OSVČ - dítě celiak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzekk
Nováček 5 příspěvků 26.03.18 19:00
OSVČ - dítě celiak

Ahoj, maminky, mám 6-letou dceru, která celodenně navštěvuje školku. Synovi bude letos 14 let a má potvrzenou celiakii. Nejsem zaměstnaná, ale OSVČ a za minulý rok vykazuji ztrátu z podnikání. Na VZP mi paní úřednice řekla, že s ohledem na syna nemusím platit minimální zálohy na pojištění? Nějak se mi to nezdá, nemáte někdo zkušenost? Předem děkuji!

Reklama

Reakce:

-Evka-
Závislačka 3475 příspěvků 26.03.18 19:20

Pravděpodobně měla na mysli péči o dvě děti do patnácti let.

vokishka
Extra třída :D 11045 příspěvků 26.03.18 19:30

Nevím, neslyšela jsem, že by byly nějaké úlevy u celiaka. Jen VZP přispívá 3000 za půl roku, musíte ale předložit účty za bezlepkové potraviny.

zuzekk
Nováček 5 příspěvků 26.03.18 19:41
@-Evka- píše:
Pravděpodobně měla na mysli péči o dvě děti do patnácti let.

Prosím, a na to se vztahuje taková úleva?

zuzekk
Nováček 5 příspěvků 26.03.18 19:42
@vokishka píše:
Nevím, neslyšela jsem, že by byly nějaké úlevy u celiaka. Jen VZP přispívá 3000 za půl roku, musíte ale předložit účty za bezlepkové potraviny.

Ano, to máte pravdu, přispívají.

-Evka-
Závislačka 3475 příspěvků 26.03.18 19:47

http://www.cssz.cz/…i-o-deti.htm ..toto je první odkaz na který jsem narazila. Na netu se tahle informace dá najít i aktuálnější i s popisem, koho se to týká.

Podnikání se v tomto případě bere jako vedlejší činnost.

zuzekk
Nováček 5 příspěvků 26.03.18 20:11

@-Evka- Děkuji!

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60889 příspěvků 3 inzeráty 26.03.18 23:15

@zuzekk Akorát tedy pak ty podmínky musí splňovat obě děti, případně tedy to jedno do 7 let, tedy by dcera nesměla chodit na celý den do školky, ale jen na 4 hodiny.

zuzekk
Nováček 5 příspěvků 27.03.18 09:22

Děkuju Vám, ta celiakie s tím nemá zřejmě nic společného.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60889 příspěvků 3 inzeráty 27.03.18 16:50
@zuzekk píše:
Děkuju Vám, ta celiakie s tím nemá zřejmě nic společného.

No, jediné, co by s tím měla společného by bylo to, kdybys na něj díky ní brala příspěvek na péči…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bejvalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Ježíš byl blázen, říká Curry. 5 faktů o rapujícím knězi ze svatby Harryho s Meghan

Svatba prince Harryho a jeho americké lásky Meghan Markle je za námi.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Reklama