Vracení daní z hypotéky po prodeji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dyyksn
Nováček 2 příspěvky 26.03.18 08:18
Vracení daní z hypotéky po prodeji

Ahoj,

nevyzná se někdo v tomhle odvětví? Minulý rok jsme prodali a koupili novy byt (jednu hypo splatili a druhou si vzali). V práci chci uplatnit vraceni daní z úroku hypotéky, ale mzdová účetní mi napsala, že tu první mi neuzná, jelikož už nejsem vedeny na katastru jako majitel? Není to trochu kravina? Měl jsem tam tehdy trvalé bydliště, doložil jsem všechny dokumenty a předešlé 4 roky jsem to uplatňoval. Tak nevím, jestli to je opravdu možný, nebo se mzdové účetní třeba nechce.

Děkuji za odpovědi
A.

Reakce:
solat
Kecalka 152 příspěvků 26.03.18 08:34

@Dyyksn musíte být vlastníkem nemovitosti na konci zdaňovacího období, účetní má pravdu.

eMa321
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 26.03.18 08:36

Já myslím, že má účetní pravdu. Protože odepsat úroky lze jen pokud jste vlastníkem nemovitosti a hypotéka byla na bydlení.
Dokládá se k DP právě list vlastnictví a úvěrová smlouva.

Hanula1212
Kelišová 5129 příspěvků 26.03.18 08:36

Není to kravina, je to zákon. Aby šlo odečíst úroky z hypo, musíte být vlastníky po celé zdaňovací období. V roce nabytí nemovitosti stačí, abyste byli vlastníci ke konce roku. Takže účetní má pravdu. §15 zákona o daních z příjmů.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 26.03.18 08:38

@Dyyksn skutečně lze odečíst úroky jen v případě, že jste majitelem nemovitosti..

Dyyksn
Nováček 2 příspěvky 26.03.18 08:51

Dobře díky. Přišlo mi to trochu nelogické, když jsem chtěl vrátit peníze za 4 měsíce, kdy jsem tam měl trvalé bydliště a byl jsem vlastníkem. Hold to vzít z pozitivní stránky a být rád, že jsem se nepřestěhoval třeba koncem prosince.

Tak dík všem za komenty

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >