Odtok plodové vody?

2
5.2.08 15:48

Odtok plodové vody???

Ahojky holky,

jdu k Vám na radu. Jsem ve 32 tt a pořád se bojím abych poznala, kdyby mi náhodou odtekla plodová voda??? Co když mi odteče třeba ve sprše a já to nebudu vědět??? Může odtéct najednou a pak už nic??? Nebo jak to je???? Máte s tím někdo prosím zkušenosti?????? To pak hned dostanu bolesti nebo jak??????

Budu Vám vděčná za každou radu či zkušenost!!!!!!

Díky Kris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
5.2.08 16:02

Tak po prasknutí vody nemusí hned nastoupit bolesti (i když já mam zrovna zkušenost, že mi začaly, ale kamarádce nee).

Dá se říct, že může odtékat pomaličku po troškách, nebo jí rupne víc. Pak se to ale většinou zas zpomalí. Jakoby to ušpuntuje hlavička nebo zadeček a utíká postupně.

Ale poznáš to, i kdyby prdla ve sprše, at o tak, že když z vody vylezeš, ona bude pořád odtékat. Pomalu, ale bude. Taky narozdíl od případného úniku moči to nezadržíš…

A když si nebudeš jooo jistá, tak si radši 10× zbytečně zajedeš pro sichra do porodnice. Taky jsem před prvním porodem jela - tušila jsem, že to voda není, ale jistota je jistota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12893
5.2.08 16:13

a nebo si můžeš koupit test na detekci úniku plodové vody. jmenuje se to Al-sense kit a je možné to objednat přes lékárnu. mě to před cca 1,5 rokem stálo kolem 400,– a jsou tam 3 testovací vložky. trpěla jsem mánií, že mi pomalu uniká plodová voda, nakonec mi jí píchali při porodu ;-)
a nebo jestli chceš, tak mi písni do SZ, mě ještě ta jedna testovací vložka zbyla, tak bych ti jí poslala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
5.2.08 16:40

Ono už se to dá i koupit? No mezi náma, i kdyby si to těhule měly platit, tak by to nebylo od věci občas :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
5.2.08 16:44

neboj, to poznáš:) většinou to rupne a je toho tak půl kýblu:) nebo může odtékatpo troškách, ale to poznáš, že to je ono a ne moč:)
Někomu ruone voda a hned nastoupí bolesti, někomu rupne a neděje se několik hodin nic, což je dle mého soudu nejhorší varianta-neb bys po odtoku už měla definitivně odjet do porodnice a tam čekat, až se porod sám rozjede, nebo když se nerozjede, což se taky stává, ti ho pak vyvolají…

Mě naštěstí vždy rupa voda až ve finále porodu, při tlačení, to už byl ahlavička dole a odteklo jen malinko a zbytek až když se porodilo celé tělíčko… je to různé, ale nemám strach, že bys to nepoznala:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
5.2.08 16:51

Mi ta voda rupla ve spaní. Ležela jsem na boku a vzbudilo mě právě to, že mi něco vystříklo na nohu:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5252
5.2.08 16:56

ahojky,
neboj poznáš to,já se taky bála,že nepoznám a pak jsem šla v noci na záchod a lup,pecka jako by praskla lišta v posteli a už to ze mě teklo a asi do 5 minut nastoupily kontrakce co 3 minuty a už jsme jeli :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3799
5.2.08 17:41

No,mně jak rupla voda, tak to i luplo. Slyšel to i manžel. :lol: A odteklo jí hodně, byl to fakt splav. Myslím, že to fakt poznáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
5.2.08 20:41

Taky se přidávám s uklidněním, že to určitě poznáš. Mě rupla v sedě při čekání v čekárně na příjem v porodnici (měla jsem nastoupit s tím, že druhý den mi začnou vyvolávat porod - ale naštěstí se Šimon rozhodl vyběhnout sám). A bylo jí fakt spousta. Zůstavaly za mnou doslova louže :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.2.08 21:30

Ahoj,

voda může odtíkat i postupně několik dnů předem a neznamená to, že by se rodilo. Mně odtok probudil v noci - jsem si pomyslela, že je to se mnou už na pováženou, když ani nezadržím moč :oops: Pak druhej šplouch a kontrakce jedna za druhou. Taky myslím, že to poznáš. Já vždy při odjezdu do porodky předem volala a ptala se, jestli podle příznaků jsem nebo nejsem rodící :-)

• Nahlásit
  • Citovat
2398
5.2.08 21:52

to urcite poznas :) me to teklo po noze hodne dlouho,odjela jsem hned do porodnice a zadne bolesti nic,cekala jsem 5 hodin a pak mi dali vyvolavacku a do 2 hodin bylo po vsem.lepsi porod si nedovedu predstavit takze si vubec nemyslim ze to je nejhorsi varianta :wink: vsechny predporodni procedury jsem absolvovala bez bolesti a pak ta chvilka se dala v poho zvladnout.nedokazu si predstavit v bolestech pul dne,do toho klistyr,holeni,porad vysetrovani… :roll: no kdovi co me ceka podruhe :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12968
5.2.08 22:03

Ahojky, přidávám se k holkám - opravdu to poznáš :wink:
Mně praskla voda asi 10 minut po uložení do postele. Byla to je troška, ale pak už tekla tak nějak pořád. Opravdu to nejde nepoznat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
5.2.08 22:49

Ahoj.
A nebo ti neodteče vůbec a v porodnici ti ji napíchnou. :wink: Já jsem to tak měla u všech dětí. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
5.2.08 22:52

Ad prasklá voda - tedy mě rupla ráno ve čtyři na záchodě a to tedy bylo něco - úplná niagáááára :-)
A nic se nedělo, jenom to teklo a teklo, 4 vložky mi byly málo, mokrý kolo na zadku, manža mi musel dát do auta pod zadek igelit :-)
Kontrakce žádné den a půl, jenom jsem tak ležela na hekárně a čekala a pak to až nastalo.
Jinak to odtékání plodové vody - víc je to, když hlavička ještě nenaléhá úplně na vchod, což byl zřejmě můj případ, tudíž se to valí a když už naléhá víc, tak ten vchod jakoby „zazátkuje“, tak vody uchází míň. Já to ale poznala hoooodně dobře :-)
Jo a když už se to stane, tak rozhodně šup do porodnice, i prvorodička a sledovat, jestli je voda čirá nebo růžová, jiné barvy bývají problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
6.2.08 08:03
jirabobes píše:
Ahoj.
A nebo ti neodteče vůbec a v porodnici ti ji napíchnou. :wink: Já jsem to tak měla u všech dětí. :wink:

anebo ji nenapíchnou vůbec a mimi se porodí úplně nejpřirozeněji a voda odteče až při samotném porodu…:) tak jsem to měla podruhé a bylo to super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama