Odstáté uši u holčičky

223
25.12.19 06:00

Odstáté uši u holčičky

Ahoj maminky. Ani nevím jestli potřebuju radu, asi spíš se potřebuju jen tak svěřit. Mám krásnou zdravou holčičku, je jí 10 měsíců, ale má odstátá ouška. Nám to samozřejmě nevadí, ale první co lidi řeknou když jí vidí, je komentář na její uši. A když to neřeknou nám, tak to pak komentujou mezi sebou. Mě to strašně mrzí. Přesto ona je tak hezká, má krásný veliký oči, obličej má jako panenka, ale každej řeší uši. Už mě to unavuje to pořád poslouchat. Já jsem šťastná že mám zdravé dítě, potom jakej jsme měly s malou porod, kdy potom malá ležela na JIP, je pro mě to nejdůležitější že je zdravá, čert vem nějaký uši. Vím že jednou se to dá řešit operačním zákrokem, takže si z toho hlavu nedělám. Ale ty řeči lidí mě opravdu mrzí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3403
25.12.19 06:10

Dávám těm lidem ochutnat vlastní medicínu. Třeba "Jo, má, ale vám taky nějak prořídly vlasy, křivý zuby, přibrala. Příště už vzhled nekomentují. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1825
25.12.19 07:28

To by mi teda taky vadilo.Mam dceru 5let a ma odstate jedno a nikdy to. nikdo nekomentoval, ani nic nerikala, ze by se ji smal. nekdo ve skolce.Tak s operacnim resenim vaham. Byt tebou tak se durazne ohrazuji a v rodine zakazu, aby holce srazeli sebevedomi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
25.12.19 08:01

Já mám taky odstáté uši, když jsem byla malá a neměla jsem ještě vlasy, bylo to vidět hodně, teď už se to dá zakrýt :-). A určitě se přikláním k tomu, že bych to dotyčnému nějak vrátila, aby si příště nechal připomínky pro sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 08:16

Když jsem byla s dcerou na ORL na operaci, tak se mi tam stál takový trapas :oops:. Bavila jsem se s maminkou, chlapecek ve věku na operaci uší. Uši měl opravdu hodně odstát, tak blbá automatika, když se maminka ptala s čím tam jsme a já ani nečekala na její odpověď a prisoudila jim usi :zed:… Jak jsem se zastydela, když řekla, že na uši fakt nejdou, ale na mandle. Na mou obranu na pokoji semnou byly další 2 maminky a jejich holky šly na uši(mandle mě v tu chvíli nenapadly). Takže vrat jim to nějak, ať se zastydi. Jinak moje mamka má lehce odstát uši a v dětství si užila. Do dneška to vyčítá rodičům, že ji na operaci nedali. I v 50 má problém vzít culík. Takže hned, jak to bylo možné jsem šla já na operaci, i když jsem tolik odstát uši neměla. Kdyby si se nakonec rozhodla dceři nechat udělat, tak doporučuji do peti let, pak už chrupavka ztvrdne a hrozně to bolí. Na pokoji byla 12 léta holčina, která si to doslova u maminky vybrecela, protože se jí děti hrozně smáli a i doktoři říkali, že to bylo „pozdě“, že už to pak prostě hodně bolí.

• Nahlásit
  • Citovat
25.12.19 08:34

@Jdani Nikdy není dokonalý, takže bych to těm co hloupě komentují vrátila.. Docela se divím, že máš kolem sebe tak neomalene lidi, jak bych si nedovolila nějak negativně komentovat vzhled obzvlášť když jde o miminko. V rodine taky máme dítě s odstátyma ušima a vůbec na to neupozrunujeme, nemluvíme o tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47778
25.12.19 09:25

Mame ve tride holcicku, ktera byla v prvni tride na zakroku. Usi mela hrozne odstate. Ve skole to nikdo nekomentoval (mimo skolu netusim). Ale ji samotne vim, ze to vadilo hodne a necitila si dobre.
Pak nosila chvilku celenky a ma krasne usi u hlavy.
Moc nechapu, ze rodice vahaji a nevyhnutne odkladaji. Nejpozdeji v te prvni tride bych to resila.
10 m se to muze srovnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2112
25.12.19 09:33

Dcera (necelé 4) má taky trochu odstáté uši. Ale ne nějak moc, ale je to vidět, když má vlasy sepnuté.
Zatím tedy okolí v pohodě a nikdo na to neupozorňuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
25.12.19 09:35

Na takove lidi plati veta: ano ma je odstate, ale to se da resit, kdyz budeme chttit. Skoda ze se neda resit lidska blbost.
Ja takto vzdy odpalkovala komentare, ze jsem po porodu pribrala. Lidi jsou fakt nekdy hlupaci.. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
25.12.19 09:41

Dcera ma jedno ucho odstáté, ma hodne vlasu tak to neni videt. Jsou ji tedy jen tri ale do budoucna ji to necham urcite prisit. Starsi deti a doba je na tohle nekompromisní. Zatim ji na ti nikdo neupozornuje, ale moje mama:- se me na to porad pta jestli uz jsem o tom mluva s doktorem…10 mesicu je jeste malinka a muze se to zlepsit ale pokud ne, nechala bych take prisit, dela to tisice lidi..aby vam to pak nevyčítala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2112
25.12.19 09:43

@Filzefina :mrgreen: Přesně.
Já jednou odpalkovala takovým stylem, že jen dotyčný koukal a necekl.
Po porodu mi říkal, že jsem přibrala. A nějaký připomínky.
Tak jsem řekla a co jako, alespoň mě nikdo neukradne, protože kdo by se s takovou matronou tahal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
25.12.19 09:43

Děkuji vám za názory. V rodině je to tak půl na půl, část rodiny to řeší, část vůbec. Hodně jsem si vyslechla od kamarádek a známých, doktorka na neuro, fyzioterapeutka,… Samozřejmě že se vždy nějak ohradim, nenechám to jen tak.
Zatím když je ještě malá, tak to ještě nevnímá, ale nechci aby jí sráželi sebevědomí až bude starší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7489
25.12.19 10:00
@Lychee13 píše:
Dávám těm lidem ochutnat vlastní medicínu. Třeba "Jo, má, ale vám taky nějak prořídly vlasy, křivý zuby, přibrala. Příště už vzhled nekomentují. ;)
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 10:19

Syn měl jedno ucho hodně odstáté a semtam poznámka byla, že je ušatej :roll:
Pak se mu i ve školce smály děti z předškolní třídy.

Takže na přišití byl v necelých 6 letech, do 10 let to hradí pojišťovna.

Jen teda cca po půlroce se mu začaly dělat keloidní jizvy a rok od operace byly ještě větší. Tak snad někdy trochu splasknou. Tak musí mít vlasy trochu přes uši a maskujeme. U holky by to bylo horší, když by chtěla nosit culíky a pak tohle…

• Nahlásit
  • Citovat
11483
25.12.19 10:30
@Anonymní píše:
Když jsem byla s dcerou na ORL na operaci, tak se mi tam stál takový trapas :oops:. Bavila jsem se s maminkou, chlapecek ve věku na operaci uší. Uši měl opravdu hodně odstát, tak blbá automatika, když se maminka ptala s čím tam jsme a já ani nečekala na její odpověď a prisoudila jim usi :zed:… Jak jsem se zastydela, když řekla, že na uši fakt nejdou, ale na mandle. Na mou obranu na pokoji semnou byly další 2 maminky a jejich holky šly na uši(mandle mě v tu chvíli nenapadly). Takže vrat jim to nějak, ať se zastydi. Jinak moje mamka má lehce odstát uši a v dětství si užila. Do dneška to vyčítá rodičům, že ji na operaci nedali. I v 50 má problém vzít culík. Takže hned, jak to bylo možné jsem šla já na operaci, i když jsem tolik odstát uši neměla. Kdyby si se nakonec rozhodla dceři nechat udělat, tak doporučuji do peti let, pak už chrupavka ztvrdne a hrozně to bolí. Na pokoji byla 12 léta holčina, která si to doslova u maminky vybrecela, protože se jí děti hrozně smáli a i doktoři říkali, že to bylo „pozdě“, že už to pak prostě hodně bolí.

Omyl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama