Odložení splatnosti hypotéky

5929
14.7.15 19:08

Odložení splatnosti hypotéky

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s odložením splatnosti hypotéky? Našla jsem, že to nabízí KB, ale budeme si hypotéku vyřizovat u ČSOB a tam to pravděpodobně bude záviset na individuálním posouzení, jestli to tedy vůbec umožňují.

Máme vše zajištěné, peníze na zálohu, spočítanou hypotéku, rezervu.. jen nemáme školku v místě nového bydliště a na té momentálně vše visí a zároveň padá. Proto by pro nás bylo dobré řešení koupit dům a dál žít v pronájmu, než se uvolní místo v MŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1387
14.7.15 19:26

Proc to neresite s financnim poradcem? Navic Vam zjisti co a jak a pomuze zaridit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
14.7.15 19:27
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
14.7.15 19:28

My to tak měli. Peníze přišly v březnu a splácet jsme začali v září po přestěhování. Jsme u KB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
14.7.15 19:29

Predpokladam, ze se to moc nezmenilo. Napr. budete platit hypo 7000,–, jenze ze zacatku jde napr.5000,– na uroky a zbytek na jistinu, az teprve po par letech vidis, ze se pomer meni a pak z toho jde vice penez na jistinu a mene na uroky. Takze s poplatkama a kor v prvnich peti letech hypo, se odklad splatnosti absolutne nevypltai.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
14.7.15 19:31
@Banshee píše:
My to tak měli. Peníze přišly v březnu a splácet jsme začali v září po přestěhování. Jsme u KB.

Jo ty myslis, jako uplne prvotni zahajeni. Ja zase myslela pak v prubehu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5929
14.7.15 19:35
@Kamikadze píše:
Jo ty myslis, jako uplne prvotni zahajeni. Ja zase myslela pak v prubehu.

Také mám na mysli úplný začátek splácení. Prostě abysme neplatili nájem i hypotéku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13698
14.7.15 19:39

A za jak dlouho se uvolni misto v MS? Abyste treba necekali 2 roky. Jinak bych tedy primo s touto podminkou vyrizovala hypo, aby tam byla moznost posunuti pocatku splaceni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5929
14.7.15 19:42

Příští červenec a srpen nebudu mít pokrytý pro starší dceru a budeme to muset nějak řešit, takže to už bysme mohli být přestěhovaní. Školka nejpozději další září, dcera už pak bude předškolačka. A nebo se místo uvolní v průběhu roku, ale to nikdo dopředu neví a spoléhat se na to nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
14.7.15 19:44
@Karleon píše:
Také mám na mysli úplný začátek splácení. Prostě abysme neplatili nájem i hypotéku.

Uz mlcim :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.15 19:49

Ptala jsem se na to našeho poradce. Nedoporučil mi to z důvodu výše popsaných, poměr jistina - úroky.

• Nahlásit
  • Citovat
4657
14.7.15 19:58

Pokud jde o placení nájmu a současně hypotéky…nelze to udělat tak, že byste použili na pokrytí nájmu vratnou kauci? Pokud jste jí složili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13698
14.7.15 20:01

@dendule4 kauce jim asi nepokryje najem na rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5929
14.7.15 20:02
@dendule4 píše:
Pokud jde o placení nájmu a současně hypotéky…nelze to udělat tak, že byste použili na pokrytí nájmu vratnou kauci? Pokud jste jí složili

Nejde jen o jeden měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
14.7.15 20:14

@Jolynka @Karleon Pardon nečetla jsem pozorně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...