Otěhotnění a cysty na vaječnících (endometrioza?)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MichelleeD
Nováček 3 příspěvky 25.02.19 15:18
Otěhotnění a cysty na vaječnících (endometrioza?)

Ahoj holky,
potřebovala bych Vaši radu.
Byla jsem u svého gynekologa a bylo mi řečeno, že mám na levém vaječníku cystu 4cm a na pravém vaječníku také cystu velikosti 6cm a že ta sama nezmizí - má podezření na endometrium. Byla jsem poslaná na další konzultaci a nejspíš mě čeká laparka, ale také mi řekli, že možná přijdu o vaječníky. :( Řešení by prý bylo otěhotnět, tak bych se s Vámi chtěla poradit, jestli nemáte nějaké zkušenosti s otěhotněním při cystách, jestli to vůbec lze, případně jestli to není rizikum, nebo jakékoliv rady, moc prosím?
Jsem nešťastná, je mi 20let a s partnerem bychom mimčo moc chtěli, ikdyž jsme to neplánovaly tak brzy, dětičky oba dva milujeme. :srdce:

Reakce:
lucielorenc
Kecalka 500 příspěvků 11 inzerátů 25.02.19 15:47

Kámoška otěhotněla i přes cystu. Já jsem měla cystu na vaječníku a taky to vypadalo, že mi ho seberou, ale nakonec ji odebrali tak, že mi z toho jednoho vaječníků zbyl jakoby půlměsíc. Otěhotněla jsem 3 měsíce po laparoskopii na první pokus. Hodně štěstí ;)

tininas
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 25.02.19 15:58
@MichelleeD píše:
Ahoj holky,
potřebovala bych Vaši radu.
Byla jsem u svého gynekologa a bylo mi řečeno, že mám na levém vaječníku cystu 4cm a na pravém vaječníku také cystu velikosti 6cm a že ta sama nezmizí - má podezření na endometrium. Byla jsem poslaná na další konzultaci a nejspíš mě čeká laparka, ale také mi řekli, že možná přijdu o vaječníky. :( Řešení by prý bylo otěhotnět, tak bych se s Vámi chtěla poradit, jestli nemáte nějaké zkušenosti s otěhotněním při cystách, jestli to vůbec lze, případně jestli to není rizikum, nebo jakékoliv rady, moc prosím?
Jsem nešťastná, je mi 20let a s partnerem bychom mimčo moc chtěli, ikdyž jsme to neplánovaly tak brzy, dětičky oba dva milujeme. :srdce:

Ahoj.

Rozhodně to konzultuj i s dalším odborníkem.

Mám s cystami (bohužel) bohaté zkušenosti a ani o jeden vaječník jsem nepřišla.

Doporučuji se pídit po punkci cyst. Rychlejší, bezbolestnější, bez narkózy i hospitalizace. A hlavně se „vysává“ jen ta cysta.

Ale jak jsem psala, zkus si najít ještě jiného gynekologa, který by s Tebou probral i další možnosti. Laparoskopie není (aspoň co já vím) jediná.

MichelleeD
Nováček 3 příspěvky 25.02.19 17:06

@lucielorenc Moc děkuji, já stále věřím, že bude vše v pohodě.

@tininas O punkci slyším prvně a to tento problém řeším už od října. Nechápu, že se mi o tom žádný lékař ještě nezmínil. Rozhodně mě to zaujalo, protože se dost děsím další narkózy.
A nevěděla bys prosím, jestli je nutno pro tuto metodu splňovat nějaká „kritéria“, co se druhu, vlastností, velikosti, nebo umístění cysty týká? Nebo to lze aplikovat na všechny cysty? Děkuji moc! :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.19 17:15

@MichelleeD Na endometriotickou punkce podle mě nepůjde, ale zeptej se. A určitě bych šla i za jiným odborníkem, mně také jedna doktorka navrhovala dát pryč celý vaječník, ale druhá ho zachovala. Informovala bych se i na možnosti hormonální léčby, ta sama o sobě není příjemná, ale dá se to nakombinovat - hormonální léčba, při které se cysta zmenší, pak teprve operace. Nebo utlumení endometriózy hormonální léčbou a pak těhotenství. Ty možnosti určitě jsou, neříkám, že to je snadné. Držím palce.

Eco
Povídálka 38 příspěvků 25.02.19 19:07

Ahoj, resila jsem neco podobneho. Cysta na pravem vajecniku, endometrioticka. Z puvodnich 4cm mi behem menstruaci, nez jsem se dostala na operaci, vyrostla na 8cm a ty tydny v bolestech nepreju nikomu. Problem je, ze jinak nez laproskopii nezjisti, zda a v jake mire mas pripadne endometriozu i jinde. Ja mela loziska v deloze, ta vypalili, vzali celou cystu s kusem vajecniku..vetsinu zachovali, ale nez jsem otehotnela, tak neovuloval, ale mozna by se casem vzpamatoval. Take ji mam na tenkem streve, kde ji zatim nechali a mozna ji znici tehotenstvi.

Takze moje rada, laparoskopii se nevyhybej, u nas endo byla problem pri snaze otehotnet a kdyby se mi neukazala skrz cystu, jen tak se na ni neprislo (i kdyz bolesti pri MS jsem mela silene a nevysvetlitelne zachvaty bolesti i mimo MS). Bohuzel na utz ani nijak jinak najit nejde:( a doporucuji se snazit dostat na odborne pracoviste s endometriozou, v tuhle chvili jsou v cele cr jen dve, jedno z nich u apolinare, kam jsem chodila. Tam maji velkou snahu pri operaci z vajecniku zachovat co jde, urcite ne hned odebirat.

MichelleeD
Nováček 3 příspěvky 26.02.19 08:33

Holky, moc Vám všem děkuji za rady, moc jste mi pomohly.

Váš příspěvek
Reklama