Vracení daní z hypotéky po prodeji

2
26.3.18 08:18

Vracení daní z hypotéky po prodeji

Ahoj,

nevyzná se někdo v tomhle odvětví? Minulý rok jsme prodali a koupili novy byt (jednu hypo splatili a druhou si vzali). V práci chci uplatnit vraceni daní z úroku hypotéky, ale mzdová účetní mi napsala, že tu první mi neuzná, jelikož už nejsem vedeny na katastru jako majitel? Není to trochu kravina? Měl jsem tam tehdy trvalé bydliště, doložil jsem všechny dokumenty a předešlé 4 roky jsem to uplatňoval. Tak nevím, jestli to je opravdu možný, nebo se mzdové účetní třeba nechce.

Děkuji za odpovědi
A.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
207
26.3.18 08:34

@Dyyksn musíte být vlastníkem nemovitosti na konci zdaňovacího období, účetní má pravdu.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
26.3.18 08:36

Já myslím, že má účetní pravdu. Protože odepsat úroky lze jen pokud jste vlastníkem nemovitosti a hypotéka byla na bydlení.
Dokládá se k DP právě list vlastnictví a úvěrová smlouva.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6290
26.3.18 08:36

Není to kravina, je to zákon. Aby šlo odečíst úroky z hypo, musíte být vlastníky po celé zdaňovací období. V roce nabytí nemovitosti stačí, abyste byli vlastníci ke konce roku. Takže účetní má pravdu. §15 zákona o daních z příjmů.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60332
26.3.18 08:38

@Dyyksn skutečně lze odečíst úroky jen v případě, že jste majitelem nemovitosti..

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
26.3.18 08:51

Dobře díky. Přišlo mi to trochu nelogické, když jsem chtěl vrátit peníze za 4 měsíce, kdy jsem tam měl trvalé bydliště a byl jsem vlastníkem. Hold to vzít z pozitivní stránky a být rád, že jsem se nepřestěhoval třeba koncem prosince.

Tak dík všem za komenty

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama