Ovulace po ZT, ještě před 1. MS

Anonymní
29.12.20 16:39

ovulace po ZT, ještě před 1 MS

Ahoj,
jsem 2 tydny po zamlklem těhotenství v 5 týdnu, při kterém jsem špinila, ale nekrvacela.. doktor řekl že mam přijít po menstruaci na kontrolu. MS stále nic, ale dnes mam typické příznaky ovulace, jenže včera jsme měli nechraneny sex, nenapadlo mi ze se to může stát, a můžu ovulovat, když nebyla menstruace.. ted mam strach jestli jsem otěhotněla tak případných komplikací. Je tu někdo komu se to stalo a třeba donosil zdrave miminko?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24623
29.12.20 17:02

Menstruaci obvykle předchází ovulace. Pokud jste ještě znova otěhotnět nechtěli, měli jste se aspoň do první ms chránit, abys věděla, že cyklus po potratu zase správně naběhl. No co už. Tak uvidíš. Vzhledem k tomu, že šlo o rané těhotenství a odešlo samo, bez zásahu, tak komplikace být nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.20 17:21

@andelka83
my další miminko chceme, jde mi o to že nevim jestli zamlklé těhotenství odešlo, doktor mi strašně odbyl a řekl že mam přijít až po MS na kontrolní ultrazvuk, vlastně nic víc mi neřekl, a ja se v tom šoku nebyla schopná zeptat na nic :,( uz vic jak tyden neordinuje, a bude tam az po novem roce..
pouze jsem špinila, ale nekrvácela, tak mam strach že tam je ještě to puvodni, tak hledám informace, jestli je vůbec možné že kdybych znovu otěhotněla tak jestli je šance na úspěsne těhotenství, pokud tam zůstalo.. snad píšu srozumitelně

• Citovat
  • Nahlásit
24623
29.12.20 18:13

Jo, už chápu..no, zapeklitá situace. Měl se podívat hned jak na tom děloha je. Já jsem měla teda potrat i s revizí, takže po 14 dnech utz a potom po ms. Ale my jsme se nesnažili ani snažit nechtěli. Bohužel zrovna ten měsíc jsem neměřila bt, tak nevím jestli ovulace před první ms byla. Ale vyloučené to není vůbec.
Já myslím, že tělo by si s tím nějak poradilo. Každopádně zkusila bych po 12 dnech test, počkala na ms, případně po novém roce zašla k Dr a nenechala se odbyt. Vzhledem k tomu, že jsi nekrvacela ani jako při opožděné ms.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
29.12.20 18:23

@andelka83 diky, no, popravdě nic jiného mi nezbude, než čekat :roll:, a doufám že příroda ví co dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
30.12.20 06:41

Ovulace před menstruací po potratu běžně probíhá. Mě samotné ji BT také potvrdila, jak po SP ve 12tt, tak v 8tt. Po tom potratu v 8tt (před ani po jsem. u lékaře nebyla) jsem s tou první ovulací i otěhotněla a zatím vše v pořádku, po tak brzkém potratu jde prý i otěhotnět snáze. Akorát mi přijde divné, že bys při potratu neodkrvácela. Potrat probíhá přinejmenším ve formě silnější menstruace, ale tělu čas trvá, než zjistí, že je těhotenství zamlklé. Přijde mi velmi pravděpodobné, že se rozjede teprve ta „potratová menstruace“ a že o ovulaci se jednat nebude. Ale nevím tedy, co za pocity registruješ, s nimi je to totiž složité..Já třeba pociťuji ovulaci v podbřišku až nepříjemně, ale takový potrat u mě proběhl bez jakýchkoli pocitů v těch místech, prostě jsem v tom podbřišku necítila vůbec nic, tipovala bych si, že to bude běžnější úplně naopak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24623
30.12.20 10:01

Ještě mě napadlo, jak víš, že to bylo zamlkle v 5 tt? Když to ještě není ani srdíčko, ani jsi nekrvacela. Jak probíhala kontrola u Dr?
Já jsem u jednoho těhotenství krvácela v době ms, už jsem měla //, tak jsem myslela, že to odešlo s ms, ale ono se to nerozjelo další dny, jen jsem špinila, a nakonec z toho těhotenství bylo, do 16 tt bezproblémové. Pak zt přišlo, ale důvod neznámý. U prvního jsem krvácela v 8 tt krátce, a tam to dopadlo úplně dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
30.12.20 10:39

@andelka83 na kontrole jsem byla tyden po prvním pozitivním testu( celkem jsem dělala 3), Hcg odpovídalo, v děloze neco bylo, ale samozrejme ne srdicko, další kontrola za 5 dni ( pak mel Dr 2 tydny dovolenou, tak proto tak brzy), jenže na ultrazvuku stejný nález, a HCG kleslo, takže podle Dr se to zastavilo v době toho špinění asi den po první kontrole. Nic víc mi neřekl, jen ze se zastavil vývoj a az odmenstruuju tak volat, tam my se s manželem snažili o rychlejší vypuzení, (vino, horká koupel, sex) a ted ta ovulace. vím že to ted nezjistil, jen mam strach kdybych náhodou znovu otěhotněla, a byl tam ještě zbytek toho původního, co by se stalo. no pristi tyden zavolam na gyndu, jestli to do te doby nedostanu, ale jestli ted byla ovulace, tak to vidím nejdříve za 10-14 dní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24623
30.12.20 12:59

@Lenculinka já si teda myslím, že ovulace to spíše ještě nebyla. Ale možné je všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
30.12.20 14:58

@Lenculinka Zavolej doktorovi, ze jsi to jeste stale nedostala. Mel by te zkontrolovat. Pokud nedoslo ke spadu hormonu, ktere vyvolaji ms, tak je blokovana ovulace. Ovulaci blokuje progesteron, ktery vyzivuje delozni sliznici. Hcg ti muze klesat pomalu - pak i pomalu klesa progesteron. Nezkousela jsi si udelat jeste tt jestli tam neni treba duch?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat