Operační zákrok - může se najíst?

Anonymní
13.2.20 23:09

Operační zákrok - může se najíst?

Dobrý večer,
v pondělí má jít babička na zákrok, po kterém má být propuštěna domů. Jedná se o odstranění ložišek na hlavě :roll: :roll:. Dále ve zprávě výkon cca hodinu. Nic víc. :roll: :roll:
Na vyšetření byla před třemi měsíci, a objednána je až nyní. Velké množství lidí je důvod.
Nicméně, i když jsem byla s babičkou na vyšetření nevybavuji si, že by lékař chtěl něco navíc, jako odběr krve či, aby babička přišla nalačno.
Upozorni by mě, nebo to už berou automaticky. Ale snad chápu dobře, že ráno se babi může normálně najíst, a poté vyrazit na plánovanou operaci. Nebo nesmí jíst a pít?
Jsem z toho zmatená a nechci něco pokazit :).

Jinak, odpusťte si komentáře, tak stačí zavolat ne! Na ambulanci na internetu není telefonní číslo a ve zprávě bohužel na oddělení, či na doktora, který ji přímo vyšetřoval také ne :roll:. Primářovi osobně se mi volat nechce, tak to zkouším zde :).

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1006
13.2.20 23:12

No pokud jde pod narkózu tak určitě nejíst a nepít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
13.2.20 23:14

Spíš nalačno, pokud jde ten den ještě na operaci. Je to kvůli narkoze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15295
13.2.20 23:15

Urcite nejíst ani nepit pokud je to pod narkozou. Většinou se nemá jist od večera a nepit aspoň od půlnoci, když jde na zákrok ráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18565
13.2.20 23:23

Nejíst a nepít tím nic nezkazí, jinak na razítku by tel být měl :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 23:33
@ka2ka píše:
Nejíst a nepít tím nic nezkazí, jinak na razítku by tel být měl :think:

razítko bohužel nepoužil :roll:, tak já ještě zítra zavolám raději do té nemocnice, snad se někam do telefonuji.
No, pravděpodobně je to v lokální anastezii, v celkové rozhodně to není. To vím jistě, říkal, že celkovou anastezii dělat nechtějí, že v jejím věku je to velký risk.
@Kriss Tina :think: na zákrok jde až v 11 hodin. a myslím si, že jí to budou dělat v lokální anastezii, aspoň co jsem od něho pochopila. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
2395
13.2.20 23:43

Nejíst, nepít, nekouřit. Jinak bude zvracet. Pokud lokal tak nemá naopak problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 23:47
@Ram16G píše:
Nejíst, nepít, nekouřit. Jinak bude zvracet. Pokud lokal tak nemá naopak problem.

teď dočítám tu zprávu dokonce, je tam poznámka propiskou LA 17. 2. (TAKŽE DOMÝŠLÍMa i si asi potvrzuji) lokální anastezie :think: :think:
Takže, když má lokální může jíst a pít, tak moc děkuji. Jsem z toho víc ve stresu než babi :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1364
14.2.20 02:17

Jak psaly holky výše - pokud narkóza, tak nejíst ani nepít min. 6 hodin. Pokud nemáte číslo přímo na oddělení, kde budou zákrok provádět (chirurgie nebo neurologie, pravděpodobně), tak zkuste zavolat alespoň k obvodnímu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
14.2.20 05:52

Záleží jak budou výkon provádět jestli v lokální anestezii a nehrozí, že by se to mohlo během výkonu změnit na celkovou může jíst a pít jak potřebuje. Jestli bude výkon v celkové anestezii a bude 6 hodin před výkonem nejíst, nepít, popripade zapít léky jen douskem vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15295
14.2.20 07:49

Tyjo co to je za nemocnici, že nedávají razítka na zprávy, není na ně žádný kontakt a nedají pacientovi pokyny před zákrokem? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama