Otec na rodičáku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21.1.22 13:18

Otec na rodičáku

Krásný den, jsou tady prosím nějací rodiče, kteří se rozhodli, že narodičovskou dovolenou půjde s dítětem otec? Zajímalo by mě jaké to je? jak si třeba dělíte péči o domácnost apod.? Asi je to všude různé.. kdyby byl někdo ochotný si se mnou napsat a podělit se o zkušenosti, budu moc ráda! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22464
21.1.22 13:22
@SabinaRichterova píše:
Krásný den, jsou tady prosím nějací rodiče, kteří se rozhodli, že narodičovskou dovolenou půjde s dítětem otec? Zajímalo by mě jaké to je? jak si třeba dělíte péči o domácnost apod.? Asi je to všude různé.. kdyby byl někdo ochotný si se mnou napsat a podělit se o zkušenosti, budu moc ráda! :)

my jsme se prostřídali u obou dětí. Ze začátku jsem na MD a RD byla já a následně jsem se vyměnila s manželem a ten si to do dnes pochvaluje, že si měl možnost dětí víc užít ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
21.1.22 13:27

Známí to tak u dětí měli. Ona měla větší plat a tak kvůli hypotéce rok ona doma a pak manžel. Pamatuji si to dodnes, jak si ona když byla doma stěžovala, jak se to nedá zvládat starat se o dítě a domácnost. Jak nastoupil on, doma uklizené, navařené, napečené a děti spokojené. První týden co byl s prvním doma měl i okna umyté (2 patra) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 13:37

Šla jsem do práce jen na 2 dny v týdnu (když bylo dítěti rok a půl) a muž si kvůli tomu zkrátil úvazek. Bylo to super, já jsem si odpočinula a byla mezi lidmi, muž byl rád, že si dítě mohl víc užít a dítě bylo spokojené a vidělo, že táta dělá věci úplně jinak než máma :-)
Ale nechtěla bych jít do práce na plný úvazek a že by byl doma on, to určitě ne, mě by ten společný čas s dítětem hrozně chyběl. A to podotýkám, že před porodem jsem to viděla úplně jinak, měla jsem vedoucí pozici a práce mě fakt bavila, chtěla jsem se do práce vrátit co nejdřív. Ale po porodu jsem hodně změnila názor. Dokud to dítě žena nemá, tak si to prostě představit nedokáže.

• Citovat
  • Nahlásit
7291
21.1.22 13:59
@adamcoka píše:
Známí to tak u dětí měli. Ona měla větší plat a tak kvůli hypotéce rok ona doma a pak manžel. Pamatuji si to dodnes, jak si ona když byla doma stěžovala, jak se to nedá zvládat starat se o dítě a domácnost. Jak nastoupil on, doma uklizené, navařené, napečené a děti spokojené. První týden co byl s prvním doma měl i okna umyté (2 patra) :D

No, já bych vůbec neměla odvahu srovnávat dítě v péči do roka a potom dál.

Zakladatelce: Z finančních důvodů a oboru manželky (právnička) to tak udělali známí. Ona s nimi byla tuším první rok a pak manžel. Moc si to tedy neužíval, ale zvládl to. Sem tam mám pocit, že by se k tomu rád vyjádřil, ale manželka po něm sykne a je ticho, úplně snadné to nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
21.1.22 14:09

Ano, je rozdíl, když má dítě 1 týden a 1 rok.
Nevím přesné datum, ale byla celý rok doma a nikdy do nezvládala. A on hned první den měl vše hotovo? Jakože když má dítě 11 měsíců, 1 týden a 1 den je to rozdíl a nedá se to porovnat s tím, když má dítě 11 měsíců, 1 týden a 2 dny? :think:
Myšlenku chápu, ale když si předávali dítě, měli v péči stejně starého potomka. A i tak tam byl tak velký rozdíl ve zvládání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82552
21.1.22 14:20

@adamcoka Nezapomen, ze tady jsi na zenskem foru, takze vzdy (nebo skoro vzdy) brani zeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7291
21.1.22 14:21
@adamcoka píše:
Ano, je rozdíl, když má dítě 1 týden a 1 rok.
Nevím přesné datum, ale byla celý rok doma a nikdy do nezvládala. A on hned první den měl vše hotovo? Jakože když má dítě 11 měsíců, 1 týden a 1 den je to rozdíl a nedá se to porovnat s tím, když má dítě 11 měsíců, 1 týden a 2 dny? :think:
Myšlenku chápu, ale když si předávali dítě, měli v péči stejně starého potomka. A i tak tam byl tak velký rozdíl ve zvládání…

A on byl před tím těhotný, porodil a celkově si zažil tu hormonální jizdu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7291
21.1.22 14:23

@adamcoka troufám si říct, že po porodu a vše kolem, únava, vstávání, to vše v tom prvním roce dělají spíše ženy. Existuje asi tak 1000 důvodů, že jemu to šlo po roce lépe, než jí do roka.

Příspěvek upraven 21.01.22 v 14:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7291
21.1.22 14:25

@j.a.n.i1 já svou úvahu vysvětlila. Teď by mě zajímala ta tvá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
21.1.22 14:27
@j.a.n.i1 píše:
@adamcoka Nezapomen, ze tady jsi na zenskem foru, takze vzdy (nebo skoro vzdy) brani zeny.

Takže nemá cenu svůj názor obhajovat… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
21.1.22 14:29

No jo, ale ten muž snad taky chodil do práce ne? Pomáhal, nádobí, péče o dítě, dům, zahrada… Tenhle měl třeba i jiné povinnosti (s manželkou spojené a teď to padlo na něj). Dělal toho hodně a ještě jí pomáhal - ne že by se celý rok po porodu flákal někde v hospodě. Zrovna v tomhle případě bych i řekla, že se možná i angažoval více než matka. Ale když si to jeden den vyměnili tak on to měl hned o hodně lehčí? Jen pro to, že nerodil? :think:

Příspěvek upraven 21.01.22 v 14:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
21.1.22 14:30
@Trojlístek píše:
@adamcoka troufám si říct, že po porodu a vše kolem, únava, vstávání, to vše v tom prvním roce dělají spíše ženy. Existuje asi tak 1000 důvodů, že jemu to šlo po roce lépe, než jí do roka.Příspěvek upraven 21.01.22 v 14:26

A já bych těch 1000 důvodů ráda viděla vypsaných. A ještě dnes prosím :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1684

Znám takhle několik párů, ani to nebylo vyloženě z finančních důvodů (často jsou to stejnooborové páry), spíš z iniciativy toho manžela, a zvládali všichni, většinou po tom roce. Jeden chlap dokonce napodruhé nastoupil hned po manželčině mateřské. :nevim: Jak si to dělili? Z mého vnějšího pohledu normálně: žena v práci, muž se stará o děti (výlety, procházky, krmení, čištění) a zásobuje domácnost, vaření podle chuti, úklid podle potřeby (nebo chodily babičky od těch manželů :)).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7291

@adamcoka s oběma dětma jsem byla celou dobu já. První rok byl vždy velmi těžký a taky jsem nezvládala vše, druhý o dost lepší a třetí už sehraný, takže si myslím, ať si to dělá každý jak umí.
A tohle by mě velmi mrzelo, pokud by to v mém okolí tak vnímal, jako ty jsi to napsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat