Vztek u 4 měsíčního syna

342
5.4.20 08:22

Vztek u 4 měsíčního syna

Zdravím…syn má 4.5 měsíce a už několikátý den předvádí neuvěřitelne záchvaty vzteku. Nejhorší to je, když ho otočíme z bricha na záda. Co se naučil otáčet je na něm furt, jenže když už pak neudrží hlavu nebo se otočí po jídle my ho vrátíme zpět, tak předvede něco neuvěřitelného. Musí ho slyšet snad i vedle v paneláku…buď mi prosím poraďte co s tím, nebo mi alespoň řekněte že nemám vzteklinu doma jenom já :D děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
LD1
257
5.4.20 08:32

Je to naprosto normální :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14023
5.4.20 08:34

Moji kluci to nedělali, ale to neznamená, že se nemůže vztekat ten tvůj :).
Konečně se otočí a vy ho vrátíte, tak se zlobí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9582
5.4.20 08:39

@Kiwijeta a bude hůř :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12795
5.4.20 08:51

No jo, chtěl by něco a hlavička už to ví a ještě neví jak na to, tak zuří :lol: A jak se naučí sedět, bude v sedě i spát :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18083
5.4.20 09:03

Takhle mrňavé minimo nemá žádné regulační mechanismy na emoce (ty se začně zvládat lehce učit až po druhém roce života) a zároveň musí umět dát na jevo, že se mu děje něco, co mu není příjemné - je to základní mechanismus přežití.

Tak ho holt nepřetáčej a zároveň se snaž aby nebyl přetaženej, hladovej a žíznivej, protože to podobné signály toho „pomoc, je mi špatně, neumím to řešit, pomožte mi“ - tedy to co ty nazíváš vztekem dost omezí.

Nemá smysl ho trestat, pokud to není naprosto nezbytné (dokud nebude zkoušet hlavu udržet, tak si ty svaly, co na to potřebuje neposílí) a omezovat, nebo se ho snažit „vychovat“ - zatím to fakt nejde, nemá na to dostatečně zralej nervovej systém. Nějaké základní věci jako nesmíš, zvládne tak za tři, čtyři měsíce, nebo klidně až za půl roku.

To co potřebuješ ne nechytit se do emocí, když je tvůj syn nespokojený, pokud to jde tak zůstat v klidu a nějak zajistit, aby ho to, co ho trápí přešlo. Kojenec se nedá rozmazlit - to až batole a starší děcka.

Chápu že to je náročné, ale to zvládnete.

Do budoucna se zkus mrknout na tenhle koncept, je docela užitečnej.

https://www.kosmas.cz/…-porazenych/

https://www.vychovabezporazenych.cz/

Příspěvek upraven 05.04.20 v 09:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
5.4.20 09:04

Mam 5m syna a u nas hlasim to same :D Akorat den ode dne je to trosku lepsi, vydrzi dyl, je oblozen hrackami, chtel by se plazit, ale nejde to, tak rev. Cely den ho nejak zabavuji :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
5.4.20 09:10

@Ou já ho netrestám a nemůžu ho nechat na břiše po jídel, protože se pozvrací. Vydrží na břiše klidně půl hodiny, ale pak už prostě neudrží hlavu, tak ho musím Otocit na záda. Spánku má dost, jíst dostává v pravidelných intervalech jako do teď
Takže v tom problém nevidím
@Nikca05
Jo on je na hrací dece, kolem hračky. Vydrží na břiše dlouho, ale ikdyz už nemůže tak pak spustí na zádech řev. A pak už mu jsou nějaký hračky jedno jak začne řvát. Taky se snaží plazit a vzteká se, občas se mu povede kousek se posunout tak je chvíli klid, jinak strašný fakt :D říkám mu básničky, mluvím s plyšáky, kontrastní kartičky, knížečky, interaktivní hračky..ale jak chce na břicho tak končí všechno a přichází řev že ho buď nenechám otočit nebo že ho pak tocim na záda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
5.4.20 09:16
@Kiwijeta píše:
@Ou já ho netrestám a nemůžu ho nechat na břiše po jídel, protože se pozvrací. Vydrží na břiše klidně půl hodiny, ale pak už prostě neudrží hlavu, tak ho musím Otocit na záda. Spánku má dost, jíst dostává v pravidelných intervalech jako do teď
Takže v tom problém nevidím
@Nikca05
Jo on je na hrací dece, kolem hračky. Vydrží na břiše dlouho, ale ikdyz už nemůže tak pak spustí na zádech řev. A pak už mu jsou nějaký hračky jedno jak začne řvát. Taky se snaží plazit a vzteká se, občas se mu povede kousek se posunout tak je chvíli klid, jinak strašný fakt :D říkám mu básničky, mluvím s plyšáky, kontrastní kartičky, knížečky, interaktivní hračky..ale jak chce na břicho tak končí všechno a přichází řev že ho buď nenechám otočit nebo že ho pak tocim na záda

Ja mu taky hodne stridam aktivity, aby se zabavil, koukame z okna, hrajeme si na prebalovaku, ale uz i tam se toci a kramari a rozhazuje pliny, snazim se ho zabavit, aby se neunavil tak rychle, na brisku ho nechavam taky samozrejme, aby trenoval co nejvice, ale po chvilkach ho beru a blbneme. Je to narocne, ale nejak se to naucit musi :roll: Pak se zacne plazit/lezt a to zase budeme litat po byte a hlidat, aby si neublizili :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
5.4.20 09:21

@Nikca05 jo u přebalování to taky začíná být bojovka..tahá co potká, protáčí se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
5.4.20 09:24
@Kiwijeta píše:
@Nikca05 jo u přebalování to taky začíná být bojovka..tahá co potká, protáčí se…

Ale zase se unavi a dopoledne spi 2 hodinky a odpoledne taky, je to pro ne velky vydej energie, drive mi spaval 30 minut, vic ani tuk. Pak je zase plny energie na toceni :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
5.4.20 10:16

@Nikca05 tak u nás se dýl jak 1.5 spánku nekoná 😁 dvě hodiny spal nevím kdy naposledy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
5.4.20 10:34

Tak to je preci fajn, hlavne kdyz se stihne zregenerovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat