Odkdy kaši?

116
29.9.05 15:26

Odkdy kaši?

Zdravím všechny maminky. Vím, že o příkrmech už tady bylo napsáno mnoho a mnoho, ale přeci jen. Odkdy jste zaváděly bezlepkové kaše? Emička „papká“ už 12. den na oběd zeleninku (s dokojením) a jinak kojíme po 2-3 hodinách. Budí se 1-3× v noci a už mi z toho trochu… Nevím ale vzhledem k jejímu věku se mi zdá, že pije dost často. uvažovala jsem proto o podání kaše na 1. večeři - že by se nadlábla a pak se jenom dososala a v noci by možná spala :lol: Na kaších jsou různé údaje od kterého měsíce, ale já bych ráda znala vaše zkušenosti. Díky moc. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

342
29.9.05 15:35

Ahoj Petro, my jsme papali kaši rýžovou nemléčnou už od 4. měsíce, spinkali jsme až do rána. :D A jíme jí z flašky.

My jsme střídali Sunarku s Hami, i rýžovou banánovou nemléčnou, ta mooc chutná. Ale četla jsem, že holky moc chválí Hipp kaše, tak je hodláme vyzkoušet, divím se, že není té banánové už přejezený.

Hezký den!

Ája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
29.9.05 16:17

Petro,

pokud kojis tak kase by mela prijit jako 3. prikrm to znamena asi od 8 mesice. Vidim ze zacinas zeleninou tj. 6. mesic, pak by melo prijit ovoce…tj. 7. mesic a kase v 8. mesici. Aspon me to takhle doporucili laktacni a delali jsme to tak. Honzik byl spokojeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
29.9.05 16:28

Petro,
jeste jsem chtela napsat ze bych Emku nepretezovala 2 prikrmama tak brzo po sobe.........ma se pockat tak 3 tydny az mesic nez si prcek a jeho travici ustroji zvykne vubec na jeden prikrm. Jestli chces zkusit tu kasi na noc kvuli spani tak muzes zkusit udelat vymenu ze das druhy prikrm kasi. Ale uvidis sama jestli to zabira na spani nebo ne. U kojenych deti to vetsinou stejne nezabira. Honzik mi ani po kasi na noc nespal a budil se do 3-4 hodiny. Zacal spat celou noc az po tom co jsme o nechali vyplakat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
29.9.05 16:47

Ahoj,
tak my jsme kaší netradičně začali (rýžovou do mého mléka) ve 4,5 měsících. I když jsem chtěla plně kojit do 6m tak to poněkud nešlo připadala mi hladová, jedla furt po 2hodinách i častěji.. Delší spaní fungovalo asi 3dny. Teď nám bude šest měsíců, v poledne papá zeleninku a večer kaši (rýžovou, jáhlovou, pohankovou pořád do mého mlíka který odstříkám a zředím koj. vodou) a přesto se v noci vzbudí minimálně 2-3 někdy i 4×. Takže plně bych to už asi neukojila. Ale jak říkám bohužel nám to s delším spaním po kaši nefunguje.
Ještě musím podotknout že už jsem „uměli“ spát dlouho - a to až 8hodin v kuse (a bez kaše :-)) to bylo asi od 3 do 4 měsíců a já si bláhově myslela že to bude už napořád..teď je to dost děs ..
tak pá Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
29.9.05 18:22

Ahoj,
já se řadím k těm, co v noci vstávají na kojo stále (zhruba 3krát) bez ohledu na to, co Kačenka jí a pije. Už mi trochu leze na nervy, jak babičky stále tvrdí, že po kaši přece musí spát celou noc-že jí asi dostává málo, nebo moc řídkou… :evil: Asi už je nikdy nepřesvědčím, že kaše na noc prostě nezabírá a kdyby zabírala, tak se prospalé noci přeci dobrovolně nevzdám :D !

Uvidíš, jestli to u vás třeba nebude jinak, ale stejně bych s kaší počkala aspoň měsíc. Příkrmy se namají uspěchat.

Přeju spavé mimi!
Jana + Kačenka 9,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
29.9.05 19:10

Ahoj,

bojím se, že podáním kaše se noční buzení moc nezlepší. U nás to teda bohužel moc nefunguje. V pondělí dokonce Ondrášek udělal rekord v nočním buzení - vstával 8× za noc. Pokud je noc dobrá, tak vstává tak 2-3, výjimečně se poštěstí jenom 1 noční vstávání. Celé prospalé noci jsme měli tak asi čtyři od porodu :(
Už asi od osmého měsíce nekojím. Kaši jsme začali podávat těsně před osmým měsícem, ale vliv na kvalitu spánku to nemělo téměř žádný.. To noční kojení je supr v tom, že člověk nemusí připravovat žádné UM. Zase na druhou stranu ve většině případů už teď malýmu stačí v noci čaj - někdy si ten Sunar ale taky v noci vyřve.. Super ale je, že už v noci nemusím vstávat jenom já, ale pomůže i manžel.
Tak si to rozvaž, uvidíš.. Fakt ale taky je, že každé mimi je jiné, takže co nezabralo u jednoho, může zabrat u druhého.

Pa, přeju klidný spánek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
29.9.05 19:11

Ahoj, u nas se kasuje od 4m. Sany+svisti 8m,6l.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.9.05 19:48

Ahoj Sany,
jak psaly holky :wink: na kojené děti opravdu kaše na noc skoro nikdy nezabírá. Pokud ti malá nepije z láhve tak podáváním lžičkou toho do ní stejně moc večer nenaláduješ :? Proto radím vydrž, uteče to jako voda a za chvíly bude malé rok a budeš mít naději, že se to spaní zlepší. Tak to trošku žerutuji :P Přeji ti, ať na tom seš líp nežli já. Mé holčičce je rok a pokud se přez noc zbudí jen 2× tak je to úspěch, stále kojím, ale už to neřeším, je to o zbyk. Spíš si užívám, že se s ní takhle hezky pomazlím a hned zase spinká, přez den se už nechce skoro vůbec chovat.
Tak čauky.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
342
29.9.05 20:53

Ještě dodám, že jsem kojila 8 měsíců. :D

Pa Ája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
29.9.05 21:12

Ahoj,

my jsme začínali První kaší od Milupy, a to ke konci 6.měsíce. Taky jsem se chtěla v noci vyspat… No, kaše na délku spaní a počet nočních kojení vliv neměla, ale skřítek ji papal rád a chutnala mu. Když jsem zkoušela jinou (od Hami s příchutí podle ukončeného měsíce), tak nechtěl. Musela jsem přecházet postupně - tj. míchat půl na půl a postupně ubírat kaše původní…

Ze začátku jsme zkoušeli řidší konzistenci z lahve, tužší lžičkou, dal si jak kdy… Ale na spánek to fakt vliv nemělo.

Haki a (stále kojený) Ladíček 9,5 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
29.9.05 21:33

Ahoj Petro,

mojí Aničce bude v pondělí pět měsíců. Od návratu z porodnice se kojila 6× - 7× za den, v noci měla 6 - 7 hodinovou pauzu. Libovala jsem si. Tohle slastné období skončilo začátkem 5. měsíce. Anička se kojí cca 10× denně, z toho asi 3× - 4× v noci. Taky jsem uvažovala nad kaší, ale přečetla jsem si v Betynce, že tahle zvýšená potřeba kojení je zcela normální vzhledem ke stále větším pohybovým aktivitám dítěte a že podání kaše obvykle nic nevyřeší. Tak jsem moc ráda, že to i tady v diskuzi holky potvrdily. Údajně má tohle žravé období trvat 2 - 3 měsíce 8O . Tak se nechám překvapit.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
29.9.05 23:12

Ahoj Lenko: tvuj prispevek nejspis nebyl adresovany me. Ve 4m sem uz malou nekojila. A od jejiho 1m spi celou noc (22-8h). Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama