Pálení trávy

48
22.5.17 16:04

pálení trávy

Prosím o radu. Sousedka začala pálit posekanou trávu. Bohužel si na to vyhradila prostor skoro u našeho plotu. Smrdí to hrozně. Bohužel už asi pátý den. Manžel tvrdí, že to nedoutná, že takhle spálená tráva smrdí. Naneštěstí mám já extrémně vyvinutý čich. Hned to naleze dovnitř jakmile otevřu dveře, o pobytu venku nemluvě. Každý den kvůli tomu brečím. Napadá vás nějaký rozumný nebo vtipný argument, co jí říct? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17241
22.5.17 16:09

Není to náhodou zakázané?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
22.5.17 16:12

Vtipný argument? Možná třeba jestli je normální? Jako pálit posekanou trávu může jen hňup, navíc pálit vlhké zahradní odpady je zakázáno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
22.5.17 16:21

Zajdi na obecní úřad (nebo koukni na internet), jestli máte na pálení trávy nějakou vyhlášku. A podle toho se zařiď. Jestli ji nemáte, tak podej na Obecní úřad podnět, aby ji udělali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5260
22.5.17 16:24

Podle mě se to nesmí, u nás např. je na podobné věci přistaven kontejner na bioodpad - e tam výslovně napsáno na větvě, listí a trávu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12541
22.5.17 16:34

No tak jestli ti to pálí hned u plotu, tak bych natáhla zahradní hadici a šla to uhasit. Pak bych na sousedku houkla, že jí tam něco hořelo, ale že jsem to zachránila :). A když ti na to odpoví, že jen pálila trávu, tak odpověz: Jo, už pět dní mi tím smrdí celý barák, tak to prosím v zájmu dobrých sousedských vztahů víckrát nedělejte! Nauč se bránit svoje místo na slunci a buď asertivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3713
22.5.17 16:39
@Janli píše:
No tak jestli ti to pálí hned u plotu, tak bych natáhla zahradní hadici a šla to uhasit. Pak bych na sousedku houkla, že jí tam něco hořelo, ale že jsem to zachránila :). A když ti na to odpoví, že jen pálila trávu, tak odpověz: Jo, už pět dní mi tím smrdí celý barák, tak to prosím v zájmu dobrých sousedských vztahů víckrát nedělejte! Nauč se bránit svoje místo na slunci a buď asertivní.
:palec: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26243
22.5.17 17:09

Řekni jí v klidu, ať to nedělá. Pokecejte o výhodách kompostérů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
22.5.17 17:37

:-) Je to tak 3-4 metry od plotu a hlavně mezi tím jsou vzrostlé stromy, to nepostříkám. :-( Suchá tráva se pálit může. A já nevím, jak dlouho po posekání to pálí, může tvrdit, že už je to suché (a třeba i je, ale prostě to smrdí). V naší obci na to vyhláška není. A i kdyby, tak by to stejně jen omezili. A k čemu by mi bylo, že to musí dělat např. v pondělí odpoledne, když to pak smrdí celý týden?!
Budu muset nastudovat ty výhody kompostérů a pak jí k tomu taktně říct, že je kráva. :-) Každopádně díy všem za snahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama