Paragraf po operaci syna

172
16.3.17 13:18

Paragraf po operaci syna

Ahoj holky,
prosim mate zkusenost jak to je…Dnes jsem se vratila domu s nemocnice kde operovali syna 4 roky doma mam jeste prcka 11 mesicu…ma manzel narok na paragraf? Na peci o nemocne dite?

Příspěvek upraven 16.03.17 v 13:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1097
16.3.17 13:28

Nevim, jak to je, pokud jste se vratili uz domu z nemocnice.
U nas bylo tak:ja byla se synem v nemocnici a doma s manzelem na paragraf byla dcerka.Ale jestli mate RD v peci o 11 mesicni a jste uz doma z nemocnice s druhym ditetem, tak nevim, jestli mozne OCR. Stejne placene to je jen 9 dnu.Jo…a OCR manzelovi prerusili v den propusteni nas z osetrovani po operaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
16.3.17 13:35

U nas to take bylo tak…paragraf dostal na dcerku, protoze ja se synem v nemocnici…dnes nas pustili domu samosebou z ukoncenym paragrafem…Vim, ze je placenych deved dni to staci :)… Jsem na rodicaku s dcerou 11 mesicu starou…ted syn po operaci…a rada bych aby muz dostal paragraf(na jedno z deti)a pomohl mi s nimi…ale dostaneho? tod otazka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5834
16.3.17 14:03

Já přesně nechápu, jestli jste doma z nemocnice už oba i se synem a nebo si se přijela domů podívat za mladším, ale pokud si s jedním dítětem v nemocnici tak dají manželovi paragraf o starání o druhé..
Pokud si doma s dětmi a chtěla by si jako pomoct a muž s váma doma tak to ne..
jo už to čtu znova pardon..
ALe opdověd platí když si doma s dětmi ty tak spíš ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
16.3.17 14:17

@Janasas Ano jsme uz propusteni z nemocnice…takze vsichni doma…neumim si predstavit byt s detmi sama kort kdyz jedno je po operaci a druhy kojenec. Proto zjistuji zda ma manzel pravo na paragraf aby byl s nami a pomahal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
16.3.17 14:39

Pokud dětská manželovi napíše paragraf na 4-letého syna, tak není důvod ho neproplatit. Někomu je to možná divné, ale ty máš RD na nejmladší dítě, s tím starším může být na paragrafu klidně otec, nikde se nepíše, že by ses o něj musela starat ty, když jsi doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
16.3.17 14:40

Jiná situace by nastala, pokud bys byla doma jako osoba pečující o dítě (děti) po skončení RD, pak by záleželo, jestli to máš na jedno dítě do 7 let nebo na více dětí do 15 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
16.3.17 18:22

@zoy prave ze detska mi rikala, ze az se vratime z nemocnice napise nam pro manzela paragraf…jenze pri odchodu mi sestra rekla, ze mi ho nenapisou protoze jsem na rodicaku…Manzel mi taky rikal cituji : CO TO JE ZA BLBOST CO S TIM MA CO SPOLEcneho materska. Kterou mam na nejmladsi dite dcera ma 11 mesicu…moc diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
16.3.17 18:26

@zoy precetla jsem nekolik clanku a ono se opravdu nikde nepise nic o tom, ze by narok nemel kdyz ma dve deti, manzelku na materske, ze nedostane paragraf na dite na ktere materskou nepobiram…ale skutecnost muze byt jina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
16.3.17 18:26

Tak ať tam jde manžel a na paragrafu si trvá, nárok na něj asi má, samozřejmě záleží na zdravotním stavu syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
16.3.17 18:27

Já jsem manžela na paragrafu na starší dítě měla, když jsem byla na RD a nikde žádný problém nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1097
16.3.17 18:31

A kdo by OCR napsal? Detska? Skusit kazdopadne muzete. Logicky RD mate na 1 dite a o to druhe muze se strata otec na OCR.Ale kdo vi, jak je to s logikou u uradu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
16.3.17 18:38

@zoy je tak to je dobra zprava…tak je po operaci blavy, protivny potrebuje peci doto maly kojenec, ketry take vyzaduje hodne pozornosti mala je i nachlazena coz neni dobre vuci syna, nesmi onemocnecnet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
16.3.17 18:41

@toooja v nemocnici nam paragraf napsala doktorka na peci o nejmladsi na ktere mam rodicovskou…ten ukoncili pri propusteni domu to je jasny, ze jo…Ale co ted…Zoe pise, ze na starsi jeji muz dostal paragraf aby se mohla starat o mladsi, tak snad to tak bude i u nas…Manzel dela 12-14h smeny takze bych na nemusela byt sama…coz by bylo pekelne narocne…proto zjistuju zda by mohl dostat paragraf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3796
16.3.17 19:20
@LUCYHla píše:
Ahoj holky,
prosim mate zkusenost jak to je…Dnes jsem se vratila domu s nemocnice kde operovali syna 4 roky doma mam jeste prcka 11 mesicu…ma manzel narok na paragraf? Na peci o nemocne dite?Příspěvek upraven 16.03.17 v 13:59

Ano má nárok na OČR na 4 letého syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama