Otec ditete - poradte

14
30.4.06 12:12

Otec ditete - poradte

Pisu jsem za mou kamaradku.Jeji problem je, ze zije s partnerem 4 roky, ted se jim narodila krasna holcicka. Bohuzel ale kamaradka jaksi stravila v opilosti jednu noc s kolegou z prace…a dle UZ v tu noc byla tak oplodnena - z toho je ted ta krasna holcicka, ktera je ted podobna nastesti kamaradce. Ona sveho partnera nevyslovne miluje, proste slapla vedle, tehu zjistila az ve 14 tydnu - i pres tehu totiz menstruovala. Nemohla jit tedy uz pak na potrat. Rozhodla se miminko nechat, a jeji partner je silene stastny, to ze miminko neni jeho mu nerekla, pry se tak strasne miluji, a ona vedela, ze by o nej prisla, partner je totiz dost zarlivy, ale jinak hodny. Kamaradka se tedy strasne dusevne trapi, protoze maji krasne miminko, ale tatinek je nekdo jiny. Myslite, ze to ma partnerovi rici? On ji ale urcite opusti, ted by si ji chtel vzit. Nebo, ze si to ma nechat jako tajemstvi.Vim, je to hrozne, ale ja ji chapu. Poprosila mne, abych sem napsala, ze by ji zajimaly nazory a soudy jinych,nemuze se s tim totiz sverit nikomu, vim to jen ja a jeste jedna jeji dobra kamaradka. Mate nekdo treba takovu zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3165
30.4.06 12:18

Ahoj já zatím dítko nemám, nemám žádného zajímavého kolegu :wink:

Je pro ni to bude asi složité mít to v sobě, ale můžeš ji uklidnit tím, že se uvádí že 25% dětí má jiného otce než je uveden v rodném listě.

Hlavní je že se mají rádi a miminko je zdarvé.

A ty mršky spermijky jsou nevypočittelné třeba tam byla už z dřívejška schovaná , takže tatínek je oprvdu tatínek.

Poku by ji to hodně trápilo ať si nechá udělat test otcovství a třeba oprvdu zjistí, že se trápí zbytečně. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1983
30.4.06 12:20

Ahoj, tak tady je každá rada drahá.
Kažodpádně - UTZ není 100% k početí mohlo dojít kdykoliv a jistá si nebude dokud by neudělala krevní testy.
Proto nemůže stoprocentně říct, že to dítě není jejího partnera. Nevím jestli lze dělat testy bez souhlasu otce, ale pokud ano určitě bych se vydala tímto směrem.
Jinak popravdě - aspoň z mé zkušenosti - pravda nakonec vyjde najevo. Třeba za dvacet, třicet či více let. Ať už nemocí, potřebou darovat krev, apod.
Ale jestli říct či neříct, to fakt nevím.
Je to věc která hrozně moc tíží a ve finále jí může otrávit celý život. Tyhle tajemství se nosí neskutečně těžko, když je na ně člověk sám …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
30.4.06 12:21

já bych to neříkala, je to zbytečné, dopadlo by to tak, že on je opustí…takhle jsou šťastní oba…holt udělala chybu, ale musí se s tím naučit žít. A navíc otcem dítěte je ten, kdo ho vychoval a ne kdo zplodil. Nehledě na to, že otcem klidně může být její přítel, nikde není psáno, že je to ten kolega…
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
30.4.06 12:26

Je to tezky, udelala chybu, ale proste clovek nekdy slapne vedle, a nekdy to ma takovehle nasledky. Jenze pravda je ta, ze kdyz to partnerovi rekne, ze ji proste opusti. Jasne, ze ji to silene trapi, ale mozna, ze se s tim nauci zit lepe, nez kdyby zustala sama, opustena. Nevim, mozna jsem moc velka mekkota. Mne je ji vlastne desne lito. Ale nevim, jak ji pomoci. Detatko je asi opravdu kolegy, protoze dle UTZ to vazne vychazi, jeji partner byl tech cca 5 dni pryc, a ona mivala OVU presne. Partner tu malou nesrovnalost nepostrehl, nebot je to desne maly rozdil a termin porodu ji pocitali dle posledni MS. Diky vsem za ty prispevky, ja ji je pekne vytisknu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
30.4.06 12:31

Ahoj,
možná budu hodně cynická, ale pracovala jsem na porodním sále a tam je v porodopise kolonka: MANŽEL, a kolonka OTEC dítěte..... A opravdu se mnohdy neshodují… Copak se nekouká na americké seriály ze zdravotnického prostředí? :D :wink: Tam přece neustále řeší zápletky, že dítě je hrozně nemocné a jeho vlastní otec mu nemůže dát krev, orgán apod…

Pokud je to tak, že by jí partner opustil a ona ho má tak hrozně ráda a chce s ním žít, tak bych mlčela… Musí si to ale hlavně vyřešit ona sama v sobě. Není možné být celou dobu vystresovaná - to neprospěje žádné straně…
Obávám se ale, že jednou na vyřčení pravdy taky jednou dojde… minimálně až bude rodit její dcera… Dotazují se přece na nemoci rodičů a prarodičů - kvůli možným vrozeným vadám............
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
30.4.06 12:32

Kajanko,udělala chybu a teď za ni platí :(
Je to ale matka a musí myslet především na to děcko!
Když mu to řekne možná se jí uleví na svědomí,ale udělá nešťastné dva lidi které miluje nejvíc a dítěti vezme šťastný domov s milujícími rodiči.
To je samozřejmě jen můj názor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
30.4.06 12:46

Chybu udelala, a myslim, ze za nim dost plati tema myslenkama. Ale na druhou stranu proste partnera hrozne miluji, babicky a dedeckove jsou stastni, mimino take. Partner by to proste nepochopil. Take jsem nekde cetla, ze skoro 25 procent miminek mam jine otce nez je uveden v rodnem liste. Prijit se na to samozrejme muze treba pri transplantaci organu atd..ale na druhou stranu je to dost male procento. A stastny zivot, stastne dite, stastna maminka a tatinek /byt ne otec ditete/ je mozna dulezitejsi…i kdyz ja fakt nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29641
30.4.06 12:49

Ahoj,
to je fakt nezavidenihodna situace :( Kazdopadne, svuj trest za slapnuti vedle si uz tvoje kamaradka odpykava…ma spatny svedomi a pokud si tajemstvi necha pro sebe, i to bude pro ni trest jak hrom. Ja bych si to v tuhle chvili nechala pro sebe…teda pokud bych to ustala, neumim si to predstavit… , protoze proc trestat celou rodinu? Pokud to jednou vyjde najevo, uz bude jina situace a nemusi to skoncit hned rozvodem nebo rozchodem.
Jina vec je, jestli to vazne vydrzi, jestli i tim nevyrcenym tajemstvim nebude trpet i rodina… a to se dopredu rict neda.

Myslim, ze idealni pro rodinu (moralku nechme stranou) by bylo, kdyby to v sobe ukryla nekde hodne hluboko, pokud mozno na to zapomnela (i kdyz ne uplne, ale aspon tak, aby se netrapila) a snazila se byt spokojena maminka. Tim co bude, bych se trapila, az to bude…
Rozhodne to neni snadna cesta, protoze borit je vetsinou snazsi nez stavet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
30.4.06 12:55

Asho, s tim uplne souhlasim, ze borit je snazsi nez stavet. Diky moc za ty vsechny nazory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
804
30.4.06 12:56

Jestli se s tím tajemstvím naučí žít, neříkala bych to vůbec nikomu. Ona to řekla jen tobě?

Nemyslím si, že by pravda musela vyjít někdy najevo, ani díky genetickým chorobám, už se to tu někde probíralo, všechny choroby nemusí být dědičné.

No je to hrozná situace, nevím, jestli bych takové tajemství unesla. Držím palce, ať se kamarádka rozhodne správně!

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
30.4.06 12:59

Myslim, ze nejhorsi je ta nejistota…

Doporucila bych ji udelat geneticke testy, jde to i anonymne - treba ze slin matky a ditete, z vlasu partnera. No a pokud je pritel otec, je po problemu, pokud ne, bude mit jistotu - a pak ji muze pohrbit nebo naopak s ni jit ven. Ale bude si jista. A partner nemusi nic vedet.
Myslim, ze v tomto pripade je jistota k nezaplaceni.

A souhlasim s nazorem, ze otec je ten, kdo miluje, ne ten,. kdo poskytuje geneticky material. Ale pokud jit s pravdou ven tak ted, ne nikdy jindy.

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
30.4.06 13:00

PAVLO S, osobně bych vůbec neřešila, co bude, až bude její dcera rodit…oni se různí doktoři vyptávají už dávno předtím na rodinnou anamnézu-při zakládání karty na gyndě a v jiných situacích. Já osobně mám otce, který není můj biologický, vím to odmala, a když se mě doktoři ptali, tak jsem prostě řekla jen to, co vím o rodině matky a hotovo. Nic na tom není.Sice jsme řešili, když jsem čekala malého, že toho biologického najdeme a vyptáme se na nemoci v jeho rodině, ale pak jsme se na to vykašlali. Jak už bylo řečeno, takových dětí je spousta.
Já hlasuji za to, smířit se s tím sama v sobě a nic neříkat a nebortit štěstí nejen dítěti a otci, ale i oběma rodinám.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
30.4.06 13:05

Jsem hrozne rada za ty nazory, kamaradka bude take rada, ona to proste rict nikomu nemuze, my se zname od mala, a ja mlcim jako hrob, proste bych si nedovilila takovou osobni vec nekde rikat, proto jsme se s kamaradkou rozhodli, ze zkusime tuhle diskuzi, ona sama sem nechtela psat, jelikoz maji s partnerem spolecny pocitac, mohl by na to treba prijit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
30.4.06 13:11

Ahoj,
přikláním se k názoru neříkat to, ale také k tomu, nechat si udělat genetické testy. Pak bude mít jistotu a nebude se muset trápit s tím, že neví. Buď to bude přítel a ona si to konečně začne užívat a nebo to bude kolega a bude moci vymyslet nějakou taktiku. A bude si moci srovnat jestli to říct nebo ne.

Moje dcre také „nemá " biologického“ otce a neřeším to. Naopak u další jsem potřebovala od manželova bratra zprávu od kardiologů, abychom zjistili jakou má vadu on a jakou naše dcre a nedal mi ji. TAkže vidíš, i to že je biologický otec jistý je k ničemu.

FAkt bych to neříkala. Jestli je to jak říkáš, že je přítel žárlivý, ale miluje ji, tak tím spíš. Udělá neštastného jeho, malou a nakonec i ona si to bude vyčítat.

Snad jsem trochu pomohla.
Hamina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama