Okamžik hrůzy

Anonymní
18.2.19 11:44

Okamžik hrůzy

Ahoj,
musím se vypsat, co se nám dnes dopoledne stalo. Jsem toho plná a ještě v úplném šoku. Syn ( 1 rok) 10 dní nemocný se zánětem průdušek, dostal i ATB, od soboty ale znovu horečky, dnes ráno mu to vyskočilo na 38,6, zahleněný i přes ATB. Tak raději k dr, neshledala nic závažného, přijdeme domů, malý se napapal a že ho odsajeme, dáme Nurofen čípek a půjde spinkat. No a odsáváme nosík a jak malý u toho vždycky řve, najednou přestane, oči v sloup a nic!! Tak ho popadneme, je hadrový, na rukách se prohne. Položíme na přebalovák, mažel volá záchranku. Oči má pořád v sloup, nereaguje, dispečerka nás navádí, jestli dýchá, ano, po chvíli přestane dýchat a tvářička bledne! Já začnu vyšilovat, že nedýchá, dispečerka radí malého vzít, v ten okamžik se nadechne, z pusinky vyteče hlen nebo sliny, začne kňourat, prostě se probral. Pak se začal třepat. Možná to byl okamžik, pár sekund, mně to přišlo naprosto nekonečné! Přijela k nám sanitka, malý už byl v pohodě, jen unavený. Doktor ho pečlivě prohlédl, poslechl, vše jsme popsali. Já se ještě klepala. Bylo to z horečky, malý je v pořádku, dostali jsme poučení, jak se v takové chvíli chovat. Horečka už klesla, chvíli se prospal, hraje si… ale můžu říct, že takovou hrůzu jen tak nerozchodím. Pořád na to myslím a bojím se, jestli to zase někdy nenastane…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8318
18.2.19 11:48

Febrilní křeče. Jeden případ máme v rodině, trvá to 2 roky. Teď je to na ústupu, díky včasnému diazepamu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4839

Nás lékařka upozorňovala, abychom dětem dali léky proti horečce okamžitě, jak bude teplota na 38, že děti právě tímto hrůzostrašným způsobem na teplotu mohou reagovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5403

Uff, no hlavně že to dobře dopadlo. 38,6 minakr nepřijde tak moc vysoké, aby se děly takovéhle věci - to bych spíš čekala u 39 a výš… Nemohla to být reakce na ten Nurofen třeba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3740
18.2.19 11:49
@Anonymní píše:
Ahoj,
musím se vypsat, co se nám dnes dopoledne stalo. Jsem toho plná a ještě v úplném šoku. Syn ( 1 rok) 10 dní nemocný se zánětem průdušek, dostal i ATB, od soboty ale znovu horečky, dnes ráno mu to vyskočilo na 38,6, zahleněný i přes ATB. Tak raději k dr, neshledala nic závažného, přijdeme domů, malý se napapal a že ho odsajeme, dáme Nurofen čípek a půjde spinkat. No a odsáváme nosík a jak malý u toho vždycky řve, najednou přestane, oči v sloup a nic!! Tak ho popadneme, je hadrový, na rukách se prohne. Položíme na přebalovák, mažel volá záchranku. Oči má pořád v sloup, nereaguje, dispečerka nás navádí, jestli dýchá, ano, po chvíli přestane dýchat a tvářička bledne! Já začnu vyšilovat, že nedýchá, dispečerka radí malého vzít, v ten okamžik se nadechne, z pusinky vyteče hlen nebo sliny, začne kňourat, prostě se probral. Pak se začal třepat. Možná to byl okamžik, pár sekund, mně to přišlo naprosto nekonečné! Přijela k nám sanitka, malý už byl v pohodě, jen unavený. Doktor ho pečlivě prohlédl, poslechl, vše jsme popsali. Já se ještě klepala. Bylo to z horečky, malý je v pořádku, dostali jsme poučení, jak se v takové chvíli chovat. Horečka už klesla, chvíli se prospal, hraje si… ale můžu říct, že takovou hrůzu jen tak nerozchodím. Pořád na to myslím a bojím se, jestli to zase někdy nenastane…

Musel to byt strasnej sok,ale nechapu ze vas neodvezli do nemocnice a alespon jeden den vas tam nenechali na pozorovani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9427
18.2.19 11:49
@Ivana 85 píše:
Musel to byt strasnej sok,ale nechapu ze vas neodvezli do nemocnice a alespon jeden den vas tam nenechali na pozorovani.

To mě taky překvapilo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18061
18.2.19 11:50

chápu to zděšení, znám dítě co přestávalo dýchat když hodně řvalo, postupně to začalo dělat schválně strhávalo pozornost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12483
18.2.19 11:50

TEda muselo to být strašné :( Hlavně, že je vše v pořádku. Jsou to febrilní křeče, my máme hned dávat diazepam, pokud teplota vyleze nad 38.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9427
18.2.19 11:51
@bjetuschka píše:
Uff, no hlavně že to dobře dopadlo. 38,6 minakr nepřijde tak moc vysoké, aby se děly takovéhle věci - to bych spíš čekala u 39 a výš… Nemohla to být reakce na ten Nurofen třeba?

Ono u těch febrilních křečí nejde ani tak o výšku horečky, daleko větší roli hraje to, jak rychlá změna teploty je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12483
18.2.19 11:52
@bjetuschka píše:
Uff, no hlavně že to dobře dopadlo. 38,6 minakr nepřijde tak moc vysoké, aby se děly takovéhle věci - to bych spíš čekala u 39 a výš… Nemohla to být reakce na ten Nurofen třeba?

No asi není. Nás na to doktor upozornil hned na začátku a máme pro jistotu dithiaden a od 38 ho máme preventivně dávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5762
18.2.19 11:53

@bjetuschka to je reakce ne na vysku teploty ale na prudkej vzestup teploty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1198
18.2.19 11:54

Febrilni krece… Take jsme zazili :(
Jako prevenci jsem pri kazde teplote davala pulku diazepamu, a kdyby to uz prislo, dostali jsme takovy nejaky gel do zadecku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
18.2.19 11:54

Zřejmě febrilní křeče. Některé malé děti takto reagují už při teplotě nad 38, někdo až při vyšší. Jako prevence se dává kousek diazepamu. Ale divím se, že vás neodvezli, v takovém případu se v nemocnici provádějí vyšetření vylučující epileptický záchvat. Tím nechci říci, že je to u vás, ale většinou se takto postupuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5762
18.2.19 11:56

Nejmladsi syn to mel v roce a pul, pak jednou jeste v peti a pul a ted je mu skoro devet a tuk tuk, od tech peti a pul uz to nemel. Je to hlavne hnusny. Mne se osvědčilo jak ho to chytlo, vzit do koupelny a polivat celo vlaznou vodou, za chvili to prejde jak se hlava ochladi.
Hele vim, jak Ti je. Ja se od něj po tom prvnim zachvatu nechtela hnout a to jsem vedela, co to bylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6302
18.2.19 11:57

Znám dobře, zažili jsme to dvakrát. Jednou v 1,5 roce a jednou ve 3 letech. Naštěstí dcera už odrostla tomu „nebezpečnému“ věku. Tak přeji, ať se vám to už neopakuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama