Opar na rtu v těhotenství – má vliv na miminko?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7998
15.5.05 13:42

Opar v těhotenství

Ahoj, zdravím všechny,

mám dotaz ohledně oparu (na rtu) v těhotenství. Já ho mám už počtvrté, vždycky jsem na něj trpěla. Nevíte, jestli může mít nějaký negat. vliv na miminko?Co jsem četla, většinou se píše o genitálním oparu a v souvislosti s porodem.
Když jsem měla první opar v těh., doktor říkal, že BY TO NEMĚLO MÍT VLIV (ale věřte tomu), že by to bylo blbý, kdyby to byla moje první infekce oparem.
Měla jste některá v těh. taky opary? Máte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji, Alenka, 22.tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1723
15.5.05 17:19

ahojky

No tak mně bylo řečeno, že hlavně v prvních 3 měsících nesmí být žádná infekce-tudíž ani opar:-(( Mohlo by to ovlivnit vývoj miminka, ale pokud jsi teĎ už ve 22tt a všechny testy máš v pořádku, tak je asi vše OK:-)
Zkus se poradit s lékařem-ještě jednou!!!A zkusit s nima nějako účinně bojovat-já na ně naštěstí(musím zaklepat) netrpím, takže v léčbě ti neporadím, ale můj docela osvědčený všelék je australský olejček-používám při jakémkoliv kožním projevu(afty, pupínky, řezné rány atd.).
Tak ať tě už ošklivý opary netrápěj a papa H+L 22tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
15.5.05 19:16

No já teda nevím, ale když jsem byla těhotná já, asi v 7. tt, tak jsem měla taky opar na rtu. Na gyndě mi bylo řečeno, že to nevadí, jen nesmím používat ty krémy a mastičky určené na mazání oparů ( Herpesin, Vectavir apod.). To prý NE!! Ale jinak opar na rtu nemá absolutně žádný vliv na mimčo. A synkovi je už skoro pět měsíců a fakt to vliv nemělo :D . Neměj obavy.

Pohodový zbytek těhotenství a zdravé miminko ti přeje Šárka

• Citovat
  • Nahlásit
Dajda2011
2.5.11 08:29

Ahoj holky,
mě opar na rtu trápí zrovna teď a jsem v 6. tt. Gyndař mi řekl, že když jsem opar měla už v minulosti, tak je to ok. Řekl, že můžu používat i mastičky jako Vectavir či Herpesin.
Tak hodně zdaru při léčbě oparů!
D.

• Citovat
  • Nahlásit
24.8.11 10:30

No já jsem na začátku 9tt a vyskytl se mi opar na rtu :-(. Zatím jsem si ho namazala 2× Tee trea oil, tak doufám, že jsem tím nic nepokazila :-(.
Na opary jsem trpěla celý život. Ted mě nejspíš vyskočil z nervů z práce :-(. Doufám, že v 9tt opar na rtu ničemu nevadí??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20557
24.8.11 10:37
Kathy Lostris píše:
No já jsem na začátku 9tt a vyskytl se mi opar na rtu :-(. Zatím jsem si ho namazala 2× Tee trea oil, tak doufám, že jsem tím nic nepokazila :-(.
Na opary jsem trpěla celý život. Ted mě nejspíš vyskočil z nervů z práce :-(. Doufám, že v 9tt opar na rtu ničemu nevadí??

Určitě nevadí. Dokonce mimčo bude mít protilátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.8.11 10:39

Děkuji za uklidnění… fakt se toho bojím… :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20557
24.8.11 10:45
Kathy Lostris píše:
Děkuji za uklidnění… fakt se toho bojím… :-(

Neboj, to bude dobrý. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.8.11 10:49

Děkuji :palec:
A myslíš, že nevadí ten tee trea oil, že jsem 2× použila?? Už ho raději nebudu používat,ale do ted jestli to nevadí…
Beru vitamíny Femibion 800 v těhu, tak tam nějaký béčka jsou… tak snad to pomůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20557
24.8.11 10:55
Kathy Lostris píše:
Děkuji :palec:
A myslíš, že nevadí ten tee trea oil, že jsem 2× použila?? Už ho raději nebudu používat,ale do ted jestli to nevadí…
Beru vitamíny Femibion 800 v těhu, tak tam nějaký béčka jsou… tak snad to pomůže…

Neblázni olej nevadí…
Kdybys viděla co já jsem všechno dělala, když jsem byla těhotná s dvojčaty a neměla jsem ani tucha, že jsou zahnízděné. :mrgreen:
Byla jsem totiž podle doktorů neplodná, takže jsem si užívala života. Včetně kouření, alkoholu, rentgenu a antidepresiv, protože se mi lehce sypala práce…
Takže no stres… :mrgreen:
Hlavu vzhůru a úsmět na tváři, to mají mimča moooc rádi… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.8.11 11:02

:-D tak to jsi mě ted fakt uklidnila… to víš, člověk chce udělat všechno nejlíp když čeká toho malýho tvorečka, proto se bojí.
Ten opar mě ale štve :-(. Tak snad mě brzy přejde… :-).
Jinak děkuji moc za odpovědi a za povzbuzení :-) :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20557
24.8.11 11:04
Kathy Lostris píše: :-D tak to jsi mě ted fakt uklidnila… to víš, člověk chce udělat všechno nejlíp když čeká toho malýho tvorečka, proto se bojí.
Ten opar mě ale štve :-(. Tak snad mě brzy přejde… :-).
Jinak děkuji moc za odpovědi a za povzbuzení :-) :hug:

Jinak na opar zkus spíš levanduli, aspoň mně funguje líp.
Přeji hodně štěstí… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2909
24.8.11 11:07

Ahojky.
Tak já trpím na opary celé těhotenství. I když beru B-komplex a jím hodně vitamínků. Používala jsem mastičku herpesin, ale někdy to dospělo do stadia, že jsem musela si to musela mazat i mastičkou s antibiotiky. A v lékárně mi poradili, že pokud se mi začne dělat tak to mám hned pomáznout konopným olejíčkem. Že to pomáhá a těhulím nevadí. Konopí je tam minimum. Tak jsem si ho koupila a zatím dobré!!! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20557
24.8.11 11:18
LenMi píše:
Ahojky.
Tak já trpím na opary celé těhotenství. I když beru B-komplex a jím hodně vitamínků. Používala jsem mastičku herpesin, ale někdy to dospělo do stadia, že jsem musela si to musela mazat i mastičkou s antibiotiky. A v lékárně mi poradili, že pokud se mi začne dělat tak to mám hned pomáznout konopným olejíčkem. Že to pomáhá a těhulím nevadí. Konopí je tam minimum. Tak jsem si ho koupila a zatím dobré!!! :palec:

Holky pokud chcete něco opravdu přírodního, tak mám vyzkoušené následující: Když cítíte, že to vás ,,jde,, tak si dát do hrnečku vařící vodu (opravdu vařící) prostě tak horkou jak to nejvíc snesete, čím víc tím líp a opar prostě opařit (vatovým tamponem). Když se to chytne v začátku, tak se nevyseje puchýř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
24.8.11 13:04

Ahoj,
pokud byste se chtěli do budoucna zbavit oparů, tak nějakou dobu stačí jíst každý den tak 5 mandlí. Mají v sobě všechny potřebné vitamíny. Já mívala opary tak ob tři měsíce, ale po mandličkách ani ťuk. Jestli po mandlích nebo „víra tvá tě uzdraví“ netuším, každopádně jsou už leta pryč :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat