Ozdravovna v Krkonoších - zkušenosti

 • Fotoalbum (0)
 • Sledovat e-mailem
 • Přidat k oblíbeným
 • Zapnout podpisy
 • Hledání v tématu
688
29.5.14 14:18

Ozdravovna v Krkonoších - zkušenosti

Ahoj holky :mavam:

Máme jet do dětské ozdravovny Bedřichov, ještě jsme tam nebyli, tak bych ráda nějaké zkušenosti, rady a tak vůbec :)
Jedeme příští týden a nevíme co nás čeká :-) Mám 4 leté kluky dvojky, tak tam potřebuju nějakou zábavu pro ně, abych nezešílela :mrgreen:
Díky :)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
228
15.8.14 14:24

Zkouším obnovit diskuzi, zajímá mě to samé, co zakladatelku. Prosím máte někdo zkušenosti s ozdravovnami v Krkonoších?

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2674
15.8.14 14:32

Mám zkušenost s ozdravovnou ve Svatém Petru, když tak překopíruji co jsem o ní někde už psala - teda doufám že to najdu.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
228
15.8.14 14:34

Děkuji moc, syn velmi trpí na respirační nemoci a dr. nám nabídla právě Sv. Petra. Pomohl pobyt dětem, jak dlouho jste tam byli?

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2674
15.8.14 14:36

Snad nebude nikomu vadit příspěvek na víc částí - kopíruji od sebe - je to psané v lednu 2010, ale byli jsme tam ještě potom i v letech 2011, 2012, 2013.

Pro děti (Janičce bylo na podzim 11 let, Péťovi v létě 9 let) mi dětská lékařka doporučila pobyt v ozdravovně. Naposledy byli v létě 2008 v respirační léčebně v Říčanech u Prahy. Protože to tam ale Péťa sám špatně snášel, rozhodla jsem se jet s nimi a pobyt si uhradit jako samoplátce. Mohla jsem si vybrat, do které ozdravovny pojedeme – Bedřichov, Svatý Petr, Pec pod Sněžkou, Dvůr Králové. Vybrala jsem Svatý Petr, po telefonátu na ozdravovnu jsem si mohla i zvolit termín. Nejvíce se mi hodil od 26.1. do 15.2.2010, je to na 3 týdny.

V září 2009 mi doktorka napsala návrhy a VZP je schválila. Týden před začátkem pobytu mi přišla pozvánka z ozdravovny. V práci si budu muset všechno nadělat, nejde mít neschopenku, ani ošetřovačku.

Všechno jsme zabalili – máme 1 kufr s oblečením pro všechny, 1 kufřík s různými ostatními věcmi, 1 kufr s lyžáky a oteplovačkami, krabici s klávesy (děti musí každý den hrát, chodí do ZUŠ a s tímto je pouštěli pryč), 2 aktovky, vak s lyžemi. Maruška zůstala doma, bude chodit do školy (v lednu jí bylo 18 let), starat se o Berta a byt.

26.1.2010 v 8 hodin ráno jsme vyjeli směr Špindlerův Mlýn. Cestou jsme se zastavili v Mladé Boleslavi na snídani. Cesta byla v pohodě, silnice sice namrzlé, ale bez sněhu, mám zimní pneumatiky a kupodivu jsem ani nemusela nasazovat řetězy. Ale kolem Špindlerova Mlýna to už dost klouzalo, museli jsme jet pomalu. Do ozdravovny jsme přijeli v půl 12, přijali nás, dostali jsme pokoj číslo 3 v prvním patře. Šli jsme se naobědvat a pak vybalit. Odpoledne jsme se pěšky prošli do Špindlerova Mlýna, zpátky nás svezl skibus. Jezdí v zimě zdarma.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2674
15.8.14 14:37

V našem pokoji jsou 3 postele, 3 noční stolky, 1 šatní skříň (v pohodě se nám tam všechno vejde), na podlaze lino. Také je tu topení a 1 lampička.

Vedle pokoje máme koupelnu s WC, sprchovým koutem, umyvadlem. Na stěně je topení, kde věci sušíme. Všechno je čisté, útulné. V koupelně je vyhřívaná podlaha.

Budova ozdravovny je třípatrová, v přízemí je jídelna, herna, lyžárna, přijímací místnost. V herně jsou hračky, televize, koberec, klavír. V jídelně jsou rotopedy, šlapadla, chodící pás, žebřiny, gymnastické míče, ping-pongový stůl. V 1.patře bydlí maminky s dětmi, je tu sesterna, ve 2. A 3. patře bydlí samotné děti, v pár pokojích i doprovody s dětmi.

Cena pro doprovod je za den - 235 Kč za ubytování + 38 Kč za snídani + 62 Kč za oběd + 55 Kč za večeři, případně + 10 Kč za svačinu. Děti do 3 let platí pouze 150 Kč za týden. Za den to vychází na 390 Kč na osobu s plnou penzí, za 3 týdny je to částka 7 800 Kč. Za děti by se měl platit poplatek 60 Kč, ale bylo možné přijmout dar od kraje, který tím nabízel celou úhradu poplatku. Toto jsem ráda přijala. Protože jsem tímto ušetřila za dvě děti částku 2 520 Kč, tak jsem si mohla pro sebe objednat plnou penzi.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2674
15.8.14 14:37

Dní den –

7.15 snídaně

7.30 odchod dětí z 1. a 2. třídy do školy, učí se 2 hodiny, pak přijdou zpět, mají svačinu, vodí je sestřička. V této době se Janička i Péťa učili se mnou.

9.15 svačina pro druhou skupinu

9.30 odchod dětí ze 3. – 9. třídy do školy, učí se 3 hodiny, jsou spojené 3. + 4. třída, 5. + 9. třída, 6. + 7. + 8. třída. U Péti (3. třída) jsou ve třídě 4 žáci, u Janičky (5. třída) je jich 7.

Oběd má první skupina ve 12.30, druhá skupina ve 13 hodin, asi v půl 2 jsme šli vždycky ven, na lyže, snowboard, snowtubing …

16.00 svačina – touto dobou končí i vleky, po svačině si šli děti ještě hrát vedle ozdravovny, pak byli společně na programu s dětmi, který připravovali sestřičky společně s námi.

18.00 večeře – po večeři jsme se ještě učili.

O víkendu – 8 hodin snídaně, 10 hodin svačina, 12 hodin oběd, 16 hodin svačina, 18 hodin večeře.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2674
15.8.14 14:37

K snídani bývá pečivo (chléb, rohlíky, housky, jednou byla i krupicová kaše), rama, máslo, marmeláda, někdy sýr, salám, sýrová pomazánka, šunková pěna, zelenina, jogurt, corn flakes. K pití čaj (sladký i neslazený), bílá káva, kakao.

K dopolední svačině je ovoce, pečivo, rama (svačinu je možné si vyzvednout u snídaně)

K obědu polévka, hlavní jídlo, někdy kompot, zeleninový salát.

K odpolední svačině pečivo, koláč, závin, pudink (svačinu je možné si vyzvednout u oběda)

K večeři hlavní jídlo, dvakrát týdně je studená večeře – sýr, salám, máslo, pečivo.

Děti mají ještě druhou večeři – pečivo, ovoce (vyzvedává se u večeře).

Porce jsou dost velké, je možné si i přidat, celý den je k dispozici čaj.

ŠKOLA

Bohužel škola tu byla jako jediné mínus pobytu, chápu, že to zde učitelky nemají lehké, protože se jim sejdou žáci s různými učebnicemi a v jiných místech učiva. Janina i Péťa každý týden telefonovali spolužákům, kteří jim nadiktovali, jaké učivo zrovna probírají a my podle toho chybějící stránky dodělali. Pokud bych to nechala jen na škole, přijeli by po 3 týdnech výrazně pozadu. Hodnocení, které na konci pobytu škola vypracovává na žáky, jsme my jako rodiče též neviděli, protože je posíláno kmenovým školám přímo ředitelstvím školy (v Janských Lázních). Myslím, že by nebylo od věci, když by se rodiče na hodnocení mohli podívat a případně to s čím nesouhlasí, mohli rovnou s učiteli probrat.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2674
15.8.14 14:38

I děti s doprovodem se můžou zúčastňovat programu, který tu sestřičky denně organizují – večer talentů (děti zpívali, recitovali, hráli na hudební nástroje …), MISS, Chcete být milionářem, karneval, byli jsme s nimi na kuželkách (cena 10 Kč za dítě), v bazénu Vojenské zotavovny v Bedřichově (je tam tobogán, rychlý proud, vířivka, skluzavka pro menší děti, bazén s vlnami). Děti měli vstup za 30 Kč, dospělí za 100 Kč na hodinu. Jednou za týden se sestřičkám podařil domluvit snowtubing zdarma na hodinu. Děti si za tu dobu sjeli asi 10×. Jinak jedna jízda stojí 20 Kč (10 jízd 180 Kč). Sami jsme chodili asi ob den. Děti to moc baví.

V ozdravovně je možné si nechat vyprat prádlo, cena za pračku je 20 Kč. My jsme toho nevyužili, prala jsem v ruce a sušila to v koupelně.

Hned za ozdravovnou jsou 2 vleky, jeden cca 250 metrů, druhý 300 metrů. Cena je za dítě za 1 jízdu 10 Kč, za dopoledne 100 Kč, za odpoledne 130 Kč. Děti do 6 let jezdí zdarma.

U hotelu Horal (nad ozdravovnou) je i kluziště, příště, pokud sem pojedeme, si vezmou děti brusle, puk a hokejku. Dvakrát byli bruslit, brusle se dají půjčit, cena je kolem 40 Kč na hodinu.

Ve Špindlerově Mlýně je hezké Art Centrum Puntík, funguje jako tvořivá dílna, nebo i jako možnost hlídání dětí, děti si tam mohou vyrobit například svíčky, navléknout náramek, náhrdelníček z korálků, obarvit tričko, vyrobit něco z keramiky a nechat si to tam vypálit … Já jsem jednou měla s Janičkou čas před příjezdem skibusu půl hodiny, tak si byla navléknout náhrdelníček z korálků, cena za těch půl hodiny a výrobek byla 55 Kč.

Když by člověk potřeboval lékaře, tak buď je možné ošetření ve Špindlerově Mlýně, nebo například zubní je až ve Vrchlabí (skibusem se sjede do Špindlu a odtud autobusem do Vrchlabí). Zde je taky muzeum, ale tam jsme nebyli, děti zrovna trochu marodily.

Celkově se nám v ozdravovně moc líbilo, rádi bychom za rok přijeli znovu. Ale všechno to záleží na financích a pojišťovně.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2674
15.8.14 14:39

Ještě moje srovnání lázně - léčebna - ozdravovna

Říčany u Prahy – Olivova dětská léčebna

Pobyty s dětmi v letech 2002, 2003, 2007, samotné děti tu byli v roce 2008

Ubytování - v přízemí je kuchyň, jídelna, přijímací místnost. Ubytování pro děti s doprovody bylo ve třetím patře – oddělení E, to je přistavěný přístřešek, pokojíky menší, společné toalety a koupelna pro všechny pokoje. Nebo na oddělení F, tam jsou hezké pokojíky, plovoucí podlaha, koupelna a záchod na pokoji. V každé části je jedna herna (u oddělení E je nevybavená, koberec zátěžový, takže děti měli prošoupaná kolena, u oddělení F bylo pár hraček, kostek, na zemi lino). Všude jsme měli na pokoji televizi. V kuchyňce byla k dispozici na každém oddělení jedna lednice, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, společné pro všechny pokoje.

Jídlo - výběr na začátku pobytu pro celý pobyt ze dvou jídel, dítě má automaticky první výběr, já vybírala tak že jsem se koukla na to, co bude pro děti a pokud jsem věděla, že by to nejedli, tak jsem si objednala to druhé. Ale chuťově dobrý. Snídaně společná, přivezla se na jednom vozíku a každý si vzal to, co tam bylo. Bylo u toho třeba napsáno 2 rohlíky, jeden sýr. Svačina se dávala u snídaně. Oběd jsme si vyzvedávali u okénka, odpolední svačina byl rohlík a mléko, to bylo připravené až odpoledne, takže když jsme byli venku, tak jsme si jí nevzali nebo jsme se domlouvali, když měl někdo třeba spící mrně na pokoji tak pro to došel (ale nesmělo se to). Večeře výběr nebyl, byla jednotná pro všechny, zase jsme si pro ní chodili k okýnku. S dietami byl mírně problém, děti například nesmí ryby a náhradu za to nedostávaly, jako jídlo měly jen přílohu. Potom špinavé nádobí se taky odnášelo k okýnku. Příbory jsme na začátku pobytu nafasovali (jeden příbor na osobu) a o ten jsme se starali do konce pobytu. Děti co tam jsou sami, měly erární. My jsme si nosili příbor v igelitce, utěrku, vedle kuchyně šel umýt a zase odnést. Bylo to prý z důvodu, že se jim příbory ztráceli. A my si nosili i prostírání, protože mi to přišlo takové hezčí.
Trošku mi tam chyběli jogurty (občas byli, ale bylo jich málo), zato takové vepřové v mrkvi s bramborem bylo dvakrát týdně, minimálně :-)). Já si potom přivezla toastovač a vaflovač a dělali jsme si svačinky takto.

Procedury - skupinové cvičení (skupinka asi 4 dětí), inhalace, míčkování (společné pro všechny, za dobu pobytu se ho maminky krásně naučili), sauna (můžou i maminky), vodoléčba (bazének pro 4 děti nebo vířivá vana pro jedno dítko), ráno foukali před snídaní brčkem do lahve, magnetoterapie, relaxace (děti leží na zemi, učí se relaxovat a poslouchají při tom hudbu), hra na flétnu.

Hračky - vůbec tam nejsou, máte to, co si přinesete, včetně hraček na písek, kolo a podobně.

Výlety - dá se chodit do lesa, který je hned vedle léčebny, nebo být v parku léčebny (ale když přišli děti z oddělení tak jsme museli z hřiště odejít, aby se s námi moc nestýkaly a neviděly nás a nebylo jim to líto). Prolézaček je tam pár. V areálu jsou 3 bazény, jeden pro starší děti samotné, jeden pro mladší děti samotné, jeden pro maminky s dětmi (tam ale po 2 roky nefungovala filtrace, takže byl tak hrozně špinavý, že se v něm koupat skoro nedalo, barva zelená, no pro alergiky nic moc. A do jiného nesměli. V Říčanech je veřejné koupaliště, kam jsme párkrát zajeli. Do města jsme moc nechodili, protože je to kolem dost hlavní silnice a to by nebylo nic pro nás. Obchůdky jsou ve městě, dá se to jít procházkou.

Školka tam funguje jenom pro děti, co jsou tam samotné, když jsou tam děti s maminkami tak jim dítko do školky nevezmou, ani když musí mamina k doktorovi (můj případ). Akorát dávají děti do školky jednou týdně, když je přednáška lékařky o tom, jak třeba správně inhalovat a tak. Ty přenášky se mi líbili, bylo to i o psychologii, lécích. Škola tam funguje také, ale velice minimálně, co jsem se s dcerou nenaučila tak neuměla a děti co tam chodí, to mají tak zmáknuté, že si mezi sebou řeknou, že se učit nemusí, že stejně dostanou dobré hodnocení. A do odpolední družiny dítě co je tam s maminkou taky nesmí. Mně třeba vadilo, že nemůže být nejstarší dcera na oddělení mezi dětmi, ale musela být s námi. Bylo jí 10 let.

Praní - cena za jednu pračku byla 50 Kč, dalo se to do tašky, k tomu peníze, prášek, aviváž a uklízečka to vyprala a zase dala zpátky). Neměli sušičku, takže se prádlo sušilo na pokojích nebo na chodbách.

V Říčanech byla pro maminky ta výhoda, že všechny nastupovali stejně a všechny po 5 týdnech stejně končili. Takže děti se na začátku skamarádili a i se udělala jakási parta maminek a byli spolu celou dobu.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2674
15.8.14 14:39

Janské Lázně

Pobyty s dětmi v letech 2004, 2005, 2006

Ubytování - Je to ohromná budova se 7 patry, takže maminky jsou rozházené všude možně, my jsme bydleli v roce 2004 ve druhém patře, v roce 2005 v 6. patře. Pokoje jsou velké, některé mají i koupelnu a WC, pro ostatní na chodbě. Do těch pokojů s příslušenstvím byli většinou ubytovávány maminky s těžce pohybově postiženými dětmi. Rodiče s dětmi, kteří tam byli kvůli respiracím, měli koupelnu a záchod na chodbě. Třeba na druhém patře je jenom na patře záchod, koupat jsme se jezdili na 6. patro. Nebo se maminky domlouvají mezi sebou a vykoupou se na tom pokoji, kde sprcha je. Pokoje se každý den uklízí, je tam většinou lino, občas dají malý hrací kobereček. Na některých pokojích koberec je. Televize je na pokoji. Některé doprovody s dětmi bydeli i v jiné budově, na procedury docházeli na Vesnu.

Jídlo - je servírované, oběd pro doprovod se vybíral ze dvou jídel, vždycky tak dva dny dopředu. Děti mají automaticky stejné. Jídlo je servírované, nosí ho servírky až ke stolu. Akorát polévku jsme si nalévali sami. Skoro denně byl jogurt, nebo tvaroh. Ten býval někdy kupovaný - pribináček, nebo ho mixovali sami, v neděli pudink. Svačiny pokud jsme si pro ně nepřišli, tak zlikvidovali, dost často jsme si je vyzvedávali vzájemně. S různými dietami nebyl problém, dítě, které něco nesmělo (například ryby), dostalo jiné jídlo jako náhradu (řízek, dušenou šunku …).

Procedury - sauna, vodoléčba - bazén, skupinové cvičení, inhalace, flétna. Děti s pohybovým postižením měli i hyppoterapii, perličkové vany, různé individuální cvičení. Jízda na konících se dala zaplatit na místě, svezení tak dvě minuty za 20 Kč, léčba prací - skládání korálků a podobně, tam jsme taky nesměli, protože jsme to neměli diagnostikované.

Herna - tam není, ale výhoda je, že děti dopoledne mezi procedurami můžou chodit do školky, ta je v budově, hrají si ve třídě. Děti si přivezly spoustu obrázků. Ve třídě je přibližně 5-7 dětí, víc se jich tam neschází. Učitelky perfektní, každý den měli jinak metodicky laděný, dětem se tam líbilo. Ale jakmile je už dítě v první třídě, na školku nemá nárok. Společná herna tam sice je, ale hračky v ní chybí, děti samotné tam tráví čas u her na počítači, ale ty jsou tam 3 a stále obsazené. Do té herny zase nemůžou maminky s dětmi, co jsou tam na doprovod. Placený přístup k počítači byl v přízemí budovy, byl tam jeden počítač, na mince. Obsazený byl minimálně.

Praní - je možné prát ve druhém patře, na pračku se píše v recepci objednávka (tak 3 dny dopředu) máte jí za 100 Kč pronajatou na 4 hodiny, stihnou se dvě pračky, je tam i sušička, takže první prádlo jsem měla vždycky suché úplně, druhé jenom částečně, dosoušela jsem ho na pokoji. Prášek musíme mít vlastní.

Návštěvy - můžou být ubytované přímo v lázních,

Výlety - pro nás každodenní procházka - na kolonádu, na poštu, pro časopisy dětem, a zpátky. Nebo druhá trasa - na kolonádu, do cukrárny na zmrzlinu, do hraček.
A nebo jsme chodili do lesa (bohužel já tam chytla infikované klíště a pak se léčila s boreliozou), já protože jsem tam byla autem, tak jsem jeli do Dvora Králové do zoo, párkrát jsme jeli do Trutnova na koupaliště (chybí v létě venku nějaké čvachtátko pro děti), cestou jsme se vždycky zastavili v Hypernově v Trutnově a nakoupili sušenky a pití, protože v Janských lázních to chybí. Jsou tam sice dva malé obchůdky, ale dost drahé.
Taky jsme byli na výletu lanovkou na Černé hoře, cena taky pěkná, ale jednou za pobyt je to zvládnutelné. My jeli i zpátky lanovkou, ale dá se jít pěšky. Bála jsem se, že by mi to děti neušli a v půlce cesty lanovka nestaví :-))
Venku jsou udělané nové prolézačky, takový dřevěný vlak. Je tam i pískoviště (hračky ale musíte mít vlastní), hřiště na volejbal.

Co mi dost vadilo celkově na lázních je to, že když onemocní dítě, tak je automaticky léčeno. To je samozřejmé. Ale pokud tam onemocní doprovod, má smůlu, musí si dojít k místnímu doktorovi (třeba do vedlejší vesnice), nemá nárok na léky, ty si musí zajistit sám. Lékárna přímo v Janských není, musí se jezdit do Svobody nad Úpou (vesnice pod lázněmi). Hlídání v době kdy je doprovod u doktora si musí maminka taky zajistit sama (dopoledne jede školka, odpoledne se musí domluvit s nějakou jinou maminkou, protože dítko na oddělení nevezmou).

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2674
15.8.14 14:40

Svatý Petr

Pobyt s dětmi v únoru 2010, 2011, 2012, 2013

Ubytování – děti s doprovodem jsou ubytováni většinou v 1. patře, pokojíky jsou moc hezky zařízené, na chodbách jsou namalovány dětské obrázky, vypadá to útulněji než když by byly zdi jen bílé. Pokojíky jsou hezké, s koupelnou a toaletou v rámci pokoje. V pokojích je příjemně teplo. Na pokojích je lino, každý den uklízečka vytírá a vynáší koš. Chodby jsou vytírány několikrát denně, stejně tak i jídelna, herna. V kuchyňce (na stejném patře) je k dispozici lednička, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, základní nádobí, dřez.

Jídlo – nic nám tu nechybělo, jídla bylo dostatek, velmi chutné, pestré, chodili jsme si pro něj k okénku. Kuchaři byli ochotní, i pokud si děti hlásily, že něco na talíř nechtějí, tak jim to tam nedali. S dietami nebyl vůbec problém, syn s alergií na rybu dostával něco jiného jako náhradu (uzené maso, dušenou šunku …). Bylo možné si předem nahlásit i balíčky, my jsme jej například dostali v den odjezdu, někdo si hlásil balíček, pokud šel někam na celodenní výlet. Svačiny jsme si mohli vyzvedávat při snídani nebo při obědě

Procedury - ozdravovna je hlavně o klimatoterapii, takže chození ven. Ale probíhalo tu i cvičení jak se sestřičkami, tak s fyzioterapeutem, nácvik správného dýchání (děti moc bavilo dýchání přes brčko a foukání bublinek do vody),

Hračky – k dispozici pro děti je vybavená herna, část s linem, na části je koberec, jsou tu kočárky, panenky, kuchyňka, kostičky, skládačky, autíčka, od sestřiček je možné si půjčit různé společenské hry, pro děti i pár knížek. V jídelně je i ping- pongový stůl.

Vyžití - nejbližší krátký vlek je hned vedle ozdravovny. Velkým lákadlem je snowtubing, kousek od ozdravovny. Pro zdatnější lyžaře je v okolí velký výběr sjezdovek … Dále se dá buď sejít pěšky, nebo sjet skibusem do Špindlerova Mlýna – tady je lékárna, pár obchodů, půjčovny zimního vybavení, lyžařská škola, art centrum … Odjíždí odtud autobus na sáňkařskou dráhu. Pěšky se dá dojít k aqvaparku nebo do Bedřichova, zde je ve Vojenské zotavovně bazén, kousek od toho je další snowtubing. Nebo Vrchlabí – pokud člověk potřebuje nějakého lékaře specialistu (my zubní), tak se jezdí tam. Ve Vrchlabí je muzeum.

Škola – ta bohužel nefungovala úplně nejlíp, s dětmi jsem se doučovala i novou látku, dodělávala stránky z pracovních sešitů. Ale zase jiné maminky mi hlásili, že děti přijedou a jsou i napřed. Asi záleží na třídě a paní učitelce.

Program – v jako jediném místě jsem se tu setkala s tím, že se děti mohou účastnit programu, který tu sestřičky denně organizují pro děti (Milionář, Miss, Karneval, Večer talentů, navlékání korálků, kreslení, výroba sněhuláčků, Valentinek, plavání, kuželky, snowtubing, bruslení ….). Denně je jiný program, na nástěnce pro maminky je vždy předem vypsaný a můžou se ho účastnit všechny děti. To bylo velmi příjemné překvapení.

Praní – cena za pračku je 20 Kč, na nástěnce byli vyvěšeny termíny praní (skoro denně), prádlo se předalo sestřičce v tašce, ta jej vyprala a zase přinesla zpět. Sušilo se na chodbách na sušácích.

Návštěvy – mohou bydlet přímo v ozdravovně.

Líbilo se mi, že jsme všichni společně začínali, děti měli alespoň prostor si na sebe zvyknout. Určitě bych se sem ráda znovu s dětmi vrátila.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2674
15.8.14 14:42

@Kalvolu - tak máš co číst, večer tu budu, tak když tě něco napadne, tak klidně napiš. K první otázce - byli jsme tam vždy 3 týdny, pobyt jim opravdu hodně pomohl, bylo to vidět na nemocnosti - o dost se snížila. Nemáme kam z Prahy odjíždět, takže toto bylo pro nás velmi příjemné zpestření. Nejezdíme už jenom proto, že jsou děti větší a na ozdravovnu už nemají nárok (je do 15. let).

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
228
15.8.14 14:50

Děkuji moc za příspěvky. Syn právě je nemocný vždy, když se dostane do kolektivu, ve školce byl maximálně 4 dny v kuse, pak rýma, kaše, teploty,… Dlouhodobá léčba, atb…

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
2674
15.8.14 16:44

@Kalvolu - teď jsem si všimla malé změny, která platila v roce 2012 a 2013 - lékařka vydávala doprovodu neschopenku, pokud jí někdo potřeboval do práce. Roky předtím to nebylo.

My byli s pobytem moc spokojeni, pro nás to mělo největší výhodu právě v klimatoterapii - pobytu na čerstvém vzduchu. Nebo je možnost jet do lázní - Janské lázně, Kynžvart, léčebny.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat