Reklama

Otěhotnět před maturitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lara9097
Kecalka 302 příspěvků 12.12.16 16:53
Otehotnet pred maturitou

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat jestli nemáte někdo podobnou zkušenost. Jsem po 2× laparkách kvůli cystám (cystadenonu) a jeden vaječník mi museli vzít. Je mi necelých 20 let, ale mám přítele už 5 let, teď se budeme v červnu brát ale zároveň mě čeká maturita. Chtěla jsem se vás zeptat, jak dlouho se vám podařilo otěhotnět s jedním vaječníkem? My bysme moc rádi měli miminko, stavíme domeček, vysokou můžu dělat dálkově ale spíš nevím, jaký vliv může mít maturita (stres) na miminko? Přejeme si ho nejvíc na světě, a vzhledem k mému zdravotnímu stavu (mám další komplikace s gyn. problémy) bysme ho chtěli nejdřív :) Budu ráda za každou odpověď. ;) :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ElisC
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 12.12.16 16:58

@lara9097 Ahoj, moje sestra maturovala ve čtvrtém měsíci a vše bylo naprosto v pořádku ;)

Senci
Povídálka 30 příspěvků 12.12.16 17:01

Ja jsme delala statnice v osmem mesici a vse v pohode, tak bych se maturity nebala. S ostatnim neporadim.

Eminka1
Kecalka 165 příspěvků 12.12.16 17:02

Záleží asi na tom jaký si nervak v takových situacích :) a taky bych řekla že k těhu budou u maturit shovívavý ale záleží na lidech jako vždy :)

lara9097
Kecalka 302 příspěvků 12.12.16 17:04

@ElisC tak to jsem moc ráda :) Mě právě všichni straší, že se ten stres projeví na miminku.. tak jsem měla strach hrozně abych tomu malému, kdyby se náhodou zadařilo, tak abych mu neublížila :)

lara9097
Kecalka 302 příspěvků 12.12.16 17:05

@Eminka1 Já právě jsem docela, ale myslím, že to si pak člověk asi rychle srovná priority a nějaký stres půjde stranou..nebo alespoň doufám :) a toho teda se bojím asi nejvíc, nazoru učitelů a těch pohledů typu " to je ti teprv 20 a už čekáš dítě"? :(

ElisC
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 12.12.16 17:12
@lara9097 píše:
@Eminka1 Já právě jsem docela, ale myslím, že to si pak člověk asi rychle srovná priority a nějaký stres půjde stranou..nebo alespoň doufám :) a toho teda se bojím asi nejvíc, nazoru učitelů a těch pohledů typu " to je ti teprv 20 a už čekáš dítě"? :(

Moje sestra otěhotněla ještě v 18 letech, nikdo to neřešil. Ale je pravda, že pocházím z malé vesnice a kdo nemá ve 20 dítě, je divný :)

Eminka1
Kecalka 165 příspěvků 12.12.16 17:13

Tak když nejsi v prvaku tak by to nemělo být tak hrozný u nás byly docela fajn učitelé a maturitní ročníky brali jako dospeli chovali se férově:) tak záleží jak je to u vás na škole :) treba kamaradka kdyby otehotnela při studiu tak ji vyrazi ale to snad není tvůj pripad a hlavně když si ve 4 a nehrnes se na vejsku je to čistě tvoje věc :)

SussieS
Závislačka 3810 příspěvků 12.12.16 17:18

Tak maturity jsou v květnu, i kdyby jsi otěhotněla ještě dneska v noci tak tou dobou na tobě ještě nemusí jít nic vidět, takže nějakých případných keců učitelů bych se vůbec nebála, nemusí to ani vědět. Ale pokud jsi nervák, tak bych to snažení odložila. Už i jen z toho důvodu, že ti může bývat špatně a to by ti bezproblémové přípravy mohlo znesnadnit.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 12.12.16 17:21

Záleží jaký jsi nervák

já osobně bych počkala po maturitě, na těhotenství jsem chtěla mít klid a dát miminku to nejlepší - a to stres moc nebývá

lara9097
Kecalka 302 příspěvků 12.12.16 17:26

@EmmaAnna @SussieS Jediné čeho se bojm, že když se to nepovede, tak pak už třeba nebudu muset mít nikdy děti. Doktor mi řekl, že do 5 let, by bylo dobré to vyndat. Tak nevím jak si s tím moc poradit.. :nevim: :nevim:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 12.12.16 17:30

@lara9097 to už ale není dlouho, maturita je za půl roku ne?

terýsek25
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 12.12.16 17:34

Studuji při miminku navazující magisterské studium, už jsem studovala jako těhotná a přijde mi, že teď ty priority už jsou jinde, ani se nestresuji studiem. Ale musím říct, že to není žádný med to studium. Ke konci těhotenství jsem měla často tvrdnuti břicha a riziko předčasného porodu a musela jsem být doma, nemohla jsem do školy. Po porodu se mi zase do ničeho nechtělo, což trvalo dlouho, než jsem se k něčemu zase dokopala. Teď je syn větší a zase už vyžaduje pozornost, takže není moc času… je to nadlouho. Ale myslím, že maturitu zvládneš. Jen je třeba počítat s pripadnymi komplikaceni nebo taky s tím, že Ti bude tak špatně, že prostě maturitu nedáš. Tak to měla známá ( dodělávala si maturitu při práci) a přitom otěhotněla a bylo ji strašně zle asi do 6m, že byla úplně mimo provoz. I to se stává, je jen potřeba s tím počítat

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 12.12.16 17:36

Maturita jako taková žádný vliv na dite mit nebude. Ti spíš dite na maturitu. Spoluzacka statnicovala o rok pozdeji, neb diky tehotenskym nevolnostem nestihla dopsat bakalarku a ani by se s hlavou v mise nezvladla naucit na statnice.

Liliana08
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 12.12.16 17:37

Maturita nemusí být zas tak velký stres, já jsem se třeba v práci stresovala mnohem víc. Takže tímto se vůbec neřiď. A když se začneš učit včas, tak nebudeš mít tolik důvodl se stresovat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama