Odstoupení od "smlouvy" - boty

123
6.4.20 15:50

Odstoupení od "smlouvy" - boty

Ahoj, koupila jsem si boty od Jančaříka. Problém je, že se mi zdá, že mi ušili prostě krátkou stélku, neuvěřitelně mě v nich bolí nohy, byla jsem v nich hodinu na nákupu a myslela jsem, že mi nohy upadnou. Jančařík radí boty nosit a roztáhnout, což jsem odmítla, protože by mi noha zřejmě zmodrala a upadla. Tak se bude řešit odeslání zpět a že mi je vytáhnou. Nechápu, jak by mohli vytáhnout boty, které mají na délku 27 a já mám chodidlo 28. Má smysl to vůbec zkoušet? Cena bot se navyšuje o odeslání zboží zpět a celkem jsem zklamaná. Nejraději bych, aby mi vrátili peníze. Ale nebyly objednané přes internet, ušití bylo domluvené na trzích na pražské Náplavce, kde jsem si vyzkoušela dvě velikosti 42 a 43 a bylo domluvené ušití mezivelikosti 42,5. Tudíž jsem asi v dost nevýhodné situaci, tipuju. Měl by někdo radu, zda je při této formě nákupu nárok na odstoupení od koupě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22377
6.4.20 16:03

Nárok by jsi měla, pokud by se jednalo o neodstranitelnou vadu. Takže ty musíš prokázat, že ta bota je kratší a to nepůjde jinak než tak, že je tam pošleš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
6.4.20 16:08
@Janli píše:
Nárok by jsi měla, pokud by se jednalo o neodstranitelnou vadu. Takže ty musíš prokázat, že ta bota je kratší a to nepůjde jinak než tak, že je tam pošleš.

Jasně, to já je tam pošlu…ale než je nechat, aby je natahovali, pak mi je poslali zpět a já zjistila, že je sice roztáhli, ale na délku se nic nezměnilo a posílala jim je znovu zpět…raději bych jim je vrátila a nechala si vrátit peníze. Kdybych to objednala přes eshop, tak není o čem diskutovat, ale takhle je to na prd. To jsem se poučila, že takhle už nakupovat nebudu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.20 16:09

Omlouvám se za anonym, ale nechci být přímo s nimi spojována. Jančaříky znám osobně. Jsou to skvělí lidi a jsem si jistá, že se s nimi domluvíš. A protože jsem z oboru, vím, že natáhnutí kožených bot je normální postup. Bota se natáhne na větší kopyto, napaří a nechá chvilku postát. Půlčíslo to s přehledem udělá.

• Citovat
  • Nahlásit
22377
6.4.20 16:12

@Ronie29 pokud si necháš cokoliv vyrobit na zakázku, nemáš na vrácení nárok ani z eshopu. Pokud jsou ty boty skutečně menší než mají být, tak to při reklamaci zjistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.20 16:13
@Ronie29 píše:
Jasně, to já je tam pošlu…ale než je nechat, aby je natahovali, pak mi je poslali zpět a já zjistila, že je sice roztáhli, ale na délku se nic nezměnilo a posílala jim je znovu zpět…raději bych jim je vrátila a nechala si vrátit peníze. Kdybych to objednala přes eshop, tak není o čem diskutovat, ale takhle je to na prd. To jsem se poučila, že takhle už nakupovat nebudu :-)

Především je problém, že jsi boty nezkoušela pořádně ještě doma v čistém prostředí. V nových botách zkouším první hodinku pochodit doma. Nevím jaké mají oni konkrétně obchodní podmínky, ale u nás bychom je nevzali ani při objednávce přes eshop. Bereme pouze boty nechozené venku. Taková bota je totiž už neprodejná.

• Citovat
  • Nahlásit
123
6.4.20 16:15
@Anonymní píše:
Především je problém, že jsi boty nezkoušela pořádně ještě doma v čistém prostředí. V nových botách zkouším první hodinku pochodit doma. Nevím jaké mají oni konkrétně obchodní podmínky, ale u nás bychom je nevzali ani při objednávce přes eshop. Bereme pouze boty nechozené venku. Taková bota je totiž už neprodejná.

Zkoušela, noha mi sice málem upadla, ale prodejce mi poradil je roztáhnout venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
6.4.20 16:17
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale nechci být přímo s nimi spojována. Jančaříky znám osobně. Jsou to skvělí lidi a jsem si jistá, že se s nimi domluvíš. A protože jsem z oboru, vím, že natáhnutí kožených bot je normální postup. Bota se natáhne na větší kopyto, napaří a nechá chvilku postát. Půlčíslo to s přehledem udělá.

Obávám se, že půlčíslo bude málo, potřebovala bych tam minimálně cenťák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.20 16:22
@Ronie29 píše:
Zkoušela, noha mi sice málem upadla, ale prodejce mi poradil je roztáhnout venku.

Tak to ti moc dobře neporadil. Rovnou měl boty vzít zpět a vyrobit větší. V tuto chvíli tedy nevím co mám poradit. Pokud je ta stávající velikost opravdu tak těsná, zkusila bych poslat na to natažení. Ale to udělá tak půl centimetru. Byla bych moc ráda, kdybys pak napsala, jak to dopadlo. Máš nějakou potvrzenou objednávku, kde je uvedeno, jakou velikost ti vyrobí? Pokud vím, boty vyrábí na zakázku, po vyzkoušení bot a změření chodidla tak nechápu jak k tomu došlo.

• Citovat
  • Nahlásit
123
6.4.20 19:42
@Anonymní píše:
Tak to ti moc dobře neporadil. Rovnou měl boty vzít zpět a vyrobit větší. V tuto chvíli tedy nevím co mám poradit. Pokud je ta stávající velikost opravdu tak těsná, zkusila bych poslat na to natažení. Ale to udělá tak půl centimetru. Byla bych moc ráda, kdybys pak napsala, jak to dopadlo. Máš nějakou potvrzenou objednávku, kde je uvedeno, jakou velikost ti vyrobí? Pokud vím, boty vyrábí na zakázku, po vyzkoušení bot a změření chodidla tak nechápu jak k tomu došlo.

Práveže nemám bohužel v ruce nic, na Náplavce jsme se domluvili na velikosti a kvůli situaci kolem koronaviru mi boty posílali poštou, jinak by je přivezli osobně. Mám akorát pokladní výdajový doklad a to je vše. Chtěla jsem od nich objednávat i další boty, ale po tomto jsem celkem vyléčená. Navíc tedy bylo slíbeno, že se dnes ozvou a domluvíme se, co dál a na moji zprávu nereagují. Ozvou se, ale představovala bych si komunikaci trochu jinak. Bude teď teplo a místo toho, abych mohla boty nosit, budu je posílat a čekat, a poté mi přijdou stejně malé, protože půl centimetru to opravdu nezachrání. Chtěla jsem mít pohodlné botky a místo toho jsem si pěkně naběhla. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat