Odstříkávání mlíka

Anonymní
26.5.20 00:19

Odstříkávání mlíka

Dobrý den. Jsem prvorodicka a nemám se v okolí koho zeptat, moc prosím o rady a omlouvám se za hloupý dotaz asi… Když bych odstříkávala mlíko, tak do sterilní nádoby např dětské lahve? Ty pak dám do lednice? Jak dlouho v lednici vydrží? Pak tím mlikem prikrmuju? Jde mi o odstříkávání, aby se mi tvořilo víc mlika, jakože abych se rozkojila, když se tvoří mlika málo. Omlouvám se, mamku nemám a v miste bydliště jsem nově, tak se ptám tady zkušenějších :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4423
26.5.20 00:36

Častěji přikládej a koj hodně také v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.20 02:29

Když chceš odstříkané mléko použít, je potřeba do sterilní nádoby (při odsávání musí být i odsávačka vysterilizovaná). V ledničce vydrží 24 až 48 hodin (zdroje se liší, já nechávám 48 hodin), v mrazáku pak 3 měsíce. Nemělo by se dokrmovat lahví, ale buď stříkačkou, lžičkou nebo kalíškem kvůli technice sání. Na rozjetí laktace je pak nejlepší časté (na požádání) kojení z obou prsou. Nezapomínat i na sebe - hodně pít (kojící čaje klidně 3× denně) a snažit se i pravidelné jíst. Mě pomohla homeopatika Ricinus Comunis 5CH, později i bylinky Pískavice řecké seno a Benedikt lékařský.

• Citovat
  • Nahlásit
2030
26.5.20 06:51

Misto flasky do mrazaku doporucuju spíš pytliky, např. od Aventu. Na facebooku na marketplace (tržiště) je seženeš určitě i za hodně levněji. Nejlepší je však často přikládat nebo si na pomoc pozvi laktacni poradkyni, doporucuju laktacniliga.cz. Některé pojišťovny ti navstevu i (částečně) proplati. Myslim, ze VZP to proplaci. V Praze to stojí cca 600Kc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
26.5.20 08:01

Po laktační poradkyni se podívej na netu, u nás když zajdeš přímo do poradny, stojí hodina padesát korun. Jinak radí i po telefonu nebo chodí domu, ale tam cenu nevím. Takže nemusí to být nijak mega drahý :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.20 09:09
@Anonymní píše:
Když chceš odstříkané mléko použít, je potřeba do sterilní nádoby (při odsávání musí být i odsávačka vysterilizovaná). V ledničce vydrží 24 až 48 hodin (zdroje se liší, já nechávám 48 hodin), v mrazáku pak 3 měsíce. Nemělo by se dokrmovat lahví, ale buď stříkačkou, lžičkou nebo kalíškem kvůli technice sání. Na rozjetí laktace je pak nejlepší časté (na požádání) kojení z obou prsou. Nezapomínat i na sebe - hodně pít (kojící čaje klidně 3× denně) a snažit se i pravidelné jíst. Mě pomohla homeopatika Ricinus Comunis 5CH, později i bylinky Pískavice řecké seno a Benedikt lékařský.

Jeeeee děkuji za rady :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
802
26.5.20 10:05

Jsem LP, ideálně se připravit na kojení co se informaci tyče, jak je důležitý správný začátek a hledat opravdu správne informace, nedoporučuji brát žádné přípravky jen tak preventivně. Mrkněte na stránky www.mamila.sk
Nebo mi napište. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.20 10:29

@iizabela Děkuji moc, přečtu si :)

• Citovat
  • Nahlásit
129
21.7.20 10:15

Kolik mleka odstrikat

Holky, potrebovala bych poradit. Obcas bych se od prcka potrebovala vzdalit na dyl nez 3 hodiny. Chtela bych si tedy odstrikat, aby pak jedno krmeni mohl dat tatinek. Jinak normalne plne kojim. Jak ale poznam, kolik mam odstrikat, kolik na to jedno kojeni dat do lahvicky? Kolik na jedno krmeni vypije Vase mimco do pul roku? Dekuji moc :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
21.7.20 11:01

@Dendiss Ahoj, já sice nekojim ale když jsem ještě kojila malá měla asi měsíc, tak jsem odstříkala tolik, kolik byly uvedeno na krabici UM. V té době 60-90ml. A stačilo jí. Ono záleží kolik mimčo má. Moje malá má teď 5 měsíců a vypije 120-150ml UM. Jako klidně odstříkej víc, když to nevypije tak mu to dáš později, MM by se mělo spotřebovat tuším do 24h, uchovávat v lednici. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10877
21.7.20 11:05

Ja jsem vždycky odstrikala celej sáček na mléko tj.180 ml a dali sme do lahvicky vše co vypije to vypije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
21.7.20 18:36

A muzu se jeste zeptat, kdy jste odstrikavaly? Zatim mi to moc nejde, zkousim vzdy vecer kdyz prcek spi, ale temer nic neodsaju. Cetla jsem, ze je dobre odsavat pri kojeni, ale to mi prijde docela komplikovane :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
21.7.20 19:54

@Dendiss přesně tak, při kojení. Když jsem odstřikavala mimo něj tak jsem za celý den ztěži dala 100ml. Při kojení mi mléko teklo samo, to jsem na jedno kojení dala i 80ml. Měla jsem kojící polštář, jakoby z boku kojila malou a přidržovala jí a druhou rukou jsem manuální odsávačkou odsávala. Není to vůbec komplikované. Spíš naopak, když kojis tak stejně nic jiného dělat nemůžeš. Takže i odsaješ a pak máš pádla a už nemusíš dál řešit odsávání. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat