Ovulace - více otázek

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
N-Nika
Kecalka 497 příspěvků 19.09.18 19:46
Ovulace - více otázek

Ahoj holky, ráda bych se zeptala na to, co mi vrtá hlavou. V pondělí jsem byla 19.dc, lehce mě bolelo břicho, výtok žádný ani nic co by připomínalo ovulaci. I tak jsem zkusila ovu test a překvapivě byla 2.čárka ještě dříve viditelná než moč dojela k té kontrolní. Testovala jsem už mockrát, ale takto rychle se mi ještě neobjevila. Tak jsme se posnažili, ale říkala jsem si, že kdoví co to má zase znamenat, jelikož mám už léta PCO, takže ty ovu testy jsou spíše “pro srandu” a zvědavost.
Včera (20.dc) jsem byla v CARu u dr a ten mrkl na ultrazvuk a řekl, že už jdu pozdě, že mám po ovulaci. Prý je děložní sliznice už skoro 11mm a i to svědčí o už proběhlé ovulaci. Na dotaz před jakou dobou asi mohla proběhnout, tak řádově před několika hodinami…
Můj dotaz zní.. je možné, aby byl ovu test pozitivní jeden den ve 14hod a druhý den v 8ráno už mělo být x hodin po? Prý dle výšky děl. sliznice? Snažení proběhlo jen v po a út. Do té doby ne, byla jsem pryč.
Dle návodu na ovu testu píší, že ovulace je po posledním pozitivním testu cca za 24-48hod..

Reakce:
mikes89
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 19.09.18 20:27

@N-Nika a tehotennsky test jste zkousela?

N-Nika
Kecalka 497 příspěvků 19.09.18 20:41

Těhotenský ne. Těhotná jsem z předchozího cyklu určitě nebyla. A kdyby, tak by už dr na utz určitě něco viděl. Stál si za názorem, že před řádově hodinami proběhla ovulace.. což zase moc nekoresponduje s tím ovu testem. A že by sliznice hned tak povyksočila? :think:
Od zítra mám zavádět Utrogestan, tak jsem zvědavá co z toho nakonec bude

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 21:19

Je fakt, že ten hormon jde rychle nahoru a pak rychle dolů, ale nějakou dobu se nahoře drží (a tento stav zobrazí ten ovu test). Pokud netestuješ pravidelně a ideálně 2× denně, tak se může stát, že nezachytíš to maximum (od kterého je ta ovulace za cca 24-48 hod). Třeba kdyby sis ten test udělala o 12 hodin dřív, tak bude pozitivní taky.
A pak je ještě otázka, jak spolehlivé a citlivé ty ovu testy vlastně jsou. Mně např. nikdy neukáže tu testovací čárku tak výraznou jako kontrolní (i když testuji 2× denně) a přesto ovu proběhne.

N-Nika
Kecalka 497 příspěvků 19.09.18 21:25

A chodíte taky na kontrolním ultrazvuky? :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 10:46

@N-Nika Na ultrazvuky nechodím. Měřím si každý den ráno po probuzení teplotu, v puse, digitálním teploměrem s přesností na 2 desetinná místa. Měření zaznamenávám do aplikace fertilityfriend.com a tam se vykresluje graf a je tam také vyznačená ovulace. Teploty totiž po ovulaci mírně vzrostou a pokud člověk měří každý den, je to pěkně vidět. Zvýšení teplot znamená, že ovulace skutečně proběhla. Ovulační testy naproti tomu jen ukazují, že vzrůstá hladina hormonu, který ovulaci spouští, tzn. ovulační testy říkají, že ovulace PRAVDĚPODOBNĚ BUDE. Zvýšení teploty znamená, že ovulace BYLA. Ty sis teplotu takhle dlouhodobě nikdy neměřila a nepozorovala?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 10:52

A ještě dodávám, že ta teplota jde nahoru hned následující den po ovulaci, tzn. od menstruace do ovulace každé ráno naměříš třeba 36,35 nebo 36,4 nebo podobné teploty a pak hned další den po ovulaci máš třeba 36,65 nebo 36,7. A pak se ty teploty už drží takhle nebo i výš (36,8 nebo i 36,9) až do menstruace. Samozřejmě každý může mít to rozmezí teplot jiné. Je potřeba naměřit pár cyklů a pak už člověk ví, co a jak. Např. vidím, že když mi teplota spadla z 36,7 na 36,4 - tak vím, že ten den už můžu čekat menstruaci a skutečně většinou přijde nebo nejpozději následující den.

N-Nika
Kecalka 497 příspěvků 20.09.18 20:19

Díky za informace k BT. Já mám dítko nespavce a xkrát za noc vstávám, takže BT je pro mě pasé.
Já právě hledám odpověď hlavně na ty ultrazvukové otázky. Mám za sebou už více věcí co se týče gyn problémů, nemožnosti otěhotnět atd, takže si připadám jak poloviční lékař :lol: ale toto jsem ještě nikde nečetla, ani mi nikdo s dr neřekl :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 20:56

Tohle jsou moc dobré stránky, primárně sice o měření bazální teploty, ale je tam taky info o hormonech, ovulačních testech atd.
 http://merenibt.xf.cz/index2.html

Nikča2018
Nováček 1 příspěvek 20.09.18 21:44

Ahoj holky, jsem tu úplně nová. Ráda bych se od vás dozvěděla nějaké informace k anovulačním cyklům. Zhruba rok se snažíme o mimčo a v srpnu jsme byli odesláni do CARu. Manžel měl vyšetření v pořádku a já všechny testy také… Po ultrazvukovém vyšetření mi doktor řekl, že pravděpodobně nedochází k ovulaci (nebo by možná mohlo jít i o neprůchodnost vejcovodů). Folikul byl celkem velký, ale samozřejmě ne tolik, aby došlo k prasknutí. V úterý jdu na další folikumetrii, tak se uvidí jak na tom jsem… Měla jste to některá taky tak? A jak to dál lékaři řešili? Případně za jak dlouho se vám podařilo otěhotnět? Děkuji

N-Nika
Kecalka 497 příspěvků 25.09.18 17:58

Anonymní: děkuji:-) na stránkách píší, že od pozitivního ovu testu DO 24hodin. Takže pokud byl takto hodně pozitivní a na druhý den byl utz už bez dominantního folikulu, tak to ovu asi opravdu proběhla jak říkal dr. Už se blíží možnost prvního testování, tak jsem zvědavá :D chvílemi mi je jak u prvního těhu, ale třeba je to z Utrogestanu a nebo vsugerované :roll: Kéž by ne..

N-Nika
Kecalka 497 příspěvků 25.09.18 18:00

@Nikča2018 záleží od jasné diagnózy. Já mám PCO a některý cyklus ovu je a pak zas dobu není :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 20:37
Pruhledny hlen

Zdravím, Holky chci se zeptat. 2.10.se mi rozjela silná menstruace (měla jsem měsíc po vysazeni antikoncepce)a přišla den po očekávaném termínu. MS trvala do 6.10. Poté hned toho 6. Jsme měli s přítelem sex
Od té doby asi 4×. Od včera mam pruhledny táhly hlen který nezápacha. Ale včera jsme měli sex a i dnes. Tak nevím, jestli je to zbytek Sperma ale nezdá se mi protoze to tak ani Nezápacha je to bez zápachu. A do toho me občas pichne buď vpravo nebo vlevo v podbřišku. Nevíte, je ten hlen takto v pohodě?.

Safrik
Kecalka 205 příspěvků 1 inzerát 14.10.18 21:24
@Anonymní píše:
Zdravím, Holky chci se zeptat. 2.10.se mi rozjela silná menstruace (měla jsem měsíc po vysazeni antikoncepce)a přišla den po očekávaném termínu. MS trvala do 6.10. Poté hned toho 6. Jsme měli s přítelem sex
Od té doby asi 4×. Od včera mam pruhledny táhly hlen který nezápacha. Ale včera jsme měli sex a i dnes. Tak nevím, jestli je to zbytek Sperma ale nezdá se mi protoze to tak ani Nezápacha je to bez zápachu. A do toho me občas pichne buď vpravo nebo vlevo v podbřišku. Nevíte, je ten hlen takto v pohodě?.

Tahli pruhledny hlen je ovulacni. Nejlip kdyz ho prsty stahnes primo z cipku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >