Paradentoza, bolest zubů a nemám zubaře

Anonymní
21.4.13 20:01

Paradentoza, bolest zubů a nemám zubaře

Ahoj holky, předem se omlouvám za anonymitu, ale pro mě je to dost ostudné téma tak prosím adminy aby anonymitu zachovali děkuji :kytka:

No a teď k jádru pudla, už více jak týden mě šíleně bolí snad 4 zuby naráz :,( do dnes byla bolest tak nějak unosná, ale dneska je to už fakt katastrofa :zed: za celej den jsem snědla tak akorát polévku :roll:
Jsem si téměř jistá, že se jedná o paradentozu, jelikož mi krvácejí dásně, ne jen při čištění zubů, ale i jen tak přes den cítím v ústech tu chuť krve. Zuby si čistím pravidelně, jen nedokážu díky citlivosti a bolesti čistit mezizubní prostory, jak těmi kartáčky tak nití, se mi vždy spustí krev a bolest :zed: Používám různé zubní pasty, a ústní vodu odol. Jenže já už nevím, nemám zubaře, miluný týden mi na VZP dali kontakt na 3 zubaře ani jeden nebere a dali mi telefony na další dva, z čehož jeden nebere a jeden je soukromý a chce strašnou pálku, kterou já si nemůžu dovolit :( Zítra budu volat na pojišťovnu zas, ale co do té doby? Copak s tímhle můžu na pohotovost? četla jsem na netu, že je potřeba prostě čistit čistit a čistit, dostat ty bakterie pryč, ale jak když to tak šíleně bolí? čistila jsem dnes 3× pokud se to tedy dá nazvat čištěním :roll:
Chtěla bych se zeptat na vaše rady a zkušenosti co by mi mohlo pomoci? nechci se cpát prášky než najdu zubaře, musím se přiznat, že mám ze zubařů strašný strach naposledy jsem byla před 5lety 8o :zed: ale teď je to fakt akutní, takže než najdu poradíte mi něco jsem už fakt zoufalá i když si za to vlastně můžu sama :,( Díky všem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14633
21.4.13 20:05

Doufám, že brzy zubaře seženeš, musí to být hrozné. Ale zkrátka mělas tam zajít včas, ne to nechat zajít tak daleko. :|
Pěkný článek psaný lékařem zde: http://www.pralek.cz/krvaceni_dasni/ , přináší docela zajímavé informace, poněkud netradiční pohled na paradentozu a co s ní dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
21.4.13 20:07

Já ti nevím, nemůžu pomoct s hledáním doktora, a paradontózu taky neznám, ale nedávno jse měli ílený zánět dásní, dostalo to mrně a od ní během chvilky manžel a já, bolelo to jak čert, z dásní se valil hnis s krví, zubař se nevěděl rady, posílal nás do Plzně na kliniku, v lékárně nám dali Herbadent, je tam napsáno potřít večer, my potírali 3×denně plným koncentrátem, malé hodně naředěno ve vodě, zabíralo to velice rychle, ustupovalo to den ode dne, tak třeba by ti to pomohlo uklidnit ty dásně.
Stálo to něco kolem 80,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.13 20:13

@Litta děkuji článek skutečně velice zajímavý hned se na to zaměřím a zkusím :kytka:

@terinka4444 Ráno se na to optám v lékarně díky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
16815
21.4.13 20:26

@terinka4444, infekční a přenosný zánět dásní? 8o 8o 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16856
21.4.13 20:27

Přizánětech dásní také pomáhá udělat bylinky- řapík nať, heřmánek a šlavěj. Vyplachovat, fakt to rychle hojí. Brácha trpěl hodně na záněty dásní, přitom si zuby čistil, ale tohle mu to vždycky rychle vyléčilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7900
21.4.13 20:28

Zakladatelko odkud jsi? Nevím co poradit, jen že já mám taky sklon k paradentóze. Můžu doporučit zubní kartáček curaprox. Zubař mi tedy pořád cpe abych čistila mezizubními kartáčky a doporučil mi zubního hygienika, že je přitom to důležitá hlavně hygiena. Tam se ale zatím nechystám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
21.4.13 20:28

Myslím, že máš akutní zánět dásní.
Ordinuje se na to kdeco, ale mě dvakrát jak zubař, tak pak zubní hygienistka naordinovali výplachy 3% peroxidem. Zubař mi tenkrát řekl naředit vodou a vyplachovat, zubní hygienistka rovnou si cvaknout z lahvičky, promlít to kolem dásní a vyplivnout. Dvakárt denně po čisštění zubů, nesmíš to samozřejmě polykat, akorát si nejsem jistá, zda to bylo týden či 10 dnů, ale míň jak týden to nemá význam, musíš zlikvidovat všechny ty baktarie. Samozřejmě to na zuby není moc dobrý, ale takto nárazově to pomůže.
A pak si začni střádat do prasátka, protože skoro každý, kdo má tohle, tak má zubní kámen, odhalené krčky a poddásňový zubní kámen a to je potřeba odstranit, aby se to nevracelo a pojišťovna zubní hygienu tuším nehradí vůbec.

Soucítím, též jsem na tekuté stravě, byla jsem i na pohotovosti, odvrtali mi plombu, mám umrtvovací vložku, ale píchání v zubu přetrvává při jakémkoli kontaktku s jídlem, takže saju brčkem skoro rovnou do krku a čekám, až se vrátí zubařka z dovči :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K.Black
21.4.13 20:29

Normálně bych zajela na pohotovost, aby ti pomohli aspoň hned teď. Přeju ať najdeš zubaře co nejdřív. Od kud jsi?

Paradentoza je sv. ňa, mám ji od 22 let :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
6971
21.4.13 20:31

No, může to být i zánět dásní… já měla to samé..zubaře jsem tehdy měla (momentálně jsem taky bez, dostala mrtvičku a nikdo jinej prostě nebere).. Já se s tím léčila skoro rok… paradontax+ listerin… nic nepomáhalo a to jsem se občas přemohla a dala to pryč i z mezizubních- to byla bolest…
pak mi doktorka řekla, že mám zkusit peroxid vodíku a říct v lékárně že to je na výplach pusy při zánětu dásní… tam mi to prodali- je to levné v řádkách do 60-ti korun… a po třech dnech jsem měla klid.. tak to zkus :kytka:..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.13 20:35

@mamartina @K.Black Jsem z Liberce… Ten kartáček zrovna mám… poradila mi ho paní v lékárně ;) je mi 21 a tyto problémy mám vlastně od porodu co mi vypadla plomba :roll:

@Gladys šmarjá nestraš 8o :,(

@Terulisekk dobra holky tohle si připíšu taky a uvidím co mi v té lékarně k tomu ráno dají díky díky :hug:

@Gladys soucítím s tebou :( :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
69305
21.4.13 20:37
Člověče nevím, co to bylo, dostala to malinká, měla nalitá dýsně tak, že nebyly vidět zoubky, z jedniček koukala jen špička, měla horečky, visel jí z toho hnis, jak jsem na to sáhla, valila se krev. Manžel nechal na vaně kartáček, to je její, jakněkde nějaký najde, šoupla ho do pusy, za dva dny začal manžel a o den později já, byli jsme u zubaže i na dětským, zubař řekl, že si s tím neví rady a poslal nás do Plzně, dětský řekl, žeto má děsný, ty teploty jsou odtoho, že má čepy i v krku, že to mám zkusit potírat calgelem, nic, zbral ten herbadent, nám rychle, malé asi do týdne. nevím, co to bylo
@BohunkaP píše:
@terinka4444, infekční a přenosný zánět dásní? 8o 8o 8o 8o
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
21.4.13 20:39

Jo, ten peroxid, mamka po operaci zubů, měla hodně rozřezané dásně, taky měla v propouštěcí zprávě vyplachovat peroxidem. A bylinkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
21.4.13 20:42

Anonymní, nestraším, osobní zkušenost, akutní zánět, chronický zánět, paradentóza, i ten poddásňovej kámen mi odstraňovali, to byla chuťka, ale on tam dráždí ty dásně, takže nepřilnou na zub, jak jsou drážděné, tak se zanítí, plus v tom žijí samozřejmě bakterie, navíc to odhaluje krčky. Zuby jsou v současné době luxus, bohužel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.13 20:46

@terinka4444 ten peroxid zkusím, snad to pomůže a co nejdřív splaším zubaře jinak mě fakt švihne :,(

@Gladys 8o 8o 8o na tahání těch kamenů chodí moje mamina, stačí jen když o tom slyším brrr :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat