
4.2.16 08:05

Mám holčičku, zkoušela jsem rozbalit a zachytit nic, pytlíček jsme zkoušeli v ordinaci, a vše šlo mimo, tak mi dali zkumavku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
4.2.16 08:06

Ale u takhle malýho miminka stačí počkat, ono nikam neuteče a rozbalenýmu mu bude fajn navíc. Oči na stopkách mít u holky, ten proud může být chvilkový a hned stéct. Nejlepší čekat s přiloženou zkumavkou. Pytlíky jsem dávala až tak půlročnímu, kterej mi už zdrhal, různě se otáčel, nevydržel. Pytlík se navíc musí trošku roztáhnout, aby nezůstal placatý. To jde potom mimo i klukům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
942
4.2.16 08:07
@nelifuk píše:
Mám holčičku, zkoušela jsem rozbalit a zachytit nic, pytlíček jsme zkoušeli v ordinaci, a vše šlo mimo, tak mi dali zkumavku.

Tak zkuste rozbalit a odchytat no. Miminka většinou čůrají po probuzení nebo po jídle. Některá s oblibou i při jídle :-D. Já se s tím taky natrápila a to byl dceři v té době o rok víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
730
4.2.16 08:11

Čekali jsme spolu s manželem, já mazala a zabavovala na podložce dítko, on držel zkumavku a byl připraven. A v jednu chvíli, když sem jí nesla zrovna pokakanou k vaně umýt zadeček začala čůrat a křičela jsem na manžela čůrá, čůrá! :mrgreen: Manžel přiskočil a jak jí stékala ta moč po stehýnku tak to zachytával. Naplnili jsme celou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58667
4.2.16 08:11
@Beruda píše:
@martina.se no, mně třeba v dětské nemocnici na karláku říkali, že u dětí se to obecně blbě chytá a že sterilita se tam moc neřeší.

to je dobrá blbost, my musíme steril moč nosit co měsíc, při horečkách co týden. A pokud je tam sebemenší blbina, tak okamžitě nový odběr. Ono fakt záleží, proč se ta moč nese, jestli má být nebo nemá být sterilní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58667
4.2.16 08:13

Ještě dodatek, ten pytlíček nebo odběr po noze, to se vše dá, ale na odběr sterilní moči jsou třeba 2 lidi, ona se totiž ani ta zkumavka (červená) nesmí otevřít předem atd… :lol: :lol: ale to jsou kraviny navíc, zakladatelka nenapsala co a jak, takže těžko říct ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
942
4.2.16 08:15
@martina.se píše:
to je dobrá blbost, my musíme steril moč nosit co měsíc, při horečkách co týden. A pokud je tam sebemenší blbina, tak okamžitě nový odběr. Ono fakt záleží, proč se ta moč nese, jestli má být nebo nemá být sterilní.

No jo, znáte to, každý doktor vám řekne něco jiného. Užily jsme si svoje. Po kožních lékařích jsme s dcerou dokonce lítala půl roku a navštívily jsme čtyři, než se začalo něco dít… Je to těžký. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58667
4.2.16 08:23
@Beruda píše:
No jo, znáte to, každý doktor vám řekne něco jiného. Užily jsme si svoje. Po kožních lékařích jsme s dcerou dokonce lítala půl roku a navštívily jsme čtyři, než se začalo něco dít… Je to těžký. :?

u dětí s vvv ledvin je třeba jen sterilní moč, jinak se nezjistí, zda je vše ok či ne.. a odběr je fakt šílený.. ale dělat se to musí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama