OHSS - kdy to začít řešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Abecede90
Povídálka 31 příspěvků 16.12.17 18:38
OHSS - kdy to začít řešit?

Ahoj, prosím o radu ohledně OHSS. Ve čtvrtek 14.12 jsem byla na odběru 10 vajíček. Ten den mě břicho bolelo ale nic co by se nedalo vydržet. Od včerejška už mám nafouklé bricho, už od žeber a bolí mě. Když sedím, lezim tak je to celkem dobry, ale jakmile vstanu jako by se nafouklo a jakoby mě táhne. Jen nevím, jestli je to normální po OPU nebo je to OHSS a měla bych to nějak řešit? Nic jiného se zatím neděje, jen to břicho. Snažím se hodně pít, koupila nutridrinky…a už mě to ale neba :zed: děkuju za jakoukoli radu. V úterý bych měla jít na ET

Reakce:
Irinka0210
Závislačka 4613 příspěvků 16.12.17 19:20

Mě při IVF odbírali dvakrát po 24 a 26 vajíčkách, hned po OPU jsem dostala kapačky a každý druhý den jsem jezdila na kontrolu a DR mi řekl, že jakmile by se mi něco nezdálo, okamžitě jet k němu nebo pohotovost, takže bych jela, už jen pro ten klid.

Sájoušek
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 16.12.17 20:26

Ahoj. Pokud se na to citis, vydrz do rana a zitra bud gyn. pohotovost, nebo v centru (pokud na to maji vybaveni). Jinak co dal muzes doma - poloha v polosedu (i v noci). Vodu s citronem a prolivej se, abys co nejvice tekutin ze sebe dostala. Ja jsem mela ohss 2× poprve jsem se z toho dostala doma, tomelo mirnejsi prubeh a podruhe pomohli az kapacky. Okamzite pohotovost pri obtizich s dychanim, tim sem se ridila ja… Tak hodne stesti

Abecede90
Povídálka 31 příspěvků 16.12.17 22:42

Děkuju za rady. Manžela jsem poslechla a jeli na pohotovost. Už ležím na kapackach :zed: střední stupeň OHSS, transfer nebude :,( si tu tak bulimie, ale co se dá delat

Abecede90
Povídálka 31 příspěvků 16.12.17 22:42

Ne bulimie, ale BULIM

Irinka0210
Závislačka 4613 příspěvků 16.12.17 22:46

@Abecede90 Nedá se dělat nic, ale lepší být zdravotně OK a pak s klidem do transferu. Moc držím pěsti, ať to klapne!

Abecede90
Povídálka 31 příspěvků 16.12.17 22:48

A kdy se teda potom dá zavést embryo, po jaké době? A to už se asi bere jen utrogestan nebo se tělo zase nějak stimuluje? Pardon, za blbý dotazy

Abecede90
Povídálka 31 příspěvků 16.12.17 22:49

Děkuju :palec:

Irinka0210
Závislačka 4613 příspěvků 16.12.17 23:24

@Abecede90 Já si myslím, že hned další cyklus, ale záleží jak na tom budeš. Co se týče stimulace, tak já měla nějaké léky na ředění krve, na děložní sliznici a Utrouš, ale přesně si to už moc nepamatuju, abych se přiznala

Sájoušek
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 17.12.17 09:59

@Abecede90 Tak at se brzo ulevi. Hlavne bud v klidu a tes se na pristi mesic. :kytka: Staci pak, abys mela spravne nachystanou sliznici, takze utrogestan, nekdy davaji i estrofem..zalezi na tom, jak ti ta sliznice dorusta. Me se treba cerstve trasfery nedarili, telo jsem mela uplne rozhazene po stimulaci a vajecniky jak dva balony. V predchozim centru delali ET i pri rozjizdejicim se OHSS. :pocitac: Presli jsme jinam, odebrali 40 folikulu a hned bylo jasne ze certvy transfer urcite nebude, myslela jsem ze prasknu! Hlavni je ze se nam zacali darit KETy. Ale celkem mame za sebou 3 x IVF, 6 transferu, 2 potraty… no hruza kdyz si na to vzpomenu. Ale ted jsem ve 35.tt :srdce: zazraky se deji..

Abecede90
Povídálka 31 příspěvků 17.12.17 21:02

@Irinka0210 aha…já už se těch hormonů úplně desim, když mi přivodili tohle..tak uvidím, co mi řeknou v caru..dekuju

Příspěvek upraven 17.12.17 v 22:42

Abecede90
Povídálka 31 příspěvků 17.12.17 21:08

@Sájoušek noo,tak to už sis zkusila… Takže u KETu už se nedávají takove dávky hormonů..utrogestan je už jen taková sranda.
Tak to moc gratuluju, je fajn slyšet, že se nekomu povedlo ???? můžu se ještě zeptat, nevíš jestli při KET taky hrozí OHSS? Jsem vyplašená..všude čtu že že to mívá 2 procenta holek, tak že bych měla až takový „štěstí“..
Děkuju!

Sájoušek
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 17.12.17 21:48

@Abecede90 Diky moc, taky si to jiste vybojujes! Myslim si ze ohss pri ketu nehrozi, vajecniky se do te doby uklidni. Nejhorsi davky hormonu (tech stimulacnich) mas za sebou. Kdy mel byt transfer? Drzim place aby byli embryjka vhodna k zamrazeni…

Abecede90
Povídálka 31 příspěvků 17.12.17 22:48

@Sájoušek jezis,no to bych byla ráda, kdyby už při KETu nehrozil, protože to nevím, kdy bych našla odvahu… Odběr byl ve čtvrtek - 10 vajíček a 7 se oplodnilo. Transfer mel byt v úterý… Takže se asi vše zamrazi.. zítra tam budu volat, tak uvidím kolik jich drží ????.. To je taaakovy trápení tohleto… Já už jedno dítko mám přirozeně a to je fakt zázrak. :srdce:

suzka1
Stálice 66 příspěvků 21.06.18 20:03

Ahoj holky,je to pul roku stara diskuze,ale snad nejaka odpovite :-) Asi se mi rozjel ohss,jsem silene nafouknuta,boli me v podbrisku,ovcas pichne. Neni mi vsak spatne ani na zvraceni,jen po ranu,kdyz vstanu,tak mam uplne oroseny oblicej a je mi tak nejak vselijak,ale nerekla bych,ze je mi spatne. Na co se chci vsak zeptat-pokud mam ohss a preziju tu bolest bricha a nafouknutost,musim to nekde resit v caru? Trosku si rikam,jestli bych to zbytecne nehrotila. Po vikendu si uz udelam tehotensky test a uvidime. Ach jo,zacinaji mi asi nervy. Do toho beru utrogestan a estrofem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >