ovulace a menstruace

Anonymni
16.1.08 12:56

ovulace a menstruace

Ahojky,
před rokem jsem přestala brát Cerazette (brala jsem ho asi rok a půl) a od května se snažíme o miminko. Do srpna jsem měla menstruaci pravidelnou +- 2 dny a cyklus byl +- 30 dnů, ale od srpna v tom mám guláš. Jednou je to 32,49,36 a naposledy 49 dnů. Takže při snažení o miminko je to na houby. Už jenom to, že mám za rok pomalu o polovinu ovulací míň jak při normálním cyklu mě vůbec netěší. Tak jsem si zkusila ovulační testy. Při prvním cyklu jsem podle testů asi ovulaci vůbec neměla a při dalším se mi ukázala úplně slabounká čárka a další den ještě slabší, nevím, jestli to mohlo být nebo to nic neznamená, no to uvidíme až jestli to zase dostanu nebo ne.Dva dny před tou čárkou jsem měla mini špinění a křeče jako bych to měla dostat. Chtěla jsem se vás tedy zeptat, jestli i ta slabounká čárka mohla být ovulace, asi jo, že? A potom, jestli se dá ten menstruační cyklus nějak ustálit? Odešla mi doktorka do důchodu, takže teď musím najít někoho jiného a tak se chci trochu informovat dle vašich zkušeností, ať vím na co se ptát. Hlavně nevím, když by se to dalo dejmo tomu nějakou injekcí upravit, jestli je to vhodné, když se snažíme o mimi. Snažím se na to nemyslet, ale jak na potvoru má zrovna teď každá známá mimi nebo je těhotná. Už mám jednu holčičku doma a ta nám trvala rok a to jsem si myslela, že teď nám to půjde líp. Ale asi ne. Děkuji všem za názory.Zuni

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3790
16.1.08 13:57

Zuni … ovulacni testy funguji jinak nez tehotenske .. slaba carka nic neznamena. zkus k testum merit i teplotu, sledovat hlen atd… budes mit tak vic indikaci, jestli mas ovulaci nebo ne. mas trosku delsi cyklus, je mozna, ze je ovulace posunuta a uplne v jiny den, nez si myslis. ;-)

mrkni na tenhle odkaz:
https://www.emimino.cz/modules.php?…

hodne stesti :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
16.1.08 14:38

Ahoj,
jsem podobny pripad (co se tyce trvani cyklu), napred jej popisu:
Od brezna 2007 se snazime o mimi, coz se zatim bohuzel nepovedlo. Nicmene moje cykly byly presne na den pravidelne - trvaly 31 dni. Tehdy jsem si nemerila bazalni teplotu, ani nedelala ovulacni testy, nechavala jsem to vsechno prirode …
Nekdy az v srpnu jsem mela poprve cyklus 47 dni… Tehdy jsem samozrejme byla nadsena, ze jsem tehotna, ale 14 dni po ocekavane menstruaci (kterou jsem ocekavala 32. den cyklu) jsem si nechavala delat krevni testy, ktere byly negativni :? … no nic, takze se „jelo dal“…
dalsi cyklus jsem mela 31 dni.
V tu dobu jsem si zacala myslet, ze mam vsechny cykly anovulacni a rozhodla jsem se si zacit merit bazalni teplotu a delat ovulacni testy, abych mela nejake podklady pro moji gynekolozku.
Nasledujici cyklus, z dnesniho pohledu je to muj minuly cyklus byl 46 dni…
Prohlednout si jej muzes na moji homepage na fertilityfriend.com:
http://www.fertilityfriend.com/home/1d6544

Vidis, ze nakonec ovulace byla, bohuzel zrovna v dobe, kdy jsem byla mimo domov a ani jsme se poradne netulili :roll: Proste stesti, no :wink:

A nyni, proc to vsechno pisu. Myslim, si, ze vsechny me cykly, ktere byly 31 dni, a ktere jsem dostavala temer na hodinu stejne, jako v dobach, kdy jsem brala hormonalni antikoncepci, tak ze nebyla ovulace … Nevim, jestli je to mozne, ale podle mne se teprve ted moje telo vzpamatovava po skonceni brani horm. antiko. a zacina naskakovat …
A za predpokladu, ze se vajecniky stridaji (tj. jeden mesic pousti vajicko jeden, a druhy mesic ten druhy vajecnik), tak to vypada, ze mi zatim naskakuje pouze jedne vajecnik …
Vsechno si to overim tenhle a nasledujici cyklus a pak to pujdu probrat s doktorkou … za prve uz budu mit cas na klasickou preventivni prohlidku a za druhe uz to za 2 mesice bude cca rok, co jsme to zacali zkouset …
Nezlob se, ze tu porad jen popisuju svoje zalezitosti, ale myslim si, ze ty to mas velmi podobne, alespon mne ten tvuj popis velice pripomina moji situaci …
Takze drzim palce a budu rada, kdyz sem napises svoje domnenky a treba take zacnes merit bazalni teplotu a nejak to dame spolecne dohromady :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
820
16.1.08 16:23

Ahoj, ja bych to nechala na prirode. Nejdriv se dlouho cpeme hormonama a pak cekame zazraky. Rozhodne bych to neresila vyvolavaci injekci, protoze resit hormonalni nerovnovahu hormonama mi prijde dost nesmyslny. Organismus si najede na svuj prirozeny rezim, ale kazdemu to holt trva ruzne dlouho. Ja vy:,–(ila teprve na konci listopadu, prvni opravdova MS prisla po 28 dnech, na dalsi cekam, ale vypada to na zpozdeni. Koupila jsem si kontryhelovy caj, je to pry vyborna zenska bylinka, a popijim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
820
16.1.08 16:25

Ahoj, ja bych to nechala na prirode. Nejdriv se dlouho cpeme hormonama a pak cekame zazraky. Rozhodne bych to neresila vyvolavaci injekci, protoze resit hormonalni nerovnovahu hormonama mi prijde dost nesmyslny. Organismus si najede na svuj prirozeny rezim, ale kazdemu to holt trva ruzne dlouho. Ja vy:,–(ila teprve na konci listopadu, prvni opravdova MS prisla po 28 dnech, na dalsi cekam, ale vypada to na zpozdeni. Koupila jsem si kontryhelovy caj, je to pry vyborna zenska bylinka, a popijim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.1.08 19:43

Ahoj, měla jsem přesně stejný problém. Cyklus 35-49 dnů a těžko zjistitelná ovulace. Teplota mi dost kolísala, tak jsem usoudila, že asi neovuluju. Zašla jsem k doktorovi, předepsal mi Clomhexal a hned první cyklus jsem otěhotněla. Ne každá holka na to tak dobře reaguje, to je jasný, ale úprava cyklu je prý důležitá.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.1.08 19:48

ovulace a menstruace

Děkuji vám za názory. Na tu injekci jsem se jenom ptala, taky bych to nerada řešila takto, ale taky vím, že s nepravidelným a ještě k tomu s tak kolísavým cyklem tak lehko neotěhotním, tak jestli by to nepomohlo. Čárka na ovul. testu byla vidět jen lehce, takže asi zase nic. Ale zase ovulaci bych měla mít nebo je možné, že není vůbec? Teplotu si moc měřit nechci, protože se musí měřit hned ráno a my spíme s malou v jedné posteli, takže před ní bych to dělala nerada - má období, kdy chce dělat všechno jako já. Takže to nechám asi osudu. Jinak ostatním držím palečky. Zuni

• Nahlásit
  • Citovat
7107
16.1.08 20:24

Ahojky všem ..i já mam podobné problémy s rozházeným cyklem ..Cerazete jsem brala do února 2007 a po dobu braní (přes rok)jsem menstruaci vůbec neměla …od té doby se snažíme a nic (menstruace přišla až v květnu 2007).V září jsem měla cystu a od té doby mě pobolíva podbřišek a prsa a v kříži jako před menstuací ..Ondřej se povedl 1 měsíc po vysazění antikoncepce a tak jsem trochu zhýčkaná ..no nezbýva jen čekat …ale za 3 týdny jdu na gyndu a tak třeby budu chytřejší
Všem držím palce a přeji brzké 2 // apořádný pytel trpělivosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.1.08 23:04

Nesmysl zvany Cerazette nebudu ani komentovat. Nejprve spineni nebo spis slabe menzes pul roku pote kvuli ATB na zanet prsu (kojila jsem) selhani a tehotenstvi…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.7.14 15:02

ovulace, sex a po pěti dnech krvácení

Chci se zeptat :) cca 17.-20.7. jsem měla ovulaci, sex byl 20.7. Po dvou dnech mě začalo bolet břicho a bylo mi divně od žaludku. Po 5ti dnech od sexu jsem začala krvácet, ale MS měla být až za 10 dní. že by byla dříve? můžu být těhotná, když mam ms? je tu nějaká šance nebo to prostě nevyšlo? děkkuji za názory :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.11.14 12:00

Ahoj, potrebuju radu. menstruaci jsem jeste nemela ale pred dvoumi dny jsem zacala spinit do kalhotek.je to takove jak..proste jak kdyby si neutrela po vylucovani stolici otvor akorat ze je to mezi nohama..myslite ze je to zacatek kramu? myslite ze mi to uz zacne. prosim poradte..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama