Vracení daní z hypotéky po prodeji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dyyksn
Nováček 2 příspěvky 26.03.18 08:18
Vracení daní z hypotéky po prodeji

Ahoj,

nevyzná se někdo v tomhle odvětví? Minulý rok jsme prodali a koupili novy byt (jednu hypo splatili a druhou si vzali). V práci chci uplatnit vraceni daní z úroku hypotéky, ale mzdová účetní mi napsala, že tu první mi neuzná, jelikož už nejsem vedeny na katastru jako majitel? Není to trochu kravina? Měl jsem tam tehdy trvalé bydliště, doložil jsem všechny dokumenty a předešlé 4 roky jsem to uplatňoval. Tak nevím, jestli to je opravdu možný, nebo se mzdové účetní třeba nechce.

Děkuji za odpovědi
A.

Reklama

Reakce:

solat
Stálice 81 příspěvků 26.03.18 08:34

@Dyyksn musíte být vlastníkem nemovitosti na konci zdaňovacího období, účetní má pravdu.

eMa321
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 26.03.18 08:36

Já myslím, že má účetní pravdu. Protože odepsat úroky lze jen pokud jste vlastníkem nemovitosti a hypotéka byla na bydlení.
Dokládá se k DP právě list vlastnictví a úvěrová smlouva.

Hanula1212
Závislačka 4982 příspěvků 26.03.18 08:36

Není to kravina, je to zákon. Aby šlo odečíst úroky z hypo, musíte být vlastníky po celé zdaňovací období. V roce nabytí nemovitosti stačí, abyste byli vlastníci ke konce roku. Takže účetní má pravdu. §15 zákona o daních z příjmů.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 26.03.18 08:38

@Dyyksn skutečně lze odečíst úroky jen v případě, že jste majitelem nemovitosti..

Dyyksn
Nováček 2 příspěvky 26.03.18 08:51

Dobře díky. Přišlo mi to trochu nelogické, když jsem chtěl vrátit peníze za 4 měsíce, kdy jsem tam měl trvalé bydliště a byl jsem vlastníkem. Hold to vzít z pozitivní stránky a být rád, že jsem se nepřestěhoval třeba koncem prosince.

Tak dík všem za komenty

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Spolek Šalamoun: Slámová lhala! Je to lidský odpad adorující vraha, otáčí právnička

Spolek Šalamoun se už delší dobu snaží obnovit proces Petra Kramného, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama