Panorama test u ženy s vyšším BMI

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 15:19
Panorama test u ženy s vyšším BMI

Dobrý den, jsem v 9tt těhotenství a je mi přes 40, tak že mi můj doktor nabídl test Panorama. Chci se zeptat, zda je tu někdo kdo podstoupil test Panorama, ikdyž jeho BMI bylo vyšší než 35? Všude jsem četla, že u žen s nadváhou můžou být výsledky zkreslené, tak váhám, jestli to zkusit. Prosím o zachování anonymu, ještě jsme to nikomu neřekli. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Serpentini
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 06.07.19 15:33

BMI přes 35 je podle tebe nadváha??? 8o

Banane18
Kecalka 258 příspěvků 06.07.19 15:46

@Serpentini
Jak to myslíš?

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 06.07.19 15:48

@Banane18 asi tak, ze BMI 35 je uz obezita.

Banane18
Kecalka 258 příspěvků 06.07.19 15:52

@Kacatko1986
Aha, jsem ten koment špatně přečetla :lol:
Jsem si právě říkala že nad 35 je to už hodně nezdravé…

mau-mau
Závislačka 4271 příspěvků 06.07.19 15:54

Vyšší než 35 je kolik? 40? Já na testu byla a taky jsem si toho všimla, ale já mám normální váhu, takže mě se to netýkalo. Mám kamarádku, co na tom byla a nadváhu má, měří tak 165 a má 80 kg. Výsledek to neovlivnilo. Poradila bych se s doktorem :think:

veria
Nadpozemská drbna 26058 příspěvků 06.07.19 16:16

@Serpentini
To mas snad jedno jak to tady nazve, proste má 35 a vi ze je to moc. Neporadilas, jen rypla.

Zakladatelko zeptej se svého dr, at případně zavolá do te laboratoře, zda to doporučuji. Oni snad mají zkušenosti, zda to v tomto případě vychází nebo ne.

Uživatel je onlineAnnieTRoj
Kecalka 368 příspěvků 06.07.19 16:35

@Serpentini, v textu zakladatelka nepíše, že BMI nad 35 se rovná nadváze. Pouze se dočetla, že při nadváze mohou být výsledky zkreslené. Vzhledem k tomu, že je v pásmu vyšším než nadváha, tak předpokládá, že určitě bude mít problém.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 16:55

@veria zakladatelka… s doktorem jsem o tom už mluvila, tvrdí, že pokud nepůjde nic zjistit vrátí mi peníze. Já se pouze bojím jít na odběr plodové vody. Mám už doma malou dceru a u té mi vyšly špatně krevní testy při screeningu v 1.trimestru a musela jsem jít na CVS. Jenže doktor chce ten test udělat až ve 14.tt a to je na CVS už pozdě a pak zbývá jen AMC.

Jinak děkuji všem za názory. Nezakládala jsem tohle téma aby se tu debatovalo co je a není nadváha, pouze jsem chtěla vědět zda je tu matka, která tento test podstoupila i s vyšší váhou.

veria
Nadpozemská drbna 26058 příspěvků 06.07.19 18:27

Tak to zkus no. Když vrátí peníze tak asi není co řešit… na plodovku můžeš jít potom vždycky. Já na tomto testu byla, ale nadvahu jsem neměla, takže s osobni zkušenosti neporadím.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34919 příspěvků 06.07.19 18:31

Zkus se zeptat na názor odborníka v této poradně genetika .

Verruna
Nováček 5 příspěvků 06.07.19 20:56
Je to riziko

Ahoj, u zen s vyssim bmi je riziko ze bude nizka fetalni frakce miminka v krvi maminky, u silnejsich zes se opradu stava ze test nevyjde. Kdyz by sis ho dela, asi bych ho udelala az po prvnim screeningu, kdy uz bude mimi vetsi a bude vic dna mimi v tve krvi :blush:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 22:50

@Verruna zakladatelka… díky za odpověď, on to můj gynekolog ani dřív dělat nechtěl, říkal až tak ve 14.tt.

xsedka
Povídálka 44 příspěvků 20.07.19 16:39
@Anonymní píše:
@Verruna zakladatelka… díky za odpověď, on to můj gynekolog ani dřív dělat nechtěl, říkal až tak ve 14.tt.

Ahojky, můžu se zeptat, jak to nakonec dopadlo? Já jsem obezita i. stupně a test jsem postoupila a první pokus nevyšel (nízká fetální frakce), tak čekám na výsledky druhého pokusu… šla jsi nakonec na ten test nebo ne? díky za info a hodně štěstí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 19:57

@xsedka zatím ne, jsem teprve v 11tt, tak že mě to čeká až cca v půlce srpna. A můžu se zeptat v kolikátém týdnu byl odběr?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama