Reklama

Omezujete babičky v nakupování dárků?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.10 12:01
Omezujete babičky v nakupování dárků?

Tak mě napadlo - omezujete např.babičky (ale i sebe) v nakupování dárků?

Neteř vždycky dostala takovou kupu dárků, že by to stačilo pro 10 takových prťat. Vše rozbalila (trvalo to asi hodinu) a za minutu o tom nevěděla. Má všeho tolik, že by asi těžko dokázala ukázat na nejmilovanější hračku - mění se to snad každý den.

Já se na vánoce strašně těšila, dostala jsem třeba 5 „měkkých“ dárků a 2 „tvrdé“ - ty jsem si nechala na konec rozbalování. A když to byla třeba knížka, hned další den jsem v ní ležela tak dlouho, jak jen to šlo.

Adélce je rok a kousek, bude mít první Vánoce, že kterých bude mít aspoň trochu rozum. Tak to asi chce nastavit pravidla, ne? Jen záleží, jestli je někdo bude respektovat :think:

Já vím, že babičkám to dělá radost, když dítě zavalí všemi těmi úžasnými dárky, kterých jsou plné obchody. Ale já nechci mít doma dítě, které bude zvyklé mít všechno, nebude si věcí vážit a mít k nim vztah… chápete, co tím myslím, nebo jsem divná? jak to máte vy?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Petra Z
Hvězda diskuse 51928 příspěvků 04.10.10 12:05

Zuzi.....babička je jen jedna…ta druhá jaksi nefunguje
a domluvíme se–ona se zeptá,co má koupit,nebo co by jsme pro matese chtěli a koupí…
Pak nějaké drobnosti,ale to si nechá mates u nich…
Já spíš musím krotit tatínka :mrgreen:

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 156 inzerátů 04.10.10 12:07

Ahoj, my to máme stejně, taky chceme Málinku vychovat k tomu, aby si věcí vážila. Takže už teď, když je ještě prcek, tak třeba mamce řeknu, ať jí nekupuje plyšáka, aby jich neměla mraky, ať koupí něco užitečného - třeba chladící kousátko. A takhle to chci praktikovat i nadále, že jim řeknu co mají koupit. Tchýně to asi respektovat nebude, ale naši jo.

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 04.10.10 12:09

Já se letos rozhodla poprvý babičky krotit. Loni to bylo totiž šílený. Na začátku prosince má Maty narozeniny, babičky mu nakoupily kvanta aut, na vánoce taky, a on si doteď hraje s 5ti oblíbenejma a tím to končí. Máme zavalenej byt hračkama a já je nenápadně likviduju (rozdávám, schovávám, rozbité vyhazuju).
Tchýně je naštěstí rozumná, ale moje máma :roll:

Příspěvek upraven 04.10.10 v 12:10

Mišuna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.10 12:10

Neomezuju, není důvod. S mamkou se vždycky domluvím, koupí třeba povlečení a jednu dvě hračky. U tchýně pokud si vůbec vzpomene hrozí jedině to, že koupí hračku kterou syn už dávno má. Zrovna před týdnem mi to opět předvedla.

Ernata
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 04.10.10 12:10

Jj, tak dlouho jsem babičkám (zejména tchýni) vysvětlovala, že opravdu nemusí s každou návštěvou vozit dárečky, pak místo dárečků tedy vozila sladkosti, to jsem jí opět vymlouvala a teď cpe dětem peníze, ať si něco koupí… :roll: Posledně jí už manžel dosti nevybíravým způsobem řekl, že to fakt dělat nemá :cert:
Každopádně už jsme tchýni „vychovali“, že nám většinou dá peníze, ať koupíme co děti potřebují a my to pak zabalíme a dovezem. I když posledně mě dostala hláškou, že syn od švagrové bude mít pod stromečkem od nich tři dárky, tak by bylo dobré, aby i náš syn měl tři dárky ať si kluci nezávidí :roll: :zed: :zed:

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 04.10.10 12:10

U nas se babicky vetsinou ptaji,jestli neco nepotrebujeme,takze darky k narozkam a vanocum jsou takovy,ze se dycky dohodneme.Ale jako obcas mu proste taky neco koupi,nejakou hracku,knizku,nebo obleceni jen tak.

Kakika
Extra třída :D 14884 příspěvků 04.10.10 12:11

S jednou babičkou (tchýní) se vždycky bezproblémů domluvím, co koupí. Koupí vždycky i něco navíc, ale buď je to oblečení (což ocením já) nebo drobnost jako bublifuk, který malému stejně do ruky nedám, ale dělám bublinky za něj :lol:
Druhá babi absolutně nezkrotná. (moje mamka), kupuje hormady dárků typu…málo peněz, hodně dárků. Nakupuje průběžně, není týden, aby nějaké autíčko nebo helikoptérku nekoupila. Dost mě tím vytáčí. Nic z toho si neberu domů, nechávám to u ní ať si o to zakopává sama :mrgreen: Průběžně hračky odebírám a schovávám, aby neměl velkou hromadu. On sám pak ani neví, s čím si má hrát, když se v tom nedá ani normálně pohrabat :zed:

Kapsarecek
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 04.10.10 12:11

u nás se babicky ptají,nebo dají peníz a darky koupime my a predavaji oni.

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 04.10.10 12:12

Teď jste mi připoměly, že musím zasáhnout už kvůli Mikulášovi. Abych zase až do velikonoc nelikvidovala čokoládový čerty :zed:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 04.10.10 12:15

Obě moje babičky by se pro děti rozkrájely a obě jsou svým způsobem extrém. Jedna špicuje uši a jakmile jen zdáli zaslechne něco jako „potřebuje“, „líbilo“ a podobná slovesa, můžu si být jistá, že úměrně ceně a dostupnosti věci to tu prostě bude. Takže protože už jí znám, samozřejmě jí krotím. Je mi jasný, že si neodpustí při každé návštěvě něco malého klukům (a nejen jim) přivézt - ovoce, jogurty, punčocháčky. A já jsem ráda. Ale co se týče dárků na Vánoce, snažím se domlouvat. A to ona se i nechá a myslím, že je ráda za dobrý tip.

Druhá babi jakoby náhle zjistila, že jsou Vánoce (narozeniny …) a že je třeba mít nějaký dárek. Takže něco koupí. Teda zase ale ona kupuje celý rok, rostě se jí něco dostane do ruky, tak to koupí. Jen tak pro radost. Většinou teda že jí řeknu, že bych potřebovala to a to nebo že by to a to se líbilo, a ona mi na to dá peníze. Takže se jí lehce stane, že pak na Vánoce pod stromečkem je od ní sice pěkný velký a drahý dárek, ale svým způsobem je vidět ta zoufalost, s jakou to na poslední chvíli kupovali … tomu se snažím předejít a dávat dost najevo tipy …

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 04.10.10 12:31

Já omezuju a usměrńuju obě. :mrgreen: Na vánoce buď řeknu co konrétně chci a nebo co je pro malou vhodné, loni kupovali hračky, které začínají být aktuální až teď. Takže většinou píšu co chci, hodně vyžaduju oblečení a brzdím v hračkách. Docela se nám to daří. A taky jsem babičky naučila, že když přijdou na návštěvu tak nemusí pokaždé přinést hračku :roll:

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 04.10.10 12:36

Co bych za to dala, aby dcera dostala vice darku nez jen jeden z nutnosti, ze teda jsou ty Vánoce…aby jí přišly babičky navštívit a třeba něco přinesly, to neexistuje…nic s manželem od nikoho nepotřebujeme a ony na to hřeší - řeknou, že máme peněz dost, že radši něco dají dítěti švagrové a dětem mých sester…a přitom to může být i blbost, Justina mluvila měsíc o tom, že jí dal dědeček (sice pitomýho :-) , ale aspoň něco) plyšáka…
mrzí mě to a já bych tedy neomezovala nic.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 04.10.10 12:43

Budu muset, navíc máme Mikuláše a Štěpána, takže zvlášť o Vánocích je to s těmi dárky hodně divoké.
Sladkosti ani nekomentuju, jsou toho plné tašky většinou nekvalitních cukrovinek, které kolikrát nejsou dobré ani na polevu na buchtu. Jen adventních kalendářů se nám sešlo sedm.

Příspěvek upraven 04.10.10 v 12:44

Eva a Vašek
Kecalka 356 příspěvků 04.10.10 12:44

Babička (moje mamka) se vždycky ptá co má koupit, nebo mi dá peníze, ať si to koupím sama. Většinou je to oblečení :-D a pak ještě přikoupí hračku „pro rozvíjení schopností“. Druhá babička mě zrovna minulý týden vyvedla z rovnováhy. Přijela popřát k svátku a přitáhla hračky, co jejich sousedi likvidovali :cert: . Mašinku s vagóny (ani jeden vagón nemá kolečka), která je hrozně hlučná, stavebnici, což by nebylo nejhorší, kdybych nechtěla synovi koupit k vánocům lego :-? a ještě motorku a autíčko :roll: . A já neměla dostatek síly a odvahy ji s tím vyhodit. Už se bojím, co vymyslí jako vánoční překvapení :pocitac: .

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >