OSVČ - dítě celiak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzekk
Nováček 5 příspěvků 26.03.18 19:00
OSVČ - dítě celiak

Ahoj, maminky, mám 6-letou dceru, která celodenně navštěvuje školku. Synovi bude letos 14 let a má potvrzenou celiakii. Nejsem zaměstnaná, ale OSVČ a za minulý rok vykazuji ztrátu z podnikání. Na VZP mi paní úřednice řekla, že s ohledem na syna nemusím platit minimální zálohy na pojištění? Nějak se mi to nezdá, nemáte někdo zkušenost? Předem děkuji!

Reakce:
-Evka-
Závislačka 3745 příspěvků 26.03.18 19:20

Pravděpodobně měla na mysli péči o dvě děti do patnácti let.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 13478 příspěvků 26.03.18 19:30

Nevím, neslyšela jsem, že by byly nějaké úlevy u celiaka. Jen VZP přispívá 3000 za půl roku, musíte ale předložit účty za bezlepkové potraviny.

zuzekk
Nováček 5 příspěvků 26.03.18 19:41
@-Evka- píše:
Pravděpodobně měla na mysli péči o dvě děti do patnácti let.

Prosím, a na to se vztahuje taková úleva?

zuzekk
Nováček 5 příspěvků 26.03.18 19:42
@vokishka píše:
Nevím, neslyšela jsem, že by byly nějaké úlevy u celiaka. Jen VZP přispívá 3000 za půl roku, musíte ale předložit účty za bezlepkové potraviny.

Ano, to máte pravdu, přispívají.

-Evka-
Závislačka 3745 příspěvků 26.03.18 19:47

http://www.cssz.cz/…i-o-deti.htm ..toto je první odkaz na který jsem narazila. Na netu se tahle informace dá najít i aktuálnější i s popisem, koho se to týká.

Podnikání se v tomto případě bere jako vedlejší činnost.

zuzekk
Nováček 5 příspěvků 26.03.18 20:11

@-Evka- Děkuji!

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64516 příspěvků 3 inzeráty 26.03.18 23:15

@zuzekk Akorát tedy pak ty podmínky musí splňovat obě děti, případně tedy to jedno do 7 let, tedy by dcera nesměla chodit na celý den do školky, ale jen na 4 hodiny.

zuzekk
Nováček 5 příspěvků 27.03.18 09:22

Děkuju Vám, ta celiakie s tím nemá zřejmě nic společného.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64516 příspěvků 3 inzeráty 27.03.18 16:50
@zuzekk píše:
Děkuju Vám, ta celiakie s tím nemá zřejmě nic společného.

No, jediné, co by s tím měla společného by bylo to, kdybys na něj díky ní brala příspěvek na péči…

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >