Opar u šestiměsíčního mimča

35
5.4.20 20:16

Opar u šestiměsíčního mimča

Dobrý večer,
U malého jsem si v pátek večer všimla zduřelého, zčervenalého šourku na pravé straně, zasypala jsem to pudre. Přes sobotu se mu objevilo pár pupínků na vnitřní straně stehýnka kde se dotýká právě šourkem. Tak jsem to mázla rybí mastičkou a dneska se mu to začalo šířit na druhou stranu šourku. Horečky nemá, protivný nijak zvlášť není. Přítel říká, že by to mohl být opar. Přitom doma nikdo opar nemáme. Dr. Má ordinaci z důvodu COVID zavřeno. Takže mi zbývá Motol, ale to v dnešní rizikové situaci chci opravdu jako krajní řešení. Takže kdyby jste prosím měl/a někdo zkušenost a radu nějaké mastičky pro takhle staré mimčo budu moc ráda. Šárka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7674
5.4.20 20:19

@ŠárkaVK zavolala bych nejakemu dr. Opar u malych deti nenusi byt bohuzel zadna sranda :? Upozornoval nas na to dcery pediatr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
5.4.20 20:20

Opar skoro jistě ne. Měl neštovice? Protože virus neštovice aktivuje to, co potom způsobuje opary…
Pokud se to nebude nijak šířit a nebo se ne přidají další problémy, tak mazte a nechte častěji větrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11070
5.4.20 20:21

A nemůže to být prostě opruzenina? Mým dětem se objevují jen, když jim rostou zuby. Opar netvoří pupínky, ale puchýřky. Reaguje nějak bolestivě na dotyk? Jinak na horší opruzeniny je dobrý Imazol krém, dá se koupit v lékárně. Je to antimykotikum. Zkusila bych ho a k lékaři šla teprve až pokud nezabere. V téhle době bych tam jen tak neběhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11070
5.4.20 20:22

@Halamka hele a jak je možné, že můj dvouletý syn měl opar, když neštovice neprodělal? Já na ně tedy trpím, mohl hi chytit ode mě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11070
5.4.20 20:23

Ještě pomáhají oplachy vlažným černým čajem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
5.4.20 20:32

@Aduš8
Na dotyk nijak bolestivě nereaguje a snažím se co nejčastěji přebalovat nebo větrat. Z počátku mi to přišlo jako ošklivé zapaření, ale když se mu objevily bílé pupínky/puchýřky na tom stehýnku a teď na druhé straně šourku tak jsem začala nervóznět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
5.4.20 20:35

@ŠárkaVK ono se podle fotky asi třeba nepozná, ale nechceš sem dát fotku těch pupíku a jen stehna a orizlou, aby bylo vidět jen je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11070
5.4.20 20:38

@ŠárkaVK bude to opruzenina, opar je naplněný žlutou tekutinou. Zkus opravdu ten Imazol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
5.4.20 20:39

@Aduš8 to nevím. Ale dr mi říkala tohle. Je možné, že třeba dítko poděla neštovice jedním pupíkem ve vlasech bez jiných projevu a potom může mít opar… Jen dedukce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3230
5.4.20 20:42
@Halamka píše:
@Aduš8 to nevím. Ale dr mi říkala tohle. Je možné, že třeba dítko poděla neštovice jedním pupíkem ve vlasech bez jiných projevu a potom může mít opar… Jen dedukce.

Ale to se jedná o pásový opar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
5.4.20 20:51

@Halamka
Asi z toho moc k vykoukani nebude :( a na druhý fotce se mu začaly dělat přímo pod kořenem.

@Aduš8 určitě zkusím. Děkuju za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7647
5.4.20 20:53

Taky bych řekla, že asi opruzeniny. To potom jsou i drobné puchýřky. Ráno to vyfoť a pošli pediatrovi, on poradí. Zkusila bych taky Sudocrem nebo lépe Imazol, Rybilka to rozhodně nevysuší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2643
5.4.20 20:54

Dle mého opruzeniny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
5.4.20 20:55

@Petule030