Opravdu účinný prostředek proti zápachu srsti psa

102
30.8.19 12:48

Opravdu účinný prostředek proti zápachu srsti psa

Máme hladkosrstého křížence většího plemene, který je po vykoupání rychle mastný a zapáchá. Dáváme lososový olej, přiměřeně koupeme, češeme, krmíme holistickým značkovým krmivem, je zdráv, ale zápach pořád přetrvává. Máte tip na nějaký ověřený šampon, nebo doplněk stravy? Předem díky! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

30.8.19 12:51

@nototo zkusila bych nechat vyšetřit komplet krevní obraz. Naše předchozí čuba také „smrděla“ byla ale hodně vnitřně nemocná. + čím je pes starší, tím více jde cítit, je to jako u lidí, ty kožní buňky odumírají a koupala bych tak max. 3× ročně, ono to časté koupání také není úplně ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
30.8.19 13:24

@B.O.K. Team Díky. Krevní obraz mu dělali před kastrací a bylo to ok. navíc je to mlaďoch 2 roky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
30.8.19 13:52

A smrděl před kastrací?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
30.8.19 14:14
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
30.8.19 14:16

Já si myslím že se toho nezbavíte, náš pes začal smrdět po kastraci. A na veterině nějaký tip nemají?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
30.8.19 14:22

@Nykotynka tak to mi přijde zvláštní..Nám právě řekli, že by se to mělo trochu zlepšit a taky že jo. mám pocit že předtím to bylo ještě horší.
Teda né že bych ho kastrovala jenom kvůli tomu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
30.8.19 14:28

Každý člen rodiny má psa, každá druhá kamarádka má psa… Žádný nesmrdí, jen když se vyvalí někde v louži. Pokud váš pes zapáchá i přes koupání, asi bych to řešila s veterinářem, nepřijde mi to normální a mohla by za tím být nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
30.8.19 14:30

Máme pejska venku a je strašně chlupatý, já jinak nevím pojedeme v září na očkování schválně se zeptám co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
30.8.19 14:33

Koupeme jen v rybníce, když chce náš brouček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
30.8.19 14:35

@Lalelale tak to já o všech psech ze svého okolí teda říci nemohu. Bylo mi řečeno že hladkosrstí se více mastí a proto ten specifický zápach. A ne jedním veterinářem. Chápu, že zápach je subjektivní věc, nicméně psy máme celý život, takže si nemyslím že bych byla přecitlivělá :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3370
30.8.19 14:41
:zed:
@Lalelale píše:
Každý člen rodiny má psa, každá druhá kamarádka má psa… Žádný nesmrdí, jen když se vyvalí někde v louži. Pokud váš pes zapáchá i přes koupání, asi bych to řešila s veterinářem, nepřijde mi to normální a mohla by za tím být nemoc.

Každý pes smrdí, jen to „pejskari“ nevnímají, nebo nechtějí. Ja psa v domě cítím hned i když je vykoupaný nevím jak. Řekla bych, že je to jak u lidi, někdo má pach výrazný, někdo skoro žádný… Prostě hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
30.8.19 14:43

@cverunka máš pravdu je to jako s lidmi, že své zkušenosti vím, a že mi pejsek trochu smrdí mi opravdu nevadí mám ho ráda pořád stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
30.8.19 15:07

@Nykotynka tak o tom žádná, to já ho miluju, je to člen rodiny a je s námi i v domáctnosti…Ale i máma která dělá kynologii říká že smrdí. Proto mě spíš zajímají tipy na ověřené účinné šampony. To že to má každý pes jinak je mi jasný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6989
30.8.19 15:48
@nototo píše:
@Lalelale tak to já o všech psech ze svého okolí teda říci nemohu. Bylo mi řečeno že hladkosrstí se více mastí a proto ten specifický zápach. A ne jedním veterinářem. Chápu, že zápach je subjektivní věc, nicméně psy máme celý život, takže si nemyslím že bych byla přecitlivělá :D

Mám krátkosrstý plemeno, který má ale minimum pachových žláz, takže nesmrdí. Nekoupu vůbec, je samočistící. :-) A srst mastnou nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama