Odřídím Chorvatsko?

21
10.6.21 20:47

Odřídím Chorvatsko?

Ahoj, jdu se s Vami poradit a malinko vypovídat.
Planujeme dovču v Zadaru. Jedeme nasim autem, ja řidič, spolujezdec máma a vzadu dve holky 9 a 5let.
Manzel odmita jet. Tak jsem vzala mamu.
Otazkou ale zustava, ze to musim odridit… 8o :)
Mam z toho docela nahnano, konkretne z dalnice. Vzdy ridil muz.
Jako ridic jsem dobra, na zenskou velice slusne si myslim, ale tolik hodin a na dalnici…
Samozřejmě budeme stavet na odpocinek a kafe, jedeme tri auta spolecne. Jedeme Ceske budejovice-Zadar. Vse mam pripraveno, cestu znam.
Je tu nejaka zenska, co takhle jezdiva?
Ja si myslim, ze vjedu smer Linz a zjistim, ze to nic neni, nebo naopak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
302
10.6.21 20:50

Pokud bys skutečně byla dobrý řidič, nekladla by sis takové otázky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
10.6.21 20:52

Není na tom nic složitýho, pravidelně takhle jezdíme na noc a vždycky jsme to zvládli, bez gps teda ani ránu, ale dá se to ;) jinak si myslim, že dálnice je mnohem lepší, než jet takhle dlouho různejma „dírama“ tam se jen najede a už to odsejpá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8612

Ano, jezdila jsem běžně 1100 km… Nejvíc v kuse 1400km. A bez problémů.
Všechny delší trasy řídím já. Baví mě to, nevyčerpává mě to, ani neunavuje… A nejradši jezdím přes noc.

Jako řidič jsi dobrá, ale bojíš se dálnice? :roll: Sorry, ale to asi zas tak dobrý řidič nejsi. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Ahoj, prosímtě neříkej, že jezdíš „na ženskou dobře.“ Většinu dopravních nehod způsobí muži a obvykle v tom je agresivita, vybržďování, příliš rychlá jízda a nepozornost.

Samozřejmě, že to zvládneš. Znáš cestu a po dálnici se jede dobře. Dělej přestávky, jak často budeš potřebovat, nenech se rozptylovat, pij hodně perlivé vody, já si dávám na delších cestách i Red Bull, když jsem třeba v třetí čtvrtině, to je obvykle nejnáročnější.

Prostě jeď v klidu svým tempem, buď pozorná a bude to OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21

@Hibou na rejpaly nebudu vubec reagovat, sorry :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8612
10.6.21 20:53
@Hibou píše:

Přesně tohle si myslím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
10.6.21 20:54

Dekuju mnohokrat. Jezdim hodne, ale ne po dalnici :mrgreen: :mrgreen:
Jedeme brzy rano, kolem pul pate. V noci jet nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
10.6.21 20:54
@Hibou píše:

Přesně, mě před žádnou delší cestou nenapadlo klást si takovéhle dotazy - tak buď vím, že jsem dobrý řidič a vím na co mám, nebo o sobě pochybuju a v tom případě na tak dlouhou trasu za volantem nemám co dělat. Pokora je namístě vždycky, ale řidič který si sám sebou není jistý, není bezpečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
690
10.6.21 20:55

@Hibou není pravda. Jsem dobrý řidič a kladu si stejné otázky.
A moje odpověď zakladatelce. Měla bych nervy spíš z toho že usnu, než že bych se ztratila apod. Neprecenovala bych síly a nejezdila ve skupince. To se ti pak těžko určuje ta hranice kdy na to ještě máš a kdy ne. A takový ten cervik pochybnosti (jestli nečekají ostatní dlouho apod) hodně svádí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8612
10.6.21 20:55
@Mamka11 píše:

Myslím, že bys tu cestu měla přehodnotit …

Souhlasím s @Lily Evans :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4413
10.6.21 20:56
@Mamka11 píše:
Ahoj, jdu se s Vami poradit a malinko vypovídat.
Planujeme dovču v Zadaru. Jedeme nasim autem, ja řidič, spolujezdec máma a vzadu dve holky 9 a 5let.
Manzel odmita jet. Tak jsem vzala mamu.
Otazkou ale zustava, ze to musim odridit… 8o :)
Mam z toho docela nahnano, konkretne z dalnice. Vzdy ridil muz.
Jako ridic jsem dobra, na zenskou velice slusne si myslim, ale tolik hodin a na dalnici…
Samozřejmě budeme stavet na odpocinek a kafe, jedeme tri auta spolecne. Jedeme Ceske budejovice-Zadar. Vse mam pripraveno, cestu znam.
Je tu nejaka zenska, co takhle jezdiva?
Ja si myslim, ze vjedu smer Linz a zjistim, ze to nic neni, nebo naopak..

Opravdu jseš dobrý řidič, když tohle řešíš? To asi ne, dobrý řidič nemá pochybnosti. Skoro bych se bála s tebou pustit děti na místě manžela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14943
10.6.21 20:57

Já teda zvládám odřídit trasu Praha - Ostrava (i když jsme to už hodně dlouho nejeli), ale do zahraničí bych si takto netroufla. A mě se teda mnohem příjemněji jezdí po dálnicích než po ostatních typech silnic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
939
10.6.21 21:00

@Lily Evans já se třeba bojím před každou cestou. Nejen svých reakci, ale hlavně cizích. Spadne to ze mě hned, jak vyjedu z ulice. Takže ty obavy znám a řekla bych, že jsem dobrý řidič. Ostatně míra sebevědomí a opravdové umění řídit spolu teda korespondovat fakt nemusí.
Zakladatelko, pokud si nejsi jistá, dejte si jednu noc někde za polovinou, dálka to docela je. My se střídáme s mužem (jezdíme tedy přes noc) a sama bych si na jeden zátah netroufla. Ale každý jsme jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
10.6.21 21:03
@Mamka11 píše:

Jestli nejsi zvyklá jezdit po dálnici, tak o takové cestě ani nepřemýšlej. Musíš sledovat směr, ostatní auta, překonávat únavu - to všechno v pro tebe neznámém prostředí. Není to bezpečný pro tebe, tvoje spolujezdce ani pro ostatní účastníky. To není nic proti tobě, nechci rejpat, ale vím o čem mluvím. Taková cesta není jednoduchá ani pro zkušené řidiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat