Kouření, nemůžu se ho zbavit

Anonymní
24.12.19 14:44

Kouření, nemůžu se ho zbavit

Všem přeju krásné Vánoce.
Je mi 17 a asi 2 roky jsem aktivně kouřil.
Proč to píšu sem? Očekávám tu spoustu zkušených a chytrých lidí ;)
Kouřil jsem aktivně až do Záři asi 8-10 cigaret denně, strašný. Jako vím že tu jsou i lidi co kouří třeba i 40 denně ale i tak.
V Záři jsem si řekl teda dost a nekouřil jsem asi 2 týdny a pak jsem prostě selhal a kouřil třeba jen párkrát do týdne jedna cigareta ani ne tak pro nikotin ale pro ten pocit a rituál.
Přesně před měsícem jsem si řekl že to skoncuju definitivně a včera to byl přesně na den měsíc od zapálení mojí poslední cigarety.
Posledních pár dnů jsem měl a mám hrozný nutkání si jít zapálit. Opět to není žádný absťák ale je to jako když chcete něco co máte rádi jestli mi rozumíte. Je to jen psychycká touha. No řaknu to takhle, hrozně rád bych byl příležitostný kuřák co si sem tam o třeba párkrát do týdne zapálí. Bojím se ale hrozně o zdraví, proto jsem i přestával.
Co si o tom myslíte? Jak to udržet na uzdě a kouřit fakt jen občas?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.12.19 14:57
@Anonymní píše:
Všem přeju krásné Vánoce.
Je mi 17 a asi 2 roky jsem aktivně kouřil.
Proč to píšu sem? Očekávám tu spoustu zkušených a chytrých lidí ;)
Kouřil jsem aktivně až do Záři asi 8-10 cigaret denně, strašný. Jako vím že tu jsou i lidi co kouří třeba i 40 denně ale i tak.
V Záři jsem si řekl teda dost a nekouřil jsem asi 2 týdny a pak jsem prostě selhal a kouřil třeba jen párkrát do týdne jedna cigareta ani ne tak pro nikotin ale pro ten pocit a rituál.
Přesně před měsícem jsem si řekl že to skoncuju definitivně a včera to byl přesně na den měsíc od zapálení mojí poslední cigarety.
Posledních pár dnů jsem měl a mám hrozný nutkání si jít zapálit. Opět to není žádný absťák ale je to jako když chcete něco co máte rádi jestli mi rozumíte. Je to jen psychycká touha. No řaknu to takhle, hrozně rád bych byl příležitostný kuřák co si sem tam o třeba párkrát do týdne zapálí. Bojím se ale hrozně o zdraví, proto jsem i přestával.
Co si o tom myslíte? Jak to udržet na uzdě a kouřit fakt jen občas?

Končím čtvrtý měsíc nekouření. Chuť zapálit si mám každou chvíli. :jazyk: Jak si zapálím, tak si důvod k další cigaretě vždy najdu. To už o sobě vím. Nevím, jestli to vydržím a jak dlouho. Ale řeknu si, že je to hnusný, smrdím, ubližuju si na zdraví a je to stovka vyhozená do odpadu. Chce to, najít si nějakou činnost a nebo prostě jít ven a ne do hospody. Je to těžké. Držím palce. :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
180
24.12.19 15:06

Vykašli se na to úplně a budeš mít klid. Já přestala před 5ti lety ze dne na den, prvních 14dní bylo kritických, ale pomohlo mi, vidět a číst, co to s tělem dělá, i jedna cigareta. Dál jsem si hodila do kalkulačky, kolik mě to stálo a dneska se cejtím hrozně „svobodně“ nemyslíš na to, jestli máš u sebe cigára, nehledáš nejbližší benzínku, jen abys ukojil pocit, že nemám co kouřit atd. Apropo, teď o víkendu jsem viděla známého po 10ti letech (kuřák) a byla jsem v šoku. Žlutý zuby, žlutý palce a nehty, vrásky, šedivý nádech v obličeji. Nekuř 🙏 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
24.12.19 15:06

Závidím, přestávala jsem v životě několikrát a nikdy se nepovedlo. Jsem dost nervák, takže důvod si zapálit si vždy najdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10448
24.12.19 15:27

Přestala jsem že dne na den po patnácti letech kouření, zanedlouho to budou tři roky. Hulila jsem i víc než dvacet denně. Nechápu, proč s tím nesekneš úplně, příležitostně si potřebuješ zamachrovat, nebo proč vůbec kouřit? Taky mám občas ty stavy si,, zapálit ", ale přesně jak říkáš, není to absťák, jen ten pocit držet tu cigaretu. Vím ale, že to v životě neudělám. Zpětně na tom nevidím jediné pozitivum, je to drahé, smrdí to, obtěžuje to okolí a mé blízké a k tomu to přispívá k rozvoji nemocí, které mě mohou zabít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
24.12.19 15:58

Muž přestal postupně. Cca 2* jednou přestal kouřit po 8letech že dne na den a vydrželo mu to rok. Pak byly nějaké problémy a začal opět ale méně. Pak postupně ubíral…zacal aktivně běhat ultramaratony a tam se kouření neslucuje s výkonem… Postupně ubíral z 10 denně na 1 týdne a teď nekouří už rok. Jsem. Moc ráda že to zvládl. Chuť ale bude pořád

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
24.12.19 16:30

Kur dál :mrgreen: to jsibylo asi nechtel slyset, ale takhle toto dopadlo u mě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5648
24.12.19 16:51

Přestala jsem kouřit po deseti letech, víc jak 3 roky nekouřím a občas mám chut si zapalit :roll:… Manžel přestal semnou, ale když přišli stresy, tak zase začal, tak rok se v tom placa. Krabičku má cca na 2 týdny. Podle mě je to škoda, když uz skončí úplně budeš mít že sebe lepší pocit a těch peněz co člověk ušetří :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758
24.12.19 16:53

Pokoušela jsem se již několikrát, ale teda nikdy to nedopadlo. Jen co vím, tak nějak nejtěžší chvíle bez cigaretky byly chvíle a věci se kterýma jsem ji měla spojenou. Posezení s partou v hospodě, káva atd…Zjistila jsem, že abych byla úspěšnější musela bych všechny věci odbourtät, no, tu kávu jsem nezvládla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15997
25.12.19 10:33

No jo no - nikotin je návykový a relaps - tedy návrat k závislosti po chvíli abstinence je běžná věc.

Primárně potřebuješ prozumět co ti kouření dává, proč kouříš - mění ti nějak k lepšímu psychiku, funguje dobře ve společnosti, nebo něco jiného?

A pak tyhle věci, které potřebuješ a teď je dostáváš pomocí cigarety, potřebuješ začít získávat jinak - a bude to vždy složitější a méně efektivní, než cígo.

Pokud si je ovšem naučíš zajistit jinak, snížíš spotřebu cigaret.

Další variantou je zajít za doktorem a nechat si napsat zyban nebo podobný lék, který obsadí ty receptor, na které se váže nikotin a kouření přestane fungovat a bude jednodušší se to odnaučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.19 15:35
@Ou píše:
No jo no - nikotin je návykový a relaps - tedy návrat k závislosti po chvíli abstinence je běžná věc.

Primárně potřebuješ prozumět co ti kouření dává, proč kouříš - mění ti nějak k lepšímu psychiku, funguje dobře ve společnosti, nebo něco jiného?

A pak tyhle věci, které potřebuješ a teď je dostáváš pomocí cigarety, potřebuješ začít získávat jinak - a bude to vždy složitější a méně efektivní, než cígo.

Pokud si je ovšem naučíš zajistit jinak, snížíš spotřebu cigaret.

Další variantou je zajít za doktorem a nechat si napsat zyban nebo podobný lék, který obsadí ty receptor, na které se váže nikotin a kouření přestane fungovat a bude jednodušší se to odnaučit.

Co mi to dává?
Nevim jestli jste nebo byla kuřačka ale vím že to nekuřák asi nepochopí.
Mě ani moc nechybí nikotin ale prostě ten požitek z toho že si zapálím a do toho ještě pocit rebelství a celková atmosféra mě baví. To je to čeho se nemůžu zbavit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 16:12

Ahoj, taky jsem dost kouřila. A teď si dám jen cigaretu jednou za den a to ani ne, prostě jak kdy. A kamarádka mi poradila Stopfiltr na cigarety a když už si zapálím, tak mám menší výčitky svědomí. Je vidět co to všechno zachytává. Můžu doporučit, jsem s tím spokojená. A dá se to koupit v lékárně, takže super. Víc jsem si přečetla na www.stopfiltr.cz

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat