Pád na čelo - roční chlapeček

623
4.8.13 18:02

pad na celo rocniho chlapecka

Maminky prosim o radu mozna spise o utechu. Vcera hlidala babicka meho syna a cekal mne neprijemny hovor, ze je s malym v nemocnici na siti. Byla to nejhorsi vterina zatim v mym zivote. Spadl na kosticku a rozrazil si celicko. Pry moc plakal a tekla mu z toho krev. Po chvili utesovani se uklidnil a babicka rozhodla, ze jedou pro sychr na pohotovost. Na pohotovosti mu rengen nedelali. Jen mu udelali tri male stehy a zhouseli zda reaguje dobre, reagoval a i zornicky mel v poradku. Pry to na nejaky otres mozku nevypada. Babca rikala ze cele zbyle odpoledne byl v poradku v noci take a i dney rano po tom co mi ho privezla. Ted k problemu maly se mi zda unaveny, spinkal od pul 1 do 4 a ted jsem ho opet musela dat spat neb byl opet unaven. K tomu jednou zvracel, bylo to jen jednou ale hrozna savle. Nemuze mu neco po tom padu byt? Moc se o nej bojim :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11692
4.8.13 18:04

Pokud zvracel a je takhle unavený tak bych jela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41882
4.8.13 18:06

Taky bych asi pro jistotu jela.
Náš malej si rozratil v roce čelo taky. Byl teda na RTG, ael druhej den byl naprosto fit. Já na tom byla hůř :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
4.8.13 18:07

Jela bych, vypadá to na lehký otřes mozku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
becky87
4.8.13 18:07

Okamzite na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
3397
4.8.13 18:09

Jeď a pak dej vědět, jak jste dopadli. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
4.8.13 18:10

A kam s tim na jake oddeleni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
811
4.8.13 18:13

Na úrazovku, kde bývají zlomeniny. Ono totiž ten otřes mozku se může projevit až za 24.hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
4.8.13 18:14

@MSM20 Šla bych pokud možno na dětskou pohotovost do nemocnice, kdyby chtěli udělat vyšetření, tak ať nelítáte z nějaké polikliniky do špitálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
4.8.13 18:25

Pujdu rovnou do spitalu. MYSLITE ZE NAS TAM NECHAJI PRES NOC ABYCH NECO SBALILA?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.13 18:31

Určitě bych také hned jela, tenkrát malá taky spadla z postele z vysoký jely jsme ihned na pohotovost nic nenašly a říkaly at jí tak 3-4 dny pozoruju kdyby byla unavená nebo zvracela že mám inhed přijed že by mohlo jít o otřes mozku takže hned bych jela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.13 18:32

@MSM20 řekla bych že je možné že si vás tam nechají na pozorování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5086
4.8.13 18:48

Na dětskou kliniku nebo na úrazovku, je docela možné že si vás tam nechají 24 - 48h na pozorování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35614
4.8.13 19:03
@Bohďula píše:
Na úrazovku, kde bývají zlomeniny. Ono totiž ten otřes mozku se může projevit až za 24.hodin.
nemuze
@Apaji píše:
Jela bych, vypadá to na lehký otřes mozku.

nevypadá

Diagnozou otres mozku se hazi mezi laiky jako soli v zimne po chodniku. otres mozku je definovan jako takove poraneni hlavy, kdy je budto kratkodobe bezvedomi anebo vypadek pameti na udalost. S diagnozou nema nic spolecneho nasledny stav, spavost ci zvraceni. To ale neznamena, ze kdyz otres mozku nebyl (coz zrejme nebyl, ve spitale se jiste vyptali a domu by je nepustili), ze dite nemuze mit nejake jine a trebas i vaznejsi poraneni mozku - to jen pro vasi informaci.

@MSM20 kdyz se ti to nezda, tak jed, po internetu se pozna houby. Jen aby ses tolik nedesila, unava je je po takovem poraneni a naslednem stresu s vyletem do spitalu a sitim uplne normalni. Zvraceni jak u ktereho decka. Pri kazdem urazu hlavy se temer automaticky pohmozdi krci pater, jejiz blokada se projevuje take nevolnosti a zvracenim. Tak drzim palce, aby to nic nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
811
4.8.13 19:09

No v tom případě nechápu :nevim: když mě malá při tančení tak škaredě spadla že měla doslova promáčknuté čelo a já valila na pohotovost, tak mi řekli že příznaky se můžou projevit později a mám ji sledovat až tři dny jestli nezvrací, není spavá atd..a že kdyby náhodou tak dojed hned na pozorování…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama