Opar v tehotenstvi

Hysterka
7.12.09 02:15

Opar v tehotenstvi

Holky, potrebuji poradit. Jsem na zacatku tehotenstvi(5tt) a udelal se mi opar na obliceji. Nejprve pod nosem, dost rozsahly, no a ted, kdyz uz vypada, ze se zacina lecit, tak na obou rtech a taky pod rtem mam dalsi male cervene puchyrky. Jsem z toho na prasky :-((.
Dost casto na opary trpim, ale takto jsem to nikdy nemela. Vim, ze by to snad mimco ohrozit nemelo, ale nevim, jak to mam lecit a hlavne tomu predchazet. Beru B-komplex a davam si na to tea tree oil. Muzu treba pouzit i Zovirax mast ci neco jineho??? Budu vdecna za kazdou radu. Mam za sebou nekolik nevydarenych tehotenstvi, takze se o to vice bojim.
Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18639
7.12.09 07:21

Mno každý ti asi napíše že je to v pohodě, má to kde kdo a děti se rodí zdravé. Já jsem jedna z nich…
Moje soukromá statistika - opar jsem měla na začátku každého těhotenství (asi se ti bouří imunitní systém při zahnízďování vajíčka či jeho prvních týdnech)
1.syn - opar v 8tt - je naprosto zdravý
2.syn - 4-5tt - je naprosto zdravý
3.syn - 6tt - měl VVV
4. dcera - 6-8tt opravdu přes celou pusu - zatím se zdá že je zdravá

Takže čísla mluví za vše. Opar na rtu embrijo jen ztěží může ovlivnit, ale tvůj stres a strach ho ovlivňuje jistě. Jasně že máš strach, ale neboj všechno bude dobrý :kytka: a gratuluji //

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hysterka
7.12.09 07:46

Lacenko, diky za trochu uklidneni :-).
A muzu se zeptat, co sis na ty opary davala? Jakou masticku ci neco jineho? Jako pod tim nosem, jsem si myslela, ze to je mega opar, ale co se mi ted dela pres cele rty to je naprosto silene. Tak nevim, jak to aspon trochu zastavit. Jasne ze, pro mimco udelam cokoliv, ikdybych to mela mit cele tehotenstvi, jenom me zajima, jestli se tomu da trochu pomoci :-).

• Nahlásit
  • Citovat
13496
7.12.09 08:56

ahoj
tak ja mela take opar v tehu ale ne na rtu ale na zadku a pote tesne pred porodem u vchodu do pipiny.
Pokud uz se opar vytvori tak muzes mazat cim chces ale stejne uz to nepomaha.,
Tvuj opar nemuze miminku uskodit ale jak pise Lcenka tvuj stres ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4099
7.12.09 09:03

Opar je nebezpečný pro mimi jen pokud jsi opar nikdy neměla a poprvé se ti objeví v těhotenství. Ale když na opary trpíš pořád tak můžeš být úplně v klidu, miminku nemůže ublížit. Já jsem na tom hůř, opar jsem nikdy neměla a modlím se ať se neobjeví zrovna jak budu těhotná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
7.12.09 09:37

cauky ja mela opary cely prvni trimestr a docela velke a hnusne.Pomahala mi na to masticka HEMAGEL,je trochu drazsi,ale suprova.po 13.tydnu bylo po oparech,tak vydrz.A na mimco to vliv nema rekla mi to spousta lekaru :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hysterka
7.12.09 10:38

Holky,
diky moc za Vase pozitivni reakce.
Jsem zvedava,jak dale se to bude sirit. Ted to mam opravdu hrozne a strasne to pali. Davam si na to Zovirax, tak snad to neva. Vzdycky mi to aspon trochu pomohlo, tak snad to zabere :-). Je ale pravda, ze takovy opar co do rozsahlosti jsem opravdu nikdy nemela.
A muzu se zeptat, jak dlouho se Vam to lecilo???
Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
4086
7.12.09 10:45

Já taky měla opary v prvním trimestru, sotva jeden zaschl, tak druhý se vyrazil. Byla jsem vážně úchvatná :lol: A nepomáhalo mi na to nic, spíš ty všechny serepetičky to ještě zhoršovaly :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5726
7.12.09 10:58

ahojky
právě že je dobře, že ten opar „vyleze“
horší verze je, že se neukáže a sedne právě na plod :-(
Tak si užívej těhotenství a přeji hlavně zdravíčko a žádné stresy :huban: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2900
7.12.09 11:42

ahoj, zovirax bych raději nedávala, zkus hemagel (už tady někdo psal, je dražší, ale určitě pro mimi bezpečný), tea tree oil nebo sudokrém (mast na opruzeniny se zinkem, podporuje hojení, mně ho doporočila dětská sestra když se mi udělal opar po porodu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
7.12.09 12:33

Ahoj, na opary trpim porad, mam 3 deti, vsechny zdrave a opary mivam pravidelne co mesic…(a vetsinou pres celou pusu a rozleze se mi na nos)
Masti se mi neosvedcily, pomaha mi brat b komplex forte… proste se predavkovat vitaminem B. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1572
7.12.09 13:07

Ahoj, opar jsem taky měla v obou těhu…prý to nevadí. taky jsem stresovala. hlavně je fakt průšvih, že na to skoro nic nejde dát. zoviraz ani vectavir ne. Já dostala takovou mastičku, co míchají v lékárně přímo pro tyto účely. a prej se můžou i ty náplasti Compeed, že urychlují hojení. jinak neboj, to bude dobrý :-D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hysterka
7.12.09 14:41

Jeje, tak doufam, ze jsem to tim Zoviraxem nejak nezblbla. Prave ze jsem se divala na Poradnu Kouckeho, kde jeden takovy dotaz byl a pry Zovirax ani Vectavir nevadi.....teda masticky nevadi, tabletky pry urcite NE aspon v 1.trimestru.
No co ted nadelam, davala jsem si ze zacatku tea tree oil, ale po nem me to zacalo silene stipat a vubec se mi zdalo, ze se to nejak zhorsilo a cele vice nateklo. Tak jsem teda skoncila zase u Zoviraxu.
A jak dlouho se Vam ty opary lecily?
Mam celkem obavy, ze u me to bude na pekne dlouho :-(.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.12.09 14:58

Někdo tu psal o tom,že si opary potírá mazem z ucha.

• Nahlásit
  • Citovat
65
7.12.09 15:09

Ten zovirax nevadi,ale kup si ten hemagel,je tam primo napsany k leceni oparu u tehotnych,udela ti na tom oparu takovou vrstvicku,ktera tam vydrzi dost dloho a rychleji se to leci.Nejhorsi sou prvni tri dny,kdy opar pali,svedi,pak kdyz zaschne uz je to ok.tak tyden to trva nez zmizi uplne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama